Starší žáci - sezona 2020/2021 (ročník 2006 a mladší)

Důležitá výhra starších žáků v derby ve Dvoře Králové

SŽ - 8. kolo DAHASL 1. Krajská liga žáků U 15 - skupina A - neděle, 10.10.20 15:00, hřiště Pod Hankovým domem - Dvůr Králové n./L.

TJ Dvůr Králové n./L. - FK Jaroměř 1:4 (0:1) 

Branky: 59. Vágner24. a 63. Lebedinský, 43. Kadlec, 79. Hemelík 

 FK Jaroměř: Dufek - Olexa, Libich (C), Korityák, Bedlek - Pospíšil,  Lebedinský, Hemelík, Bělohlávek - Kadlec, Bano. Průběžně střídali: Hofman

  Dnes, 10.10.2020, jsme zajížděli na velmi důležité utkání do Dvora Králové n. L. Tradiční derby týmů, které bojují v tabulce o jarní finálovou skupinu. Již jsme věděli, že je to také poslední zápas před zastavením všech soutěží, tudíž jsme ho i proto chtěli zvládnout a užít si ho.

 Na velmi těžkém, promáčeném terénu, se od úvodních minut hrálo vyrovnané utkání. Domácí spoléhali na rychlé protiútoky a dlouhé balony za obranu na velmi nebezpečného a rychlého Hampla, který naší obranu hned od začátku dost zaměstnával. My jsme si po pár minutách vytvořili lehkou herní převahu a dostali se i do pár zajímavých zakončení, které jsme však nevyužili. Nutno říci, že poté i soupeř měl řadu šancí a pasáž zhruba 10 - 15 minut, kde mohl minimálně třikrát skorovat, ovšem proti byla jednak muška domácích útočníků, a také výborný Míša Dufek, který předvedl pár vele důležitých zákroků. Tlak soupeře jsme přečkali a branku vstřelili my. Ve 24. minutě se z přímého kopu z 20-ti metrů trefil pod břevno Lebedinský, 0:1. Poté se opět hrálo "nahoru-dolu", výsledek se však do poločasu již nezměnil.

Do druhé části jsme vstoupili soustředěně a odměnou nám byl brzký gol, kdy se po dobré nahrávce Bana trefil po odrazu o domácího obránce se štěstím Kadlec, 0:2. V další části jsme hru ovládali a měli další příležitosti. Dařilo se nám již lépe bránit domácí nebezpečné brejky a když už nějaký balon za naší obranu propadl, tak nás opět zachránil dnes vynikající Dufek. Soupeř přece jen kontaktní branku vstřelil, trefil se Vágner, 1:2. Naštěstí jsme na tento gol rychle zareagovali a ve svém dnes druhém samostatném nájezdu se tentokrát nemýlil Lebedinský a po kličce bránkáři upravil v 63. minutě na 1:3. Tento moment nás uklidil a poté jsme si dovolili spoustu věcí, například Matěj Pospíšil na pár metrech elegantně vymotal tři bránící obránce kolem sebe. Na konci se ještě prosadil svým typický lobem přes golmana Hemelík a určil konečné skore 1:4 v náš prospěch.

 

Martin Čenovský, Dušan Petráček - trenéři FK Jaroměř: Dnes jsme na kluky apelovali, aby si dnešní zápas maximálně užili, protože nikdo neví, kdy se opět začne hrát. Na druhou stranu ho bylo nutné odehrát na 100% a s velkou bojovností a nasazením. Soupeř je doma silný a samotný zápas byl důležitý s ohledem na boj o jarní "finálovku". Takže určitě bylo o motivaci z více důvodů postaráno. Kluci k utkání přistoupili dobře a rvali se o každý míč. Zápas byl hodně vyrovnaný. Dnes rozhodla naše lepší koncovka, výborný Dufíno v bráně, který chytit čtyři 100% šance soupeře, dále pak velká bojovnost a naše možná větší fotbalovost v důležitých fázích zápasu. Děkujeme všem klukům za jejich dnešní výkon.

 

Rozhodčí: Škoda Martin

ŽK: 1:1 ČK: 0:0

Diváků: 0

1. KL U-15 sk. A TJ Dvůr Králové - FK Jaroměř, 10.10.2020, foto: Vaclav Mlejnek Foto: Renata Jírová

Galerie Renaty Jírové k zápasu zde

Rozhovor Martina Čenovského pro Fotbal v kraji

Trenér starších žáků Martin Čenovský poskytl rozhovor pro šesté číslo týdeníku Fotbal v kraji. O svých svěřencích mimo jiné řekl...


První zápasy nám ukázaly, že se dlouhá pauza na týmu starších žáků projevila. Chyběla rozehranost, herní návyky, herní jistota. Avšak byl jsem moc rád, že naopak u kluků nechyběla tolik potřebná chuť, která když v mužstvu je, o to lépe se pak pracuje.

Bohužel letošní letní příprava nám dost kolidovala s dovolenými kluků. Netrénovali jsme v takových počtech, jak by bylo potřeba. Přesto jsme se snažili trénovat poměrně intenzivně a kluci po dovolené museli naskočit za pochodu.

trenér starších žáků Martin Čenovský, podzim 2020, foto: Václav Mlejnek Trenér starších žáků Martin Čenovský.

Při plném počtu máme čtrnáct hráčů. Je to sice dost „fousový“ počet na to, abychom se v sezoně mohli vyhýbat problémům s počtem hráčů, avšak jsme rádi, že dokážeme soutěž odehrát sami bez toho, aniž bychom museli do souklubí, ke kterému se musejí týmy přiklánět čím dál častěji, vzhledem ke stále ubývajícímu počtu kluků, kteří se fotbalu chtějí věnovat. Prvních šest soutěžních utkání jsme vzhledem k různým předehrávkám odehráli v anglickém systému (3x za týden), tudíž jsme pak trénovali dvakrát v týdnu, teď jsme již začali trénovat třikrát.

tým starších žáků 2020/21, foto: Václav Mlejnek Tým starších žáků na podzim 2020. Foto 2x: Václav Mlejnek

Cílem je, aby fotbal hráče bavil. Důležité pro nás také je, abychom viděli u kluků posun ve věcech, na kterých pracujeme. No a také bychom chtěli postoupit do jarní finálové skupiny krajské ligy. Zápasy se silnými krajskými týmy mohou kluky jen a jen posouvat dál.

Celé znění rozhovoru najdete v týdeníku Fotbal v kraji v čísle 6 zde.

Starší žáci potvrdili roli favorita

SŽ - 7. kolo DAHASL 1. Krajská liga žáků U 15 - skupina A - neděle, 4.10.20 13:00, hřiště Jaroměř - Růžovka

FK Jaroměř - TJ Rasošky 11:0 (5:0) 

Branky: Kadlec 4x, Lebedinský 3x, Hrobský 3x, Libich

FK Jaroměř: Dufek - Olexa, Libich (C), Hofman Bělohlávek - Pospíšil,  Lebedinský, Hemelík, Vojtíšek - Kadlec, Bano. Průběžně střídali: Baudyš, Hrobský

V 7. kole, 4.10.2020, jsme v roli favorita přivítali hostujicí Rasošky. Cíl byl jednoznačně utkání ovládnout, zvládnout ho herně a připsat si vyšší vítězství.


Se vší úctou k soupeři bylo od úvodu utkání vidět, kdo bude fotbalovějším a kvalitnějším týmem. Podařilo se nám vstřelit poměrně rychlé goly, které nám určitě pomohli. V zakončeních byla vidět chuť každého vstřelit dnes branku. To se nám sice dařilo a branek jsme vstřelili dost, avšak hra úplně tak urovnaná, jak bychom si představovali nebyla. Spoustu věcí jsme řešili moc individuálně a nepředvedli tak kvalitní kombinace. Ze strany soupeře nám dělal problém pouze technicky velmi dobře vybavený Husár. I přes to jsme hru ovládli a za zmínku stojí 4 goly dnes s chutí hrajicího Kadlece, a tři goly Lebedinského a Hrobského. Konečný výsledek 11:0 je do tabulky důležitý.

Martin Čenovský, Dušan Petráček - trenéři FK Jaroměř: Dnešní zápas byl jednoznačně o nás a našem přistupu k němu. "Mače" s relativně slabšími soupeři bývají někde ošidné a to se dnes trochu potvrdilo na naší hře, kdy jsme byli možná moc přemotivovaní a každý se chtěl ukázat a vstřelit gol, což vedlo k situacím, kdy jsme místo lepší kombinace a zrychlení hry hráli často každý sám na sebe. Vysoká vyhra je však pro kluky sebevědomím do dalších, těžších zápasů, třeba hned ten za týden ve Dvoře.

Rozhodčí: Tokar Pavel

ŽK: 0:0 ČK: 0:0

Diváků: 30

Prohra starších žáků v Nové Pace

SŽ - 6. kolo DAHASL 1. Krajská liga žáků U 15 - skupina A - neděle, 27.9.20 12:30, hřiště Nová Paka

1.FK Nová Paka/SK Jičín - FK Jaroměř 6:4 (5:3) 

Branky: 16., 19., 37. a 50. Horáček, 26. Buchar, 28. Čermák - 20. Libich, 22 Hemelík, 39. Vojtíšek, 73.(p.k.) Lebedinský

FK Jaroměř: Dufek - Olexa, Libich (C), Mrkos, Bělohlávek - Dítě,  Lebedinský, Hemelík, Vojtíšek - Kadlec, Hrobský. Průběžně střídali: Baudyš, Bano, Bedlek, Pospíšil

Dnes, 27.9.2020, jsme odcestovali na další venkovní zápas, tentokrát do Nové Paky, kde nás čekali domácí 1.FK Nová Paka/SK Jičín.


Od začátku utkání jsme se snažili být hodně na míči a byli fotbalovějším týmem. Bohužel jsme nebyli důrazní v zakončení a soupeř nás dvakrát potrestat, nejprve po brejku a ztrátě na středu hřiště a podruhé  naši hrubou chybou v rozehrávce - 2:0. Branky nás nesložily a po dvou střelách, nejprve Libich, chvili po něm Hemelik, jsme rychle srovnali - 2:2. I přes tom, že jsme soupeře stále přehrávali přišla nepochopitelná pasáž, kdy soupeř za pár minut vstřelil tři branky po našem pomalém přistupování k soupeřovým nebezpečným útočníkům a opět hrubým chybám v rozehrávce - tzn. 26. - 37. minuta - 3:2, 4:2, 5:2. V předposlední minutě poločasu pronikl ze strany do vápna Vojtíšek a tváří v tvář golamnovi se nemýlil - 5:3.

Po duráznější domluvě v kabině jsme do druhé poloviny vstoupili důrazněji a chtěli se zápasem ještě něco udělat. Během prvních deseti minut druhé půle jsme měli čtyři obrovské šance, zahrávali hromadu standartních situací, které výborně čechral Lebedinský, ale bohužel se neujal žádný pokus. Jednou s přičiněním brankáře, jednou dřevna, poté naším nedůrazem, ale také nám chybělo trochu štěstí. Po našem velikém tlaku využil soupeř jediný nakopnutý balon za obranu, kde jsme si dnes již po několikáté nevěděli rady s domácím kapitánem Horáčkem - 6:3. Naše převaha i nadále viditelná, ale v zakončení jsme byli stále nedůrazní, šancí bylo pořád dostatek. Korigovali jsme až na konci proměněným pokutovým kopem Lebedinského, 6:4. Vojtíšek chvíli poté bránu minul o pár centimentrů a tak se závěrečný tlak již nekonal.

Martin Čenovský, Dušan Petráček - trenéři FK Jaroměř: Dnešní utkání rozhodla špatně odehraná první půle co se týče obranné fáze. Tam jsme byli málo důrazní, dělali hrubé chyby, pomalu přistupovali k útočníkům, při čemž hlavní problém nám dělat domácí, nadstandardně kvalitní kapitán Horáček. Druhá půle byla z tohoto pohledu mnohem lepší. Dnes nám naše herní převaha a větší fotbalovost po většinu zápasu nebyla nic platná, spoustu šancí jsme neproměnili a soupeře nechali lacině odskočit v již zmíněné první půli. 

Rozhodčí: Kučera Jan

ŽK: 0:0 ČK: 0:0

Diváků: 40

Starší žáci - venkovní vysoká výhra v Předměřicích

SŽ - 5. kolo DAHASL 1. Krajská liga žáků U 15 - skupina A - sobota, 19.9.20 10:00, hřiště Předměřice

TJ Slavoj Předměřice/TJ Sokol Hořiněves - FK Jaroměř 2:7 (1:3) 

Branky: 26. Hrobský, 28. a 56 Lebedinský, 29. Hemelík, 65. Baudyš, 74. Dítě, 80. Bělohlávek

FK Jaroměř: Chejnovský - Olexa, Libich (C), Bělohlávek - Dítě, Mrkos, Lebedinský, Hemelík, Bedlek - Kadlec, Hrobský. Průběžně střídali: Baudyš, Bano, Dohnal

Dnes, 19.9.2020, jsme zajížděli na další mistrovské, tentokrát dopolední utkání do Předměřic, kde nás čekali domácí TJ Slavoj Předměřice/TJ Sokol Hořiněves. Chtěli jsme navázat na posledních několik utkání, ve kterých jsme vždy bodovali a také dnes jsme si přáli být úspěšní.

Úvod zápasu jsme dnes jednoznačně zaspali. Vázla nám kombinace a přesnost nahrávek a soupeř hned v 9. minutě využil našeho nedůsledného a lehkovážného bránění a po propadnutém balonu za obranu se pohodlně ujal vedení, 1:0. Až zhruba po 20ti minutách jsme naši hru zpřesnili, zrychlili a ovládli dění na hřišti. Po odraženém balonu se nejprve z vápna prosadil střelou Hrobský, poté se z dálky trefil Lebedinský a po pěkné kombinaci zleva, po ose Baudyš - Dítě - Hemelík se mezi tři tyče trefil posledně jmenovaný, poločas tedy 1:3.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět velmi špatně. Nedůrazem a spoustou nepřesností jsme soupeře nechali hrát, a ten hned ve 49. minutě po našem zbytečném faulu před vápnem snížil na 2:3 po standartní situaci. Hrát jsme začali opět až po inkasované brance. Dařila se nám kombinace středem hřiště a následné finální přihrávky do zakončení. Soupeře jsme jednoznačně přehrávali a uklidnil nás gol na 2:4 z 56. minuty, kdy se po krásné narážečce s Hemelíkem podruhé v zápase trefil Lebedinský. I nadále jsme měli chuť hrát a postupně jsme se více a více prosazovali přes soupeřovu obranu. Dvakrát po sobě jsme se radovali po akcích z pravé strany, kde se následně ve vápně nejlépe zorientovali nejdříve Baudyš střelou pod břevno a hned po něm Dítě uklizenou ranou k tyči levou nohou - 2:5 a 2:6. V poslední minutě se ještě zachoval nesobecky Bano, když sám před bránou našel ještě lépe postaveného Bělohlávka, který uzavřel skore na konečných 2:7.

Martin Čenovský, Dušan Petráček - trenéři FK Jaroměř: Dnes se nám nepovedly vstupy do obou poločasů, kde jsme zbytečně inkasovali po nesoustředěných rozjezdech. Občas jsme také kazili zbytečně jednoduché nahrávky na pár metrů. Avšak kromě těchto dvou faktorů jsme dnešní zápas zvládli dobře. Soupeře jsme přehráli, hru kontrolovali a předvedli spoustu povedených akcí a chtěli jsme hrát a přidat další branky i za rozhodnutého stavu, čehož si ceníme.


Děkujeme klukům za výkon a příbuzným za podporu. Zapomenout také nemůžeme na našeho vedoucího týmu Péťu Libicha, který zápas odřídil z pozice pomezního i s krátkou pauzou a odskočením si na WC za střidačky.

Rozhodčí: Miškař Karel

ŽK: 0:0 ČK: 0:0

Diváků: 50

Thursday the 25th.
Template © socoolapps | free wordpress templates - All rights reserved.