Solidní herní projev a týmový výkon starší přípravky na domácím mistrovském turnaji.

2. kolo KP starších přípravek - skupina G - Jaro - 8.4.2018 - Jaroměř, Růžová Ulice

Dnes, 8.4. 2018 nás čekal další mistrovský turnaj, tentokrát doma v "růžovce". Všichni jsme se na domácí zápasy těšili a kluci se chtěli ukázat před domácím publikem. Soupeřem nám byl jako před týdnem tým Chlumec/RMSK Nový Bydžov a poprvé také Kostelec/Častolovice.

FK Jaroměř/Sokol Stěžery - Kostelec/Častolovice 7:14 (5:8)

Branky: Machač 2x, Baudyš, Dohnal, Prokš, Dítě, (Stěžery: Balcar)

V prvním zápase nás čekal pro nás neznámý soupeř. Úvodní poločas jsme nastoupili proti klukům z Kostelce. Brzy jsme sice prohrávali, ale to nás nerozhodilo a kluci zápas brzy otočili. Byla na nás vidět veliká chuť po vítězství, předváděli jsme dobrý, kombinační a bojovný fotbal, ani jeden z hráčů nevypustil jediný souboj a výsledkem toho byla zasloužená poločasová výhra 5:1. Na druhé straně naši "spoluhráči" ze Stěžer bohužel vysoko prohráli s Častolovicemi 0:7. Právě Častolovice nás čekaly ve druhém poločase. Od začátku to byl zápas ve vysokém tempu z obou stran, plný osobních soubojů, ale také pěkných fotbalových akcí. Vynikajicí, fotbalový a fyzicky vyspělý soupeř byl o krůček před námi a ujal se vedení 2:0 po deseti minutách. My jsme však nepřestali bojovat a rvát se o každý kus hřiště a zápas jsme zdramatizovali brankou na 2:1. Poté jsme se nevyvarovali dvou individuálních chyb a soupeř nám odskočil na konečných 4:1. I přes to jsme se dokázali dostávat za soupeřovu obranu a spoustu šancí jsme nevyužili. Pro oko diváka asi nejhezčí dnešní poločas s výborným soupeřem a prohra se zdviženou hlavou! Stěžery druhý poločas prohráli s Kostelcem 1:2, a tak z toho byla celková porážka 7:14.

FK Jaroměř/ Sokol Stěžery - Chlumec/RMSK 10:15 (5:10)

Branky: : Baudyš 4x, Poděbradský 3x, Machač, Dítě.

Druhý zápas a opět kvalitní soupeř. Přesně takové zápasy potřebujeme. První poločas jsme narazili na Chlumec. Zápas, který byl "nahoru - dolu" jsme nezačali štastně a brzy se soupeř ujal vedení. Vždy se nám podařilo vyrovnat, ale soupeři se zároveň vždy podařilo dostat opět do vedení. Kluci hráli znovu s vysokým nasazením a ukázkově zápas odjezdili. Tři minuty před koncem jsme srovnali na 5:5 a poté měli drtivý tlak a spoustu šancí, které zůstaly nevyužity. Dvakrát nás zastavila tyč. Na vedlejším hřišti Stěžery prohrávají 0:5. Druhý poločas proti týmu RMSK Nový Bydžov přichází vyvrcholení našeho dnešního výkonu. Soupeř velice útočný a šikovný na míči nám byl vyrovnaným sokem. Akce střídala akci, chvíli jsme vedli, chvíli prohrávali, tyče a obrovské šance byly k vidění střídavě na obou stranách, kde se vyznamenali oba golmani. Některé zákroky našeho Vaška Chejnovského byly opravdu zázračné. Trochu šílený zápas, který však vypadal přesně tak jak bychom chtěli, aby vypadal. Kluci si ho užívali a touha po tom strhnout vítězství na naši stranu byla veliká. To se nám nakonec daří pár sekund před koncem brankou Tomika na 4:3, a tak vypukla veliká radost hráčů, trenérů i rodičů. Stěžery prohrávají i poslední poločas 1:2. Celkové skore druhého zápasu je tedy 10:15.

Martin Čenovský, Lukáš Müller - trenéři FK Jaroměř: Z dnešního našeho vystoupení máme velikou radost. Předváděli jsme přesně to co chceme a myslíme si, že je u fotbalu důležité. A to radost ze hry, velké nasazení, makání jeden za druhého, ale také spousta fotbalových a kombinačních akcí. Nevyvarovali jsme se v zápasech několika individuálních chyb a pár inkasovaných branek bylo trochu zbytečných, ale to vůbec nevadí, protože chyby ve fotbale jsou a budou, důležité jsou přesně ty herní činnosti, které dnes kluci předváděli a my jim za dnešek děkujeme. Nesmíme však usnout na vavřínech, stále je co zlepšovat, například proměňování vyložených šancí. 

Sestava: Chejnovský -  Dohnal, Wache, Machač, Mrkos - Poděbradský, Pospíšil - Prokš, Dítě, Pitor, Baudyš

Rodičům děkujeme za podporu a příště ať Vás je slyšet ještě trochu víc.

Wednesday the 17th.
Template © socoolapps | free wordpress templates - All rights reserved.