5. kolo AM Gnol 1.A třídy mužů - neděle 20.9.2020 od 17:00 - hřiště Provodov

FK Náchod B - FK Jaroměř 0:2 (0:1)

Branky: 0 - 17. Exnar Mi., 51. Kořínek

FK Náchod B: Kubeš - Fenz, Schärfer, Rorbach (C), Čejchan, Donát, Vančák (62. Nemeš), Bareš (56. Prokeš), Šesler, (62. Franěk), Plšek, Vejprava

FK Jaroměř:  Červenka - Valášek (66. Emlar L.), Častvaj, Horák (90. Chalupa), Emlar J. (69. Toman), Gorol, Michálek (C), Kořínek (86. Vach), Exnar Ma., Exnar Mi. (88. Hykš), Poděbradský

Po týdenní pauze vzniklé odložením domácího utkání s Českou Skalicí zavítala Jaroměř do Provodova k zápasu s náchodským béčkem. Domácího brankáře Kubeše prověřili ve 12. minutě krátce po sobě Horák a Poděbradský. Po bezgólové standardní situaci před Červenkovou bránou přihrál v 16. minutě Jakub Emlar Miloši Exnarovi, který se s míčem probil do vápna a šikmo k levé tyči skóroval - 0:1. Ve 27. minutě vyzkoušel Červenku domácí Šesler. V poslední minutě poločasu přihrál Emlar Kořínkovi, ten z běhu trefil jen Kubešovu náruč.

1.A FK Náchod B - FK Jaroměř, 20.9.2020, foto: Vaclav Mlejnek V 17. minutě otevírá skóre Miloš Exnar.

Pět minut po zahájení druhé půle vystřelil na Kubeše Gorol, ten vyrazil na roh. Po jeho rozehrání přihrál Gorol na Kořínka k tyči. Kubeš k němu vyběhl s úmyslem míč vyrazit, ale Kořínek stihl včas odhlavičkovat do prázdné brány - 0:2. V 66. minutě přihrál čerstvě vystřídaný Lukáš Emlar napříč brankovištěm na Kořínka, jenže tomu po krátkém sprintu a skluzu chybělo k dalšímu gólu několik centimetrů. Po nebezpečných rohových kopech domácích zkusili štěstí na druhé straně Toman a po něm přesnější Horák, Kubeš ale chytil. Závěrečnou střelu si schoval domácí Schärfer na poslední sekundy zápasu. Červenka stál na správném místě u tyče a čisté konto Jaroměře uhájil.

Michal Malý, trenér FK Náchod B: Utkání dnes nebylo moc pohledné, hosté byli silnější na míči, měli ve svém středu velmi kvalitní hráče, kteří svými zkušenostmi dokázali využít naše dvě chyby, po kterých skórovali. My jsme si také vytvořili nějaké šance, ale jejich konečné řešení nebylo ideální a tak jsme žádný gól nevstřelili a utkání jsme nezdramatizovali.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: S Náchodem jsme sehráli tradiční zápas plný osobních soubojů. Tentokrát jsme ale většinu z nich vyhrávali. Na menším hřišti jsme byli lepší v kombinaci a vytvořili jsme si větší množství šancí než domácí. Navíc naše touha po třech bodech byla silnější než u soupeře. Proto je naše vítězství zasloužené.

1.A FK Náchod B - FK Jaroměř, 20.9.2020, foto: Vaclav Mlejnek Druhý gól vsítil Jiří Kořínek.

Rozhodčí: Filip, Horský, Hlaváč

Delegát svazu: Miroslav Přibyl

ŽK: 83. Donát Š. - 16. Kořínek J., 64. Emlar Ja.

ČK: 0 - 0

Diváků: 150

YouTube

Záznam na kanálu KFS HK: oba poločasy.

1.A FK Náchod B - FK Jaroměř, 20.9.2020, foto: Vaclav Mlejnek Foto 3x: Václav Mlejnek

Rozhovor Miloše Exnara pro Fotbal v kraji

Týdeník Fotbal v kraji otiskl ve svém čtvrtém čísle celostránkový rozhovor s jaroměřským trenérem mužů. Článek rozebírá zejména situaci v týmu na začátku sezóny a její příčiny. Miloš Exnar mimo jiné řekl...

...oproti loňsku nám v tento okamžik funguje velmi dobře osa týmu. Během koronavirové přestávky se nám povedlo doplnit klíčové posty a dlouhá pauza nám pomohla ke stmelení a sehrání týmu. A paradoxně pomohla také prohra v poháru v úvodním kole na Novém Hradci.

Atmosféra v kabině je přímo úměrná výsledkům. Pokud se vyhrává, je vše snazší. Bylo by ale bláhové si myslet, že budeme vyhrávat trvale. Porážky přijdou. K fotbalu, a sportu obecně, patří. A právě v tu chvíli se ukáže charakter týmu. Prohra není ostuda. Průšvih je prohrávat. To jsem si v Jaroměři, bohužel, v minulých dvou sezonách zažil, a už to nechci opakovat.

tým mužů, podzim 2020, foto: Václav Mlejnek Trenér mužů Miloš Exnar.

Samozřejmě zcela zásadní roli v úspěšném vstupu do sezóny hraje změna na postu brankáře a střelce. To byly mé hráčské priority. Příchod Radka Gorola do středu pole byla potom třešnička na dortu.

Nahradit Michala Ondráčka (z pohledu výkonnosti) se povedlo až nyní Lukášem Červenkou, který se vrátil z FC Hradec Králové se zkušenostmi z dorosteneckého ligového fotbalu. Lukáš má vzhledem ke svému věku vše před sebou. Z mého pohledu má divizní parametry. Již zmiňovaný Radek Gorol je typickým špílmachrem s vytříbenou kopací technikou. V jeho osobě jsme získali obrovskou sílu do standardních situací. Jiří Kořínek je typický koncový hráč, navíc velmi silný ve hře hlavou při obranných standardkách. Jakub Emlar přišel z nižší soutěže na pozici hrotového hráče. Jeho přínos pro tým nespočívá v gólech, ale v ohromné pracovitosti.

Změnil se i charakter týmu. Věří si. Na druhou stranu jsme nadále velmi pokorní. Určitě nám pomohlo, že jsme během AGRO Cupu dokázali výsledkově otočit zápasy, ve kterých jsme prohrávali. A neméně důležitý byl vstup do vlastní soutěže. Solnice nebyla tou samou Solnicí z loňského podzimu. Domácí výhra 2:1 se rodila hodně těžce, o to byla ale cennější.

Pro letní přípravu jsme záměrně volili mužstva z krajského přeboru (Dobruška, Černilov), abychom si otestovali sílu týmu. Oba zápasy jsme herně zvládli, což bylo dobré znamení. Důležitým faktorem byla však chuť hráčů přes prázdniny trénovat. V tomto ohledu jsem s přístupem hráčů maximálně spokojený.

trenér mužů Miloš Exnar, foto: Václav Mlejnek Tým mužů na podzim 2020. Foto 2x: Václav Mlejnek

Ze sportovního hlediska je mou vizí divizní soutěž. Divizi nelze hrát jen se svými odchovanci, to je utopie. Na druhou stranu, pokud děláte kvalitně mládež, lze i vyšší soutěž zvládnout v kombinaci odchovanců a hráčů odjinud. Ty je nutno získat, a to něco stojí. Základem je proto práce s mládeží, která končí až v dorostenecké kategorii. Přitom je nutné se poměřovat s týmy typu Náchoda, Trutnova, Bydžova a jim podobnými. Tam máme aktuálně velké rezervy.

Letošní I.A třída má kvalitu, více než polovina týmů má zkušenosti s krajským přeborem. Osobně za největší favority považuji Týniště a Roudnici. My chceme postoupit do krajského přeboru, ovšem ne za každou cenu. Budeme si fotbal hlavně užívat a začneme znovu rozdávat fotbalovou radost našim fanouškům. Poslední dva roky si ji moc neužili.

Celé znění rozhovoru najdete v týdeníku Fotbal v kraji v čísle 4 zde.

Jaroměř dál přepisuje statistiky, z Bělohradu veze body po pěti letech

3. kolo AM Gnol 1.A třídy mužů - neděle 6.9.2020 od 17:00 - hřiště Lázně Bělohrad

TJ Lázně Bělohrad - FK Jaroměř 1:5 (0:1)

Branky: 76. Odvárko - 11. Exnar Mi., 51. Gorol, 72. Exnar Ma., 83. Horák, 85. Michálek (p.k.)

TJ Lázně Bělohrad: Němeček - Kiec, Odvárko, Kazda (C), Hrnčíř, Kluz, Truneček, Kulhánek (76. Rychecký), Kracík, Horáček (76. Nezbeda), Loner

FK Jaroměř:  Červenka - Filip, Michálek (C), Častvaj - Horák, Gorol, Exnar Ma., Exnar Mi., Valášek - Emlar J. (73. Emlar L.), Kořínek (83. Toman O.)

Jaroměřští pamětníci vědí, že z Lázní Bělohrad se vozí víc trestných karet než vítězných bodů. Jenže Bělohradu vstup do letošní sezóny nevyšel podle představ a od výhry nad Jičínem v přípravném zápase nebodoval. A to ani s Jaroměří.

V 10. minutě poslal Kořínek z půlky hřiště přihrávku vzduchem na Miloše Exnara a ten z první obloučkem překopl obránce i brankáře - 0:1. Ve 13. minutě mířil k pravé tyči Gorol. Ve 22. minutě vyškrábl domácí brankář Němeček Kořínkovu hlavičku. Opatrná první půle byla bohatá na standardní situace, góly ale sítě nerozvlnily.

1.A TJ Lázně Bělohrad - FK Jaroměř, 6.9.2020, foto: Vaclav Mlejnek V 72. minutě Matěj Exnar po brejku zvyšuje na 0:3.

Ve druhém poločase měl mladý domácí tým stále dost sil vrhat se do útoku a držet Jaroměř na její půlce. Přesto padaly góly do domácí brány. V 50. minutě Gorol při trestném kopu obstřelil zeď zleva a brankář na míč, mířící těsně k tyči, nedosáhl - 0:2. V 53. minutě skončila hezká kombinace Kořínka s Valáškem v Němečkově náruči. V 64. minutě centroval Horák, ale Valáškovi v brankovišti nepomohl k zakončení ani riskantní akrobatický výskok. Brejk Matěje Exnara v 70. minutě nezastavila trojice domácích obránců - 0:3. O dvě minuty později zkusil Kořínek dalekonosnou střelu z vlastní poloviny, domácí Loner vzápětí pumelící k levé tyči otestoval Červenku. Po kvapném odkopnutí míče vrátil Kluz Odvárkovi a ten, po teči od hostujícího Častvaje, výstavním gólem do šibenice resuscitoval domácí tým - 1:3. Tlak Bělohradu sílil, v 74. minutě zachránil hosty pravý roh břevna. V 81. minutě mířil k levé tyči Kiec. V 83. minutě se odrazil míč od Odvárky k Horákovi. Tomu se povedl husarský kousek, když bez zaváhání zvýšil na 1:4. O minutu déle napálil Gorol levou tyč a při pokusu o dorážku byl faulován. Pokutový kop proměnil v 85. minutě kapitán Michálek střelou na jistotu doprostřed brány a pojistil konečné vítězství Jaroměře - 1:5.

1.A TJ Lázně Bělohrad - FK Jaroměř, 6.9.2020, foto: Vaclav Mlejnek Adam Horák si v 83. minutě rovná míč na gól.

Tomáš Marek, trenér TJ Lázně Bělohrad: Jaroměř má velmi dobrý tým, který svoji kvalitu potvrdil i u nás.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Dnes jsme měli velmi dobré vstupy do obou poločasů, když jsme hned v jejich úvodních minutách dokázali skórovat. Zejména druhým gólem jsme získali potřebný klid a vývoj utkání kontrolovali. Domácí hrozili ze standardních situací, ale dnes jsme byli ve svém velkém vápně velmi zodpovědní. Tři body jsou pro nás cenné, velmi si jich vážíme.

1.A TJ Lázně Bělohrad - FK Jaroměř, 6.9.2020, foto: Vaclav Mlejnek Pokus Kořínka po rozehrávce od Gorola ve 47. minutě domácí brankář vyrazil.

Rozhodčí: Koutník, Bačo, Jiříček

Delegát svazu: Jiří Štěpař

ŽK: 22. Truneček, 48. Kiec, 50. Odvárko, 56. Horáček, 59. Kluz - 61. Častvaj, 88. Emlar L.

ČK: 0 - 0

Diváků: 220

YouTube

Záznam na kanálu KFS HK. 1. poločas, 2. poločas.

1.A TJ Lázně Bělohrad - FK Jaroměř, 6.9.2020, foto: Vaclav Mlejnek Jakub Emlar s Jiřím Odvárkem (vpravo), autorem jediného gólu za domácí. Foto 4x: Václav Mlejnek

Kořínkův hattrick proti Sobotce posunul Jaroměř do čela tabulky

PŘIDÁN VIDEOSESTŘIH

2. kolo AM Gnol 1.A třídy mužů - neděle 30.8.2020 od 17:00 - hřiště Jaroměř

FK Jaroměř - SK Sobotka 3:1 (1:1)

Branky: 29. Kořínek J., 47. Kořínek J., 54. Kořínek J. - 37. Klečal T. (p.k.)

FK Jaroměř:   Červenka - Častvaj (58. Filip), Michálek (C), Poděbradsky - Valášek, Exnar Ma. (88. Mertlík), Exnar Mi., Gorol, Horák - Kořínek (84. Vach), Emlar J. (75. Emlar L.), na střídání připraveni Petráček, Kořen K. (B)

SK Sobotka: Puš - Pištěk, Materna, Klečal (C), Šotka, Kocourek (78. Pavlíček), Knobloch, Baster, Král (70. Halbych), Miler, Přikryl (70. Čerych)

Již ve třetí minutě dostal Kořínek od spoluhráčů dvojšanci na zakončení, sobotecký Puš dvakrát míč odrazil. Dvě slepené střely vyslal Kořínek ještě v 17. minutě, tentokrát Pušovi pomohla obrana. Ve 24. minutě zlehka otestoval Červenku hostující Baster. Vzápětí po levém křídle útočil Valášek, ze tří spoluhráčů ve vápně si pro přihrávku nakonec vybral soupeřova obránce. Podobně ve 29. minutě naběhl Jakub Emlar, přihrál Kořínkovi, a ten zkusmo zkraje velkého vápna poslal míč k bráně. Puš, ačkoliv vyběhl daleko dopředu, na balón nedosáhl, a ten se zvolna dokutálel za brankovou čáru - 1:0. Ve 31. minutě dvakrát nabil Jakubovi Emlarovi Horák, sobotecká obrana mu ale nedopřála skórovat. Ve 36. minutě nařídil sudí penaltu po obranném zákroku Červenky na Milera, když se při výskoku protly v jednom bodě míč, Červenkovy rukavice a Milerova hlava. Pokutový kop proměnil ve 37. minutě kapitán hostí Klečal - 1:1. Šanci dostat Sobotku do vedení promarnil Miler o dvě minuty později, když před prázdnou bránou z malého vápna poslal míč vysoko do nebes. Poločas skončil přihrávkou Jakuba Emlara na Horáka, ten ale před odkrytou bránou nevystřelil, místo toho přihrál na Kořínka, do toho se ale stihl vložit Puš.

1.A FK Jaroměř - SK Sobotka, 30.8.2020, foto: Vaclav Mlejnek Foto: Václav Mlejnek

Na začátku druhého poločasu přinesl zklidnění Kořínek, když hned ve 47. minutě zvýšil na 2:1 po přihrávce Gorola. V 54. minutě přihrával Horák, Jakub Emlar promáchl, ale Kořínek pohotově dorazil na 3:1. V 61. minutě vyslal střelu z dálky Kocourek. Červenka skvěle uchránil dvojgólový náskok v 68. minutě, když se Miler pokusil o pumelici k pravé tyči. Puš si sáhl na míč po střele Miloše Exnara z těžkého úhlu v 76. minutě. V 78. minutě mířil Kořínek zblízka nad branku, o minutu později vychýlil střeleckou mušku příliš vlevo. Obě minely mu zaplněná tribuna po jeho hattricku velkoryse prominula. V 87. minutě se mohl mezi střelce zapsat Lukáš Emlar, který nezmátl Puše ani rafinovanou baletní otočkou, i když se mu v dobré pozici nabízel Vach. Tradiční závěrečné Pušovo hecování do vyrovnávacího tlaku sobotecké nevybudilo a stav zůstal nezměněn.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Tým Sobotky není naším oblíbeným soupeřem, v posledních dvou letech jsme s ním nezískali v mistrovských zápasech ani bod. Jsem rád, že tato série dnes skončila. Naše vítězství považuji za naprosto zasloužené. Vypracovali jsme si dostatek příležitostí, hosty jsme v poli až na krátkou pasáž v závěru první půle přehráli.

Ladislav Štrobl, trenér SK Sobotka: Dnes jsme byli proti dobře poskládanému domácímu týmu ve všem o krok pozadu, a tak si domácí připsali zasloužené vítězství.

1. kolo AM Gnol 1.A třídy mužů - neděle 23.8.2020 od 17:00 - hřiště Broumov

TJ Slovan Broumov - FK Jaroměř 0:4 (0:4)

Branky: 0 - 18. Kořínek J., 23. Emlar J., 26. Gorol R., 30. Kořínek J.

Slovan Broumov: Drahorád - Bitnar (46. Štejnar), Gago O., Soumar L. (52. Pokorný), Hečko (C), Wilke, Šimon, Ponikelský, Spišák, Svoboda, Gago M. (46. Korityák)

FK Jaroměř:  Červenka (69. Mertlík) - Valášek, Častvaj, Horák (69. Toman), Emlar J. (77. Petráček M.), Gorol, Michálek, Kořínek (46. Emlar L.,), Exnar Ma., (69. Vach J.), Exnar Mi., Poděbradský

Broumovský David Svoboda potrápil Jaroměř hned v první minutě utkání. Ve třetí minutě střílel Gorol, brankář Drahorád instinktivně vyrazil, ale nikdo z Jaroměře nebyl poblíž. V osmé minutě Gorol ránu zopakoval, tentokrát už se o dorážku pokusili Jakub Emlar s Valáškem. Agilní Svoboda pálil opět ve 12 minutě, ale Červenka vyrazil. V 16. minutě dostal červenou kartu Ondřej Gago za podražení Kořínka v gólové šanci těsně před pokutovým územím. Trestný kop Kořínek proměnil - 0:1. Následovala gólová série, která rozhodla zápas: ve 24. minutě se trefil Jakub Emlar - 0:2, ve 26. minutě Gorol - 0:3 a ve 30. minutě opět Kořínek - 0:4. První půle skončila bravurním zásahem Červenky.

1.A Slovan Broumov - FK Jaroměř, 23.8.2020, foto: Vaclav Mlejnek Jiří Kořínek v 16. minutě vystihl mezírku ve zdi domácích a otevřel skóre na 0:1

Do druhé půle nastoupil Broumov v bojovné náladě a v prvních pěti minutách předvedl přesné kombinace, které jej několikrát dovedly až těsně před Červenku. V 52. minutě zahrozil Gorol, domácí gólman vyrazil na roh. Broumovský Wilke zkusil štěstí v 62. minutě, ale Horák trajektorii míče vychýlil. Po 60. minutě si dvakrát vystřelil Lukáš Emlar, nicméně branková síť se nezachvěla. Pěkné pokusy měli ještě Gorol, Poděbradský, Vach a Petráček. Závěrečnou tečku si schoval neúnavný Svoboda na Mertlíka, který v 70. minutě vystřídal za jasného stavu Červenku. Mertlík se nenechal zaskočit a Jaroměř uhájila nulu.

1.A Slovan Broumov - FK Jaroměř, 23.8.2020, foto: Vaclav Mlejnek Domácí gólman Drahorád vyrazil v 87. minutě ultimátní ránu Poděbradského.

Ondřej Zinke, trenér Broumova: Dnes jsme dostali v úvodu "velice přísnou" červenou kartu a v oslabení neměli proti velice kvalitnímu soupeři šanci. Klukům děkuju za nasazení, Jaroměř bude určitě aspirantem postupu.My musíme s našim úzkým kádrem bojovat o každý bod.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Z pohledu trenéra jsem prožil ojedinělý zápas, když jsme soupeři nastříleli během 12 minut čtyři góly. Tři body z Broumova jsou cenné, chválím celý tým včetně lavičky. Věřím, že jsme dnes našim fanouškům udělali svým výkonem radost.

1.A Slovan Broumov - FK Jaroměř, 23.8.2020, foto: Vaclav Mlejnek Daniel Valášek (uprostřed) dnes naběhal na broumovské trávě asi tak sto srpnových kilometrů. Byl vidět všude.

Rozhodčí: Trejbal, Vích, Pešava

Delegát svazu:

ŽK: 34. Gago M., 41. Wilke E. - 69. Emlar J.

ČK: 16. Gago O. - 0

Diváků: 220

YouTube

YouTube

1.A Slovan Broumov - FK Jaroměř, 23.8.2020, foto: Vaclav Mlejnek Od 15. minuty hrál Broumov v deseti. Foto 4x Václav Mlejnek