Muži A

V prvním přípravném utkání využil Kostelec každou šanci

1. PU - Muži - 20.7.2019 10:30 Městský stadion Kostelec n.O.

FK Kostelec n. O. - FK Jaroměř 8:2 (4:1)

Branky: Jedlička 3x, Holman 2x, Forche 2x, Cvejn J. - 11. Toman, 75. Čenovský

FK Kostelec n. O.: Kozel – Kaplan, Vodička, Klapal, Ježek, Jedlička, Cvejn M., Cvejn D., Holman, Vilímek, Forche, Matoušek, Kytlík

FK Jaroměř: Javůrek T. (46. Miller) - Toman, Michálek, Mertlík, Valášek - Častvaj, Konrád, Čenovský, Exnar Mi. - Neméth, Exnar Ma.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Výsledkově nám vstup do letní přípravy hrubě nevyšel. Domácí nás nekompromisně trestali z každé své šance. Nejpovedenější pasáží zápasu byla z naší strany úvodní pětadvacetiminutovka druhé půle, kdy jsme soupeře dostávali pod trvalý tlak. I přes nelichotivý výsledek utkání splnilo svůj účel.

Rozhodčí: Bogdan

Diváků: 40

muži A - první PU, 20.7.2019, foto: Václav Mlejnek Tadeáš Javůrek v bráně Jaroměře. Foto: Václav Mlejnek.

Aktualizace: Opraveno skóre podle podkladů FK Kostelec n. O.

Letní příprava mužů na sezónu 2019-20 odstartovala

Letní příprava mužů začala v pátek 12.7.2019 na stadionu v Růžovce brífingem s vedením klubu. V zastoupení zraněného předsedy Tomáše Čekala, který právě zahájil rehabilitaci v náchodské nemocnici, přivítal hráče sekretář klubu Jiří Červenka. Vedoucí týmu Evžen Zvolánek zase zaskočil za hlavního trenéra Miloše Exnara, který je toho času na letní dovolené.

muži A - zahajovací trénink sezony, 12.7.2019, foto: Václav Mlejnek Foto: Václav Mlejnek.

Prvního tréninku se ujal Jiří Poděbradský, který si spolu s hráči zahrál mimo jiné velké bago (vice o tomto herním cvičení najdete zde). Do přípavy se zapojili (a postupně ještě zapojí) další noví hráči, o jejichž jménech budeme informovat začátkem srpna před ostrým startem soutěží.

Do přípravy se již nezapojil Jan Holub, který podle informací z červnové valné hromady odešel na volný přestup do České Skalice

Jaroměřský A tým čeká první zápas letní přípravy v sobotu 20.7.2019, kdy zajíždí do Kostelce nad Orlicí.

Další přípravné zápasy naleznete na webu sport.jaromer-josefov.cz, a po víkendu i v pravé sekci našeho webu.


Rozhovor s trenérem Milošem Exnarem

V pátek 12. července zahájí trenér Miloš Exnar svou sedmou sezónu u týmu mužů. Vyzpovídali jsme ho pro klubový web.


Když ze zápisů o utkání zacitujeme hodnocení trenérů jaroměřských soupeřů, tak jsme na jaře měli fyzicky připravený, sympaticky hrající a nicnevzdávající mladý tým. Pokud pomineme sérii dlouhodobých zranění na klíčových postech, co z pohledu trenéra dovedlo tým mužů na dno tabulky KP?
   Generační výměna byla příliš rychlá, v klíčových momentech pak právě zkušenost našemu týmu citelně chyběla. Navíc v zimní přestávce jsme přišli o dva kvalitní hráče v poli a po pěti letech se s jaroměřskou kabinou rozloučil gólman Michal Ondráček (video zde). Těch změn bylo prostě moc…


 Miloš Exnar (* 1971)


Odchovanec Slavoje Josefov a TJ Rasošek působil před deseti lety jako asistent a později hlavní trenér v RMSK Cidlina u družstva žáků, se kterými prošel jak žákovskou divizi, tak žákovskou první ligu.

V červenci 2013 vystřídal na postu trenéra mužů Vlastimila Horáka. V roce 2015 dovedl Jaroměř po čtyřicetileté přestávce do Divize C.

Na červnové valné hromadě zazněl dotaz z pléna, jak vedení klubu přesvědčuje fotbalisty, kteří se rozhodli v Jaroměři skončit, aby své plány přehodnotili. Jak velký vliv může mít na definitivní rozhodnutí hráče jeho trenér?
   Zásadní. Odchod každého jednotlivého hráče je však samostatný příběh. V jednom případě to je chuť zkusit vyšší soutěž, v druhém touha po změně, ve třetím je to otázka peněz. A takhle bych mohl pokračovat. Každopádně já jsem zastáncem volného pohybu hráčů. Pokud někdo nechce hrát za Jaroměř, nemá cenu jej nutit. Jako trenér nechci mít v týmu hráče, který není v Jaroměři spokojený a touží po jiném dresu.

Každoročně se před sezónou řeší nová jména, která by mohla oblékat jaroměřský dres. Letos máš asi nejtěžší rébus s budoucí brankářskou jedničkou místo stále zraněného Linharta a dočasně vypůjčeného Tomáška. Jaké další posty řešíš?
   Do týmu potřebuji nutně dostat zkušenost. Proto intenzivně jednáme o příchodu Jiřího Poděbradského (více Wikipedie). A potvrzuji, že skutečně největší rébus je post gólmana. Jsem v kontaktu s několika brankáři. Každopádně je mým cílem mít v týmu gólmany dva a nikoliv pouze jednoho, jako tomu bylo v minulosti.

Jak velký vliv může mít osobnost trenéra na rozhodnutí hráče přijmout nové angažmá v klubu?
   Osobně si myslím, že poměrně velkou, ale není to jen o trenérovi. Moje trenérská filosofie je, že dává smysl oslovovat jen hráče, kteří mají k Jaroměři určitý vztah. Musí být spádově blízko Jaroměři. Nikdo nechce trávit čas cestováním na trénink a zpět. Dalším faktorem je pak schopnost se etablovat v kabině, stát se součástí týmu. Při hledání nových tváří do Jaroměře jsou pro mě tyto dva aspekty klíčové.

Zápas s překvapením jara, týmem Rychnova nad Kněžnou. Foto: Václav Mlejnek

Po divizi a přeboru budeš trénovat i nejvyšší krajskou třídu. Po osmi letech se do 1.A třídy vrací Martin Michálek a Adam Horák, pro ostatní stávající hráče to bude nová zkušenost. Co může vědomí sestupu udělat s psychikou hráčů nebo trenéra?
   K 1.A třídě mám velký respekt a půjdu do této soutěže s velkou pokorou. Při pohledu na jednotlivé týmy nevidím momentálně moc velký rozdíl mezi KP a nejvyšší krajskou třídou. Předpokládám, že se na nás bude chtít většina týmů „vytáhnout“ vzhledem k naší divizní minulosti. Sestup už nemám v hlavě ani já, ani hráči. Mentálně jsem se s krajským přeborem „rozloučil“ po pátém jarním kole, kdy jsme doma nezvládli porazit Jičín. Od té chvíle už řeším jen to, jak se do KP co nejrychleji vrátit.

Můžeme si vzít z uplynulé sezóny něco povzbuzujícího do té další?
   Jednoznačným pozitivem je to, že mladí hráči získali zkušenosti s dospělým fotbalem. Za normálních okolností by tolik příležitostí určitě nedostali. V této sezóně budou ale zase o rok starší a o rok zkušenější. Navíc je statisticky nemožné, aby nás potkalo tolik zranění, jako tomu bylo letos na jaře. Alespoň tedy doufám… Každopádně základem pro náš případný úspěch bude tréninková morálka celého týmu. Fotbal je spravedlivý. Kolik mu dáme, tolik nám vrátí.


Nejbližší zápasy mužů

  • pátek 12.7. 18.30 zahájení přípravy
  • sobota 20.7. 10:30 FK Kostelec n. O. - FKJ (příprava)
  • středa 24.7. 18:00 FC České Meziříčí - FKJ (příprava)
  • sobota 27.7. 10:15 TJ Sokol Bílá Třemešná - FKJ (předkolo Poháru hejtmana)
  • středa 31.7. 18:00 FKJ - FK Chlumec n. C. (příprava)
  • víkend 3.-4.8. 17:30 termín rezervován pro případ postupu do 1. kola Poháru
  • sobota 10.8. 17:00 TJ Sokol Nepolisy - FKJ (první kolo 1.A)

Miroslav Martinovský zhodnotil fotbalové jaro 2019

Sestup fotbalistů!

Na den 16.6.2019, kdy skončil krajský přebor dospělých, nebudou příznivci FK Jaroměř vzpomínat v dobrém. Konečné 16. místo je posledním a samozřejmě sestupujícím místem. Ale pěkně od začátku.

V prvním jarním utkání jsme hostili Slavii Hradec Králové. Nebyla to přehlídka gólových šancí, ale tu zcela vyloženou se nám proměnit nepodařilo. Naopak hosté využili naší hrubé chyby a šli do vedení. Celý druhý poločas měla Jaroměř územní převahu, jenže v závěrečné fázi hráči nic nevymysleli. Porážka 0:1 byla špatným začátkem, ale nikdo netušil, co přijde v dalších utkáních. Na hřišti předposledních Lázní Bělohrad jsme měli míč na kopačkách častěji. Góly však dávali jen domácí hráči. Čím více se nám dařilo získávat prostor, tím více byly protiútoky domácích nebezpečnější. Výsledek 6:0 je vzhledem k průběhu utkání neuvěřitelný, protože soupeř podal jen standardní výkon. Je však třeba uznat, že bleskové přečíslení vždy využil. Ve 20. kole nás opět na cizím hřišti čekal tehdy poslední Rychnov nad Kněžnou. Již ve 12. minutě se nám podařilo vstřelit gól, měli jsme další šance a vše vypadalo na zisk prvních jarních bodů. Domácí však dvěma góly výsledek otočili a když za zraněného brankáře musel chytat obránce, zrodil se výsledek 5:1 pro soupeře. Rozdíl deseti gólů s posledními celky tabulky jistě nečekal ani největší pesimista!

Spartak Rychnov n. Kn. - FK Jaroměř, 7.4.2019, foto: Václav Mlejnek FK Jaroměř - Spartak Rychnov n. Kn., 7.4.2019, foto: Václav Mlejnek
Brankář Patrik Linhart nastoupil na jaře kvůli zranění jen do tří utkání.

S Jičínem se nám v domácím prostředí podařilo sehrát zcela vyrovnané utkání. Po herní stránce nebyl druhý poločas špatný, zvláště když se nám podařilo po uklouznutí hostujícího brankáře vyrovnat do prázdné branky. Potom však „na oplátku“ neudržel náš brankář chycený míč a tak těsná porážka 1:2 znamenala další ztracené body. V Chlumci se nám nepodařilo v začátku utkání skórovat z malého vápna, což zřejmě průběh utkání silně ovlivnilo. Potom jsme se celý poločas bránili a z jedné akce dostali gól. Druhá část byla z naší strany lepší, ale protože jsme dvě dobré šance nevyužili, zůstal výsledek 1:0 a zisk tří bodů pro domácí nezměněn. S Hořicemi zůstalo soustředění na hru pravděpodobně v kabině, protože už ve 24. minutě nám hosté vstřelili třetí branku. Od této chvíle se utkání i přes naši územní převahu pouze dohrávalo a tak byl zapsán výsledek 0:3.

Chlumec n.C. - FK Jaroměř, 19.4.2019, foto: Václav Mlejnek Chlumec n.C. - FK Jaroměř, 19.4.2019, foto: Václav Mlejnek
Boris Markarjanc se zranil v zápase v Chlumci. Osudový kontakt na snímku vpravo.

V Libčanech nás suverén tabulky od prvních minut přehrával a brzy vedl o dvě branky. Potom se nám však podařilo snížit a obraz hry se zcela změnil. Druhý poločas jsme byli dlouho nebezpečnějším celkem a vyrovnání „viselo ve vzduchu“. Bohužel vše rozhodla nepochopitelná věc. Po porušení pravidel ze strany domácích rozehrával náš brankář téměř od postranní čáry míč do vlastního trestného území! Obránce o míč přišel a trefit prázdnou branku nebyl problém. Po téměř vlastním gólu jsme se v závěru utkání „sesypali“ a podlehli vysoko 5:1. V Červeném Kostelci se v posledních letech odehrávaly bitvy, na které bylo radost pohledět. Co však říct na porážku 7:0? Série hrubých chyb, neproměněná penalta, naprostý herní chaos. Tak by se dal stručně charakterizovat náš nedůstojný výkon. Doma jsme s Kostelcem nad Orlicí konečně předváděli hru na úrovni krajského přeboru. Když však dokážeme trefit břevno z jednoho metru před odkrytou brankou, tak se těžko vyhrává. Hosté po herní stránce nic nepřevedli, a protože žádný gól nepadl, byli po penaltovém rozstřelu s výhrou 0:1 a dvěma body jistě spokojeni.

Červený Kostelec - FK Jaroměř, 5.5.2019, foto: Václav Mlejnek FK Jaroměř - Kostelec n. O., 8.5.2019, foto: Václav Mlejnek
Brankář dorostu Jaroslav Tomášek, zaskakující po většinu sezóny za zraněného Patrika Linharta, uhájil proti Kostelci nad Orlicí nulu (foto vpravo).

V dalším domácím utkání s Dobruškou se aktivní hosté ujali dvoubrankového vedení a vše se zdálo být jasné. Před koncem poločasu se nám však podařilo soupeře zatlačit do defenzívy a výsledek srovnat. Druhý poločas hrály oba celky opatrně a čekaly na chybu v obraně. Té se dočkal soupeř po překvapivém autovém vhazování, které mělo být posouzeno obráceně, a odvezl si tři body za výhru 2:3. Ve 26. kole jsme byli hosty Sokola Třebeš a první minuty vypadaly na to, že se snažíme dostat do knihy rekordů. Za necelých pět minut lovil náš brankář míč ze sítě třikrát, což by se nemělo stát ani s národním mužstvem Brazílie! Výsledek 5:2 ukazuje, že při lepší koncentraci na začátku utkání nebyl celek Jaroměře bez nadějí. V dalším kole jsme přivítali celek Sobotky. Vzhledem k výkonům a tomu, že národní hokejové mužstvo hrálo o medaili, přišlo pouhých 94 platících diváků. Skvělý den měl Votrubec, který dal ze standardních situací tři góly. Od vysoké hokejové porážky 3:6 nás to však nezachránilo, protože hosté procházeli naší obranou jako nůž máslem.

FK Jaroměř - Sobotka, 26.5.2019, foto: Václav Mlejnek Matěj Exnar, 5.5.2019, foto: Václav Mlejnek
Daniel Votrubec (bílý dres vlevo) dal Sobotce tři góly. Nejlepším střelcem sezóny je pětigólový Matěj Exnar (foto vpravo), který do soutěže naskočil až ve třináctém kole.

Ve Vysoké nad Labem se utkalo čtvrté mužstvo tabulky s posledním, a tak se čekal nerovný boj. První poločas celek Jaroměře téměř bezchybně bránil, ale nevystřelil na branku. V druhé části však diváci stále více kroutili hlavou. Podařilo se nám v 52. minutě vyrovnat a z rychlých protiútoků vytvářet další gólové příležitosti, které jsme bohužel nevyužili. Po dvanácti porážkách v řadě rozhodl o naší zasloužené výhře 2:1 a zisku dvou bodů penaltový rozstřel, který vychytal místo zraněného brankáře záložník Votrubec. V předposledním kole k nám zavítal RMSK Cidlina Nový Bydžov. Hosté se představili jako nejlepší celek, který v jarní části přijel do Jaroměře. Během prvního poločasu zcela ovládl hřiště a vstřelil čtyři góly. V druhé části dal soupeř příležitost několika dorostencům, přesto jsme potupné porážce 0:5 zabránit nedokázali. Zpestřením utkání bylo to, že hlavním rozhodčím byla slečna Kánská. Rozloučení s krajským přeborem proběhlo ve Vrchlabí. Na gól domácích z penalty jsme odpověděli hezkou kombinací s vyrovnáním. Druhý poločas zůstala naše „superšance“ v 59. minutě nevyužita a soupeř nás za pět minut potrestal. Krajský přebor se nám podařilo zakončit „čistým vlastencem“ a tak si Vrchlabí zapsalo výhru 3:1.


FK Jaroměř - RMSK Cidlina, 5.6.2019, foto: Václav Mlejnek RMSK Cidlina, 5.6.2019.

Jako vždy na závěr trochu statistiky: 16. místo se ziskem 21 bodů (6-1-1-22) při skóre 34:85. Z toho zisk v domácím prostředí 13 bodů, skóre 20:34, venku 8 bodů, skóre 14:51. První poločas 16:44, druhý18:41. Střelci branek: Exnar Matěj 5, Knap a Votrubec 4, Bano, Emlar a Roubal 3, Holub, Jirásek, Michálek a Častvaj 2, Horák, Müller, Valášek a Grmela1.

Co dodat na závěr? Po odchodu velkého množství opor se obavy z udržení krajského přeboru potvrdily. Zisk pouhých tří bodů v jarní části však nečekal nikdo. Po skvělém druhém místu v minulém ročníku přišlo obrovské zklamání, ze kterého se musíme co nejdříve vzpamatovat. Omlazený celek FK Jaroměř se snažil, ale na krajský přebor evidentně nestačil. Trenér Miloš Exnar musel během jarní části vyslechnout tolik kritiky, že nemá smysl ještě přidávat další. Je však třeba na rovinu říct, že s takovými výkony by mohla být nad naše síly i I.A třída, která je kvalitní soutěží s mnoha fotbalisty, kteří mají divizní, a někdy i ligové zkušenosti. Před vedením fotbalového oddílu stojí těžký úkol konsolidovat kádr mužstva a připravit ho na novou sezónu. Měsíc srpen se rychle přiblíží a již od prvních kol je třeba jít do každého utkání s maximálním nasazením. Jinak by nám mohl ujet další vlak, a to by si žádný příznivec jaroměřského fotbalu určitě nepřál!

Miroslav Martinovský
V Jaroměři 17.6.2019

Napsáno pro Jaroměřský a josefovský zpravodaj.


muži FK Jaroměř, 26.5.2019, foto: Václav Mlejnek, horní řada zleva: Jan Bano, Jakub Balcirák, Boris Markarjanc, Daniel Votrubec, Petr Konrád, Martin Michálek (kapitán); prostřední řada zleva: Miloš Exnar (trenér), Patrik Pavlis, Adam Horák, Lukáš Emlar, Tomáš Mertlík, Martin Čenovský, Matěj Exnar, Evžen Zvolánek (vedoucí týmu); dolní řada zleva: Aleš Roubal, Patrik Linhart (brankář), Radek Chalupa, Ondřej Toman, Daniel Valášek, Jaroslav Tomášek (brankář), Miloš Exnar ml., na snímku chybí Ondřej Častvaj. muži FK Jaroměř, 26.5.2019, horní řada zleva: Jan Bano, Jakub Balcirák, Boris Markarjanc, Daniel Votrubec, Petr Konrád, Martin Michálek (kapitán); prostřední řada zleva: Miloš Exnar (trenér), Patrik Pavlis, Adam Horák, Lukáš Emlar, Tomáš Mertlík, Martin Čenovský, Matěj Exnar, Evžen Zvolánek (vedoucí týmu); dolní řada zleva: Aleš Roubal, Patrik Linhart (brankář), Radek Chalupa, Ondřej Toman, Daniel Valášek, Jaroslav Tomášek (brankář), Miloš Exnar ml., na snímku chybí Ondřej Častvaj. Foto 10x: Václav Mlejnek.

Áčko nebodovalo ani v rozlučce s krajským přeborem

30. kolo Votrok KP - středa 16.6.2019 od 17:00 - hřiště Vrchlabí.

FC Vrchlabí - FK Jaroměř  3:1 (1:1)

Branky: 13. Jan Fink, 65. Jan Fink, 69. Tomáš Metlík (vlastní) - 35. Miroslav Grmela

FC Vrchlabí:Švejdar - Hladík, Kraus (K) (85. Kršík), Hladík, Hawel L., Fink, Fišar (67. Šimůnek), Tomčík, Navrátil, Blažej, Cink (70. Hawel M.), Tauchman (45. Slavík)

FK Jaroměř: Tomášek - Toman O. (55. Mertlík), Michálek (K), Pácalt, Valášek, Grmela, Votrubec, Konrád (55. Exnar Ma.), Exnar Mi., Emlar L., Čekal (65. Častvaj)

 

Petr Zieris, trenér Vrchlabí: Zápas se sympatickým projevem nicnevzdávajícího týmu hostů jsme zvládli díky hattricku Honzy Finka, který si nadělil ke svým narozeninám. Děkuji všem hráčům za úspěšnou sezónu.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Utkání jsme z herního pohledu zvládli velmi dobře. Škoda, že jsme za nerozhodného stavu neproměnili naše šance. Domácí byli v tomto směru efektivnější.

Rozhodčí: Svoboda, Škoda, Šiling

DS: 

ŽK: 38. Hawel L., 86. Šimůnek - 64. Grmela, 81. Emlar L., 89. Exnar Ma.

ČK: 75. Hawel L. - 0

Diváků: 130

TVcom

Záznam můžete shlédnout na webu TVcom.cz.


Tuesday the 23rd.
Template © socoolapps | free joomla 2.5 templates - All rights reserved.