Áčko prohrálo na půdě Admiry Praha po hrubých chybách, i když šance na lepší výsledek určitě byla...

19. kolo Divize ,,C" - hřiště Admira Praha - 3.4. od 10:15 hodin.

FK Admira Praha - FK Jaroměř 4:1 (2:0)

Branky: 28. Martinic, 39. Mikolanda, 53. Mošna, 90. Paťha - 66. Ruml (p.k.)

FK Admira Praha: Jakimeczko - Mamurov, Martinic (K), Komínek, Paťha - Majer (82. Stejskal), Turák, Mošna (88. Horák), Zolotuchin (68. Čmejla) - Mikolanda (78. Macek), Kurek

FK Jaroměř: Ondráček - Matějka (72. Bano), Hrabík, Ruml, Knap - Čenovský, Horák, Michálek (K), Holub, Častvaj (46. Štajer) - Škoda

Domácí začali zápas lépe a byli aktivnějším týmem. Ve 14 minutě přišel centru zprava, ale Mikolanda hlavičkoval hodně nad. Po této šanci se hrálo dost neurovnaná pasáž utkání s nepřesnostmi na obou stranách. Ve 23 minutě utekl na levé straně aktivní Zolotuchin, přihrál pod sebe na Paťhu, který mířil jen těsně mimo. Ve 26 minutě vystihl Škoda špatnou malou domů od domácího hráče a jen těsně minul z velikého úhlu domácí branku. Ve 27 minutě střílel prudce Mošna, ale Ondráček byl na místě. Ve 28 minutě zahrávali domácí roh. Míč vrátil do vápna z levé strany Majer a na zadní tyči nikým nekrytý Martinic skóroval - 1:0. Domácí tento gól nabudil a hned ve 30 minutě měli další velikou šanci. Kurek prošel středem hřiště a vystřelil, ovšem Ondráček byl opět na místě, když chytil i dorážku Majera. Ve 39 minutě se opět měnilo skóre. Obrana Jaroměře vyrobila před vápnem obrovskou hrubku, míče se zmocnil domácí Mikolanda a vyprášil všechny pavouky v růžku Ondráčkovy branky - 2:0. Ve 42 minutě se dobře uvolňoval na hranici vápna Holub, ovšem jeho střelu domácí brankář chytil. 

Do 2 poločasu vstoupila obě mužstva dost lehkovážně. Ve 46 minutě měla obrovskou šanci na snížení Jaroměř, když při závaru po TK vykopl domácí hráč míž z brankové čáry. Ve 48 minutě měli naopak velikou šanci domácí, když střílel nebezpečně Majer, ovšem Ondráček jeho střelu kryl. V 53 minutě přišla další obrovská chyba před vápnem Jaroměře a domácí Mošna trefil opět ukázkově ,,víko" Ondráčkovy branky - 3:0. Jaroměř tento gól nepoložil a dále dobývala domácí branku a byla lepším týmem. V 65 minutě kopala roh a Ruml nešťastně vyhlavičkoval míč již směřující do prázdné domácí branky. V 66 minutě již udeřilo, když krásnou kombinaci ve vápně domácích předvedli Holub s Čenovským, který byl jasně faulován a kopala se penalta. Tu proměnil spolehlivý jaroměřský exekutor Ruml - 3:1. Jaroměř vlil tento gól novou krev do žil, ovšem proti byli v tuto chvíli do té doby velmi dobře pískající rozhodčí. Najednou otočili svůj ,,metr" o 180° a proti Jaroměři se pískalo úplně vše, proti domácím vůbec nic. I přesto mohla Jaroměř snížit na rozdíl jediného gólu. V 88 minutě vystihl chybnou malou domů hostující Škoda a postupoval úplně sám na domácího brankáře, ovšem volil střelu z dálky, která těsně minula domácí branku. V 90 minutě pak kopali domácí TK z rohu vápna a z jasné ofsajdové pozice vstřelil definitivní pojistku domácí Paťha - 4:1.

FK Admira Praha - FK Jaroměř 3.4.2016, foto: Jan RuprichFoto: Jan Ruprich

Jaroměř prohospodařila první poločas, kdy hrála příliš bojácně a domácím to velmi usnadnila. Ve 2 poločase se snažila a byla lepším týmem, ovšem hrubé individuální chyby ji definitivně posadily do kolen. Po svém prvním vstřeleném gólu to pak měla ze strany rozhodčích velmi složité, a tak přišla vysoká prohra.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Celý první poločas jsme měli příliš velký respekt ze soupeře a vyprodukovali jsme příliš mnoho chyb. Po změně stran se náš herní projev zlepšíl, ale soupeř poměrně brzy odskočil na třígólový rozdíl a zápas dovedl do vítězného konce. Domácí nás zejména v první půli předčili v agresivitě, posbírali většinu odražených balónů a tím si vytvářeli herní převahu.

Jindřich Tichai, trenér FK Admira Praha: První půle výborná, takhle bychom měli vlítnout na každého soupeře. Jaroměř v minulém kole obrala o tři body Ústí nad Orlicí, ten zápas jsem viděl, bylo to zasloužené vítězství a proto si nemyslím, že naše vítěztví nad Jaroměří bychom měli považovat za povinné. Jaroměř není odevzdaný soupeř, spoustu zápasů prohraje o gól. My jsme v první půli předvedli to, co jsme hrát chtěli. Na 3:0 jsme dali sice krásný, ale trochu šťastný gól. Nebyla to žádná vypracovaná akce, odražený balón, zkažená přihrávka a my jsme to potrestali. Náš výkon byl špatný celou druhou půli, špatně jsme si nastavili to, že ten soupeř se porazí sám. Výsledkem byla penalta, náš soupeř předtím třikrát zahrozil ze standardky. Pak už jsme se do zápasu nedokázali mentálně vrátit. Nakonec jsme se klepali o výsledek. 4:1 vypadá jasně, ale soupeř měl za stavu 3:1 patnáct minut na srovnání a nějaké nebezpečné situace si tam vytvořil.

Rozhodčí: Němec, Benedikt, Severýn

DS: Zeman

ŽK: 35. Horák

Diváků: 202

 

TVcom

Záznam můžete shlédnout na webu TVcom.cz.


Video Jana Rupricha: Penalta Pavla Rumla:


Zajímavost z webu Admiry Praha

Na divizní utkání Admira - FK Jaroměř zavítal z východočeského města pan Poláček, jehož tatínek kdysi dávno za Admiru hrával. Přátelsky si pan Poláček popovídal s naším sekretářem Josefem Vavruškou. Na důkaz nám pan Poláček přivezl ukázat dobové klubové písemnosti a také sérii historických odznaků kobyliského fotbalu. Zápasu přihlížel i jaroměřský starosta Ing. Jiří Klepsa. Moc radosti jim ale jaroměřští fotbalisté neudělali.

Admira Admira

  Foto: Michal Jalovec


Ohlasy v tisku:

Thursday the 14th.
Template © socoolapps | free joomla 2.5 templates - All rights reserved.