Áčko neudrželo poločasové vedení a v Dobrušce prohrálo!

16. kolo VOTROK KP - UT Dobruška - 11.3.2017 - od 14:30.

SK Dobruška - FK Jaroměř 2:1 (0:1)

Branky: 64. Mikušík, 77. Mikušík - 24. Bano

SK Dobruška: Pěnička - Zilvar, Effenberk, Gerža - Eimann (76. Dědeček), Mikušík (89. Malý), Hrabar (K), Krahulec, Týfa - Majer, Valášek (80. Jirásek)

FK Jaroměř: Jaška - Horák, Müller, Michálek (K), Ponikelský - Valášek (68. Čenovský), Heidler (79. Holub), Bano, Petráček - Korenčík (62. Vondrouš), Kilevník

Utkání se hrálo na umělce menších rozměrů, což samozřejmě vyhovovalo domácím. Od začátku se tak na hřišti odehrával spíše boj, než pohledný fotbal. Hned ve 3. minutě měli domácí asi největší šanci zápasu. Eimanna však na zadní tyči vychytal Jaška. Ve 25. minutě se hezky uvolnil na pravé straně Kilevník, přenesl míč na levou stranu na úplně volného Bana, který pěknou střelou na zadní tyč skóroval - 0:1 a poslal Jaroměř do zaslouženého vedení. Ve 33. minutě to mohlo být již o dva góly. Bano přihrál do běhu Petráčkovi, který postupoval ze strany úplně sám na domácího brankáře, ale nedokázal ho překonat. Ve 34. minutě zahrával Bano trestný kop, ale Kilevníkovu pěknou hlavičku Pěnička chytil. Ve 38. minutě vystřelil Valášek, ale pouze doprostřed branky, kde byl Jaška.

KP muži A SK Dobruška - FK Jaroměř, 11.3.2017, foto: Václav Mlejnek Autor gólu Jaroměře Jan Bano v souboji s kapitánem Dobrušky Patrikem Hrabarem.

Druhý poločas se dlouho nic před oběma brankami nedělo. Domácí se snažili tlačit se před branku Jaroměře, ale té se dařilo všechny její akce včas eliminovat. V 64. minutě pak přišel z ničeho nic gól domácích. Nákop z půlky hřiště našel před vápnem Mikušíka, který špičkou kopačky šikovně přehodil vyběhnutého Jašku - 1:1. Jaroměř tento gól probudil a byla nebezpečná před domácí brankou. Největší šanci měl v 75. minutě Petráček, který postupoval po vysunutí Kilevníkem sám na branku, ale domácího brankáře Pěničku ani tentokrát nepřekonal. V 78. minutě pak přišel další gól domácích z kategorie laciných. Faul na půlce hřiště domácí potrestali, když nakopli míč do vápna Jaroměře, Jaška se k míči nedostal a Mikušík podruhé v zápase, tentokrát hlavou, skóroval - 2:1. Jaroměř se tlačila ke konci zápasu alespoň za vyrovnáním, ale nedokázala se již i přes veliký tlak gólově prosadit.

Jaroměř sehrála velmi dobrý první poločas. Byla lepším týmem, kontrolovala hru a domácí do žádných větších šancí nepouštěla. I druhý poločas dlouhou dobu velmi dobře bránila a byla naopak sama nebezpečná. V závěru však přišly dvě veliké chyby, které stály Jaroměř tři body. Pro Jaroměř je to ztráta, neboť domácí dali dva góly defakto z ničeho.

Milan Petřík, trenér SK Dobruška: V úvodním kole jsme viděli solidní bojovné utkání s minimem šancí. V nich jsme byli efektivnější a tak zaslouženě zvítězili. Děkuji hráčům za touhu zápas otočit.

Roman Kyral, trenér FK Jaroměř: V utkání bylo více bojovnosti, než fotbalovosti, a minimum šancí. I když jsme se ujali vedení, tak dvě individuální chyby dovolily domácím zápas otočit.

Rozhodčí: Hron, Novotný, Medlík

ŽK: 20. Majer - 45. Korenčík, 48. Kilevník

ČK: 88. Majer (po 2 ŽK)

Diváků: 200

 

TVcom

Záznam můžete shlédnout na webu TVcom.cz.

 


KP muži A SK Dobruška - FK Jaroměř, 11.3.2017, foto: Václav Mlejnek Foto 2x: Václav Mlejnek.


Další fotogalerie k zápasu na khfotbal.cz, autor Petr Reichl.

Sunday the 8th.
Template © socoolapps | free wordpress templates - All rights reserved.