Muži A - sezona 2022/2023

Penaltová prohra áčka na hřišti silného Chlumce nad Cidlinou

19. kolo M-GROUP KP mužů - neděle 26.3.2023 od 14:30 hřiště Chlumec nad Cidlinou.

Chlumec n.C - FK Jaroměř 2:1PK (1:0)

Branky: 16. Hartman - 69. Michálek (p.k.)

FK Chlumec nad Cidlinou: Kukal - Gluski, Vopátek (K), Doležal, Ludvík (81. Burkalo) - Kučera J., Hartman (74. Cholasta), Staněk (63. Novotný), Vaníček (81. Kučera M.) - Pilař, Veselský (74. Dvořák)

FK Jaroměř: Červenka - Horák, Poděbradský, Michálek (K), Valášek - Pohořálek, Gorol, Exnar Ma., Bano, Rind - Kocourek

 

Richard Vlášek, trenér FK Chlumec n. C.: Před utkáním jsme byli přesvědčeni,že zkušený tým hostí přehrajeme trvalým tlakem a vytvořením dostatku brankových šancí.Obojí se sice potvrdilo, ale šance končily na tyčích a tlak nám vydržel jen 60 minut. Zbylých 30 minut bylo vyrovnaných a Jaroměř měla i několik šancí, srovnat se jí podařilo ale až ze sporné penalty. Závěr utkání byl po prostřídání neurovnaný a penalty letos našim střelcům a golmanovi lepí. Zajímavost na závěr ze 17 kol nám 8 zápasů řídila trojice rozhodčích ze sousedních KFS.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: V prvním poločase nás domácí dostávali pod tlak svou agresivitou a vysokým napadáním. Do kabin jsme mohli jít s vyšším než jednogólovým mankem. Po změně stran se však situace otočila a v závěrečných 20ti minutách jsme ke třem bodům byli blíže my.

ŽK: 86. Pilař - 25. Michálek, 59. Exnar Ma., 90+2. Horák

Rozhodčí: Stejskal, Louda, Zoufalý

Diváků: 123


Penalta kapitána Martina Michálka, kterou vrátil Jaroměř do hry o body. Autorem videa je Jiří Klepsa.Muži vezou dva body za penaltové vítězství na půdě druhého týmu KP Rychnova nad Kněžnou!

17. kolo M-GROUP KP mužů - neděle 12.3.2023 od 14:30 - UMT Rychnov n.K.

Rychonv n.Kn. - FK Jaroměř 2:3PK (1:2)

Branky: 27. Zajíček, 52. Matsaberidze - 24. Exnar Ma., 26. Bano

Rychonv nad Kněžnou: Šebesta - Vacek, Kábrt, Pohl (K), Nosek - Matsaberidze, Drašnar, Rücker, Lihařík (71. Červnika) - Markovič (57. Jedlinský Ja.), Zajíček

FK Jaroměř: Červenka - Valášek, Beran, Poděbradský (K), Horák - Rind (88. Kudrnáč), Exnar Ma. Bano, Gorol, Pohořálek - Kocourek

V utkání na hrišti druhého týmu KP byl k vidění spíše boj, než pohledný fotbal. To bylo samozřejmě způsobeno i rychnovskou umělkou menších rozměrů. Jaroměř pozorně bránila a nepouštěla domácí do nebezpečných situací, aby pak během dvou minut 2x udeřila. Domácí však vzápětí snížili a dostali se tak rychle zpět do zápasu.

Druhý poločas přinesl územní převahu domácích, kteří však stačili pouze vyrovnat a šlo se do penalt. V těch byla úspěšnější Jaroměř a v prvním jarním kole si připisuje dva velmi důležité penaltové body z horké půdy v Rychnově nad Kněžnou odkud se body jen tak vozit nebudou.

Václav Brůžek, předseda domácích: Na úvod jarní části se hrál dobrý a bojovný fotbal. Hosté šli dvěma slepenými góly do vedení 2:0. My jsme se však nevzdali a zaslouženě jsme vyrovnali. Škoda, že jsme nevyužili dvě gólovky, mohli jsme brát tři body. V penaltové loterii jsme, bohužel, dobře rozjetý rozstřel k bodu navíc nedotáhli. Pochvala týmu, že se za nepříznivého stavu nevzdal. Gratulace Macharimu k premiérové trefě.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Postavení Rychnova v tabulce KP a jeho výsledky v zimní přípravě vzbuzovaly respekt. Proto si dvou získaných bodů velmi ceníme. Důležité byly tři aspekty: Vyhráli jsme více osobních soubojů než soupeř, hráli jsme maximálně zodpovědně a zvládli jsme obávané rychhnovské standardky.

ŽK: 60. Rücker - 53. Valášek

Rozhodčí: Šob, Novotný Zb., Novotný Da.

Diváků: 150

KP mužů Spartak Rychnov n. Kn. - FK Jaroměř, 12.3.2023, foto: Petr Reichl Foto: Petr Reichl.

Fotogalerie k zápasu Petra Reichla.

TVcom

Záznam můžete shlédnout na webu TVcom.cz.


Změny v kádru mužů na jaře 2023

Aktualizováno.

V neděli 12. března zajíždí "A" tým mužů FK Jaroměř k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání M-GROUP CZ krajského přeboru na umělý trávník Spartaku Rychnova nad Kněžnou. Rychnovští, kteří přezimovali na druhém místě tabulky, získali novou posilu Machara Macaberidze, který přišel ze čtvrté gruzínské ligy z týmu FC Margveti 2006 Zestafoni. Na druhou stranu oslabili na postu záloh, když do divizního Letohradu odešli Jiří Počtýnský (s 12 brankami průběžně druhý nejlepší střelec krajského přeboru) a Dominik Veselý. V Rychnově nicméně zůstává šestý střelec kraje, Roman Zajíček, který v přípravě nasázel do sítě soupeřů 12 gólů.

Kádr Jaroměře rozšíří Josef Hykš a Matěj Petráček, oba po návratu z hostování v TJ Velichovky. Do divizního Dvora Králové nad Labem odchází Daniel Votrubec, který s osmi góly přes zimu okupoval desátou příčku v kraji. Kromě něj se musí Áčko obejít bez dvou studentů na zahraničních pobytech, Ondřeje Častvaje a Miloše Exnara mladšího.

Trenéři Miloš Exnar a Jiří Souček, 6.8.2022, foto: Václav Mlejnek Trenéři Miloš Exnar a Jiří Souček. Foto: Václav Mlejnek.

Několik otázek na předsedu klubu Miloše Exnara před mistrovským výkopem:

1) Jak probíhala zimní příprava jaroměřských týmů?

Zimní příprava probíhala letos netradičně, protože žádná z kategorií nevyužívala velkou UMT. Naopak v plné permanenci byla malá UMT v Růžovce a na ASVAJi. Muži a starší dorostenci pak naplno využívali služeb fitness trenéra Jirky Součka.

2) Jaké jsou cíle týmu mužů pro jarní část KP?

Chceme se nadále pohybovat v popředí tabulky a bavit své fanoušky pohledným fotbalem. Vzhledem k absencím některých hráčů se náš kádr zúžil, a tak do mistrovských zápasů zasáhnou s velkou pravděpodobností i dorostenci.

3) Obejde se Áčko bez nejlepšího střelce Votrubce?

Bude to velmi těžké, jeho góly, ale i góly Miloše Exnara, určitě budou chybět. Pevně věřím, že Dana v jaroměřském dresu zase brzy uvidíme a jeho mise ve Dvoře Králové bude mít jen krátkodobý charakter.

4) Někteří naši trenéři se zapojili do odborného vzdělávání a přes zimu absolovovali kurz FAČR licence C...

Těší mě nová trenérská jména v jaroměřském fotbalu – Jirka Podolník a Zdeněk Rada určitě přispějí ke zvýšení fotbalové kvality jaroměřské mládeže, stejně tak Radek Kratochvíl. Mám velkou radost, pokud se naše trenérská jaroměřská parta bude rozrůstat o další jména. Trenérů, zejména u malých forem fotbalu, není nikdy dost…

Příchody 

   
Matěj Petráček
útočník
TJ Velichovky
Josef Hykš
záložník
TJ Velichovky


Odchody 

   Daniel Votrubec – přestup do TJ Dvůr Králové nad Labem
   Miloš Exnar – studium v zahraničí
   Ondřej Častvaj – studium v zahraničí

 

Soupiska 

Kádr mužů pro jaro 2023 je tedy k dnešnímu dni následující:

Brankáři:

 

Obránci:

 

Záložníci:

Radek Gorol  (84), Matěj Exnar  (93), Jan Bano  (98), Josef Hykš  (01), Šimon Rind  (03),

 

Útočníci:Realizační tým:

trenér: Miloš Exnar st. / hrající asistenti: Jiří Poděbradský, Radek Gorol / vedoucí mužstva: Evžen Zvolánek / zdravotnice:  Michaela Zvolánková

 

Přehled přípravných zápasů:

TJ Dvůr Kr. A - FKJ 3:3 (1:1) 5. Valášek, 67. Rind, 90. Bano
MFK N. Město n.M. - FKJ3:6 (3:0)
49. Kocourek, 53. Michálek (pk),
58. Kocourek, 59. Podolník,
68. a 83. Horák
FK Horní Ředice - FKJ1:0 (0:0) -
SK Č. Skalice - FKJ3:1 (1:0) 60. Exnar Ma.
MFK Trutnov B - FKJ1:2 (0:1)20. Skalický, 55. Kocourek

 


Aktualizace 11.3.2022 14:30 h.:

Doplněn krátký rozhovor s trenérem Milošem Exnarem a upřesněna informace k přestupu bránkáře Oleha Prochyry

Těsná výhra áčka v dalším přípravném utkání s rezervou divizního Trutnova

5. PÚ - neděle 19.2.2023 od 14:00 - UMT Trutnov.

MFK Trutnov ,,B" - FK Jaroměř 1:2 (0:1)

Branky: 56. MFK - 20. Skalický, 55. Kocourek

FK Jaroměř: Červenka - Valášek, Beran, Poděbradský (69. Korityák), Kudrnáč - Bano, Exnar Ma. (54. Skalický), Skalický (46. Rezek), Gorol, Rind - Kocourek

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Od začátku se hrálo otevřené utkání, obě mužstva se snažila o konstruktivní hru. Na šance zvítězili domácí, nás podržel gólman. Druhý poločas jsme zvýšili agresivitu, soupeře jsme dostupovali a obraz hry byl hned lepší. Potěšitelné jsou výkony dorostenců

Rozhodčí: Dorotík

Diváků: 35

PU mužiA MFK Trutnov B - FK Jaroměř, 19.2.2023, foto: Václav Mlejnek Foto: Václav Mlejnek

Prohra áčka v zápase s Českou Skalicí

4. PÚ - sobota 11.2.2023 od 12:00 - UMT Nové Město n.M.

SK Česká Skalice - FK Jaroměř 3:1 (1:0)

Branky: 43. Tipelt, 56. Hanel, 58. Chráska - 60. Exnar Ma.

FK Jaroměř: Prokhyra (46. Červenka) - Horák, Michálek (46. Skalický), Kudrnáč, Beran - Bano, Exnar Ma., Podolník (69. Potoček), Gorol (69. Korityák), Rind - Kocourek (42. Kašpar A.)

Referát z webu soupeře: Účastník KP byl v prvních dvaceti minutách lepší na míči a měl územní převahu. My jsme organizovanou defenzivou nepustili do šance. Poté se obraz hry vyrovnal a měli jsme i největší šanci dosavadního průběhu, když agilní Pípek svojí šanci neproměnil. Před odchodem do kabin se skvěle po standartní situaci prosadil hlavou Tipelt – 1:0.

PU muziA SK Č. Skalice - FK Jaroměř, 11.2.2023, foto: Václav Mlejnek Foto: Václav Mlejnek.

Ve druhé půli jsme si myslím, že jsme byli lepším týmem, kdy Jaroměř držela více balón a my vyráželi do nebezpečných protiútoků. Jeden z mnoha výborně hrající Pípek předložil do prázdné Chráskovi – 2:0. O pět minut déle navýšil vedení ze skvěle kopnutého přímého kopu Hanel – 3:0. Další šance jsme už bohužel neproměnili a soupeř využil náš nedůraz a snížil na konečných 3:1.

Petra Liška, trenér SK Česká Skalice: S tradičním soupeřem jsme v mrazivém počasí odehráli další přípravné utkání. Bez několika hráčů jsme odehráli dobré utkání, kterému chyběla jen vyšší produktivita.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Herně se hrál dnes vyrovnaný fotbal, oba týmy dokázaly dlouho držet míč a kombinovat. O vítězství Skalice rozhodly nakonec jednoduché akce. Přes závěrečnou převahu jsme dokázali výsledek už pouze korigovat.

Rozhodčí: Buchta, Šolc, Tokar

Diváků: 30

Thursday the 30th.
Template © socoolapps | free wordpress templates - All rights reserved.