ban 20240518 vysl B - Machov ban 20240518 vysl MD - Cidlina ban 20240518 vysl SZ - Cidlina
Jaroměř 18.5.24 - Rezerva mužů porazila doma Machov 7:1
Jaroměř 18.5.24 - Mladší dorost zvítězil nad souklubím Chlumce a RMSK Cidliny B 3:1
Jaroměř 19.5.24 - Starší žáci doma podlehli RMSK Cidlina 2:5

Novinky

Pozvánka na zápas

   V sobotu má areál v Růžové ulici na programu jen jeden domácí zápas. Starší dorost zde bude hostit Týniště nad Orlicí. Upozorňujeme na dřívější začátek utkání. Úvodní výkop proběhne již v 10:30.     

   

SOBOTA 25. květen 2024.
FK Jaroměř 25.05.2024
10:30
SK Týniště nad Orlicí

FK Jaroměř - SK Týniště nad Orlicí

28. kolo PREMIER STEEL KP staršího dorostu U 19
stadion Jaroměř, Růžová ulice

    

   

Valná hromada 2024

 

 

POZVÁNKA

 

 

na jednání valné hromady Fotbalového klubu Jaroměř, z. s., které v souladu se zněním stanov spolku svolává statutární zástupce
a výkonný výbor spolku.

 

 

 

Valná hromada se bude konat v pátek 21. června 2024 od 18:00 hodin v areálu Fotbalového klubu Jaroměř, z. s. v Jaroměři, Růžové ulici č. 440.

 

Program valné hromady:

1. Úvod

2. Návrh a volba předsedajícího jednání, zapisovatele a ověřovatele zápisu
3. Návrh programu valné hromady
4. Zpráva předsedy FK Jaroměř
5. Zpráva o hospodaření spolku a účetní závěrka za rok 2023

6. Diskuze
7. Závěr

 

Prosíme tímto všechny členy valné hromady o včasnou prezentaci před zahájením valné hromady.

Účetní závěrka spolku za rok 2023 a platný jednací řád valné hromady budou k dispozici všem členům na jednání valné hromady.

Zaplacení členského příspěvku na rok 2024 ve výši 200 Kč je možné nejpozději do 31. května 2024 (informace – Jiří Klepsa 604250150).

 

 

 

Miloš Exnar, v. r.      

předseda spolku      

Miloš Exnar je novým držitelem licence UEFA A

Přinášíme exkluzivní rozhovor s předsedou klubu FK Jaroměř a trenérem mužů Milošem Exnarem, který poskytl našemu webu fotbaljaromer.cz.

   Na úvod prosím přijměte blahopřání k nedávnému úspěšnému završení trenérského kurzu a k získání UEFA A licence. Pro naše čtenáře bychom měli vysvětlit, že se jedná o licenci, opravňující k trénování na všech ligových úrovních kromě profesionálních klubů. Jakou cenu má pro vás?
   Pro mě nebylo hlavní získání licence. Chtěl jsem projít tím vlastním studiem a podívat se na fotbal zase z jiného úhlu. Licence je jen třešnička na dortu, jak se říká. A druhý důvod, chtěl jsem být inspirací pro ostatní trenéry v rámci klubu. Aby viděli, že A licence není nedosažitelná, že to není chiméra, že se dá získat i na naší krajské urovni.

   Zjednodušeně se dá říct, že pro trénování okresních soutěží se vyžaduje licence FAČR C, pro krajské soutěže pak licence UEFA B. S jakými licencemi pracují jaroměřští trenéři?
   U nás nedávno dokončil licenci B trenér přípravky Zdeněk Rada, jejím držitelem je i trenér mladšího dorostu Petr Koller. Mezi držitele můžeme započítat i Matěje Exnara, který hraje za Áčko a trénování se v této chvíli aktivně nevěnuje. Licence ale neplatí neomezeně, po několika letech se musí její platnost obnovit.
   S licencemi C trénují Radek Beran, Jiří Podolník a Lukáš Skalický, nově k nim přibyli Tomáš Zapadlo a Jan Kotek (všichni přípravka), dále Petr Libich (starší žáci), Dušan Petráček a Jiří Rezek (oba starší dorost). Získat licenci C se chystá Petr Panenka, který trénuje mladší žáky. A například Petra Libicha bych rád motivoval k získání licence B. Už dávno přerostl hranice malého fotbalu.

   Klub před časem deklaroval, že bude usilovat o získání statusu střediska mládeže v Jaroměři. Jak tomu mohou pomoci nové licence trenérů?
   Obecně jsou kritéria, ať už okresního nebo krajského střediska, postavena na bodovém hodnocení. Sleduje se, kolik máme hráčů v mládežnických kategoriích, jaké mají trenéři vzdělání, tedy jakými licencemi disponují, a za třetí se hodnotí jaké máme sportovní zázemí, například jaké máme druhy hřiště nebo jestli využíváme umělou trávu. Z tohoto pohledu nově získané licence hodnocení klubu zvýší.


Trénink A+B, 19.7.2023, foto: Václav Mlejnek Trénink týmu mužů pod vedením Miloše Exnara v červenci 2023. Foto 2x: Václav Mlejnek.

   Když jste zmínil umělou trávu, rád bych se zeptal, jaké má klub plány s umělou trávou do budoucna?
   S vlastní umělou trávou bychom se dostali v přípravě o stupeň dál. Jednoznačně se ukazuje, že kdo má umělku, jde nahoru, protože může trénovat celou zimu, nemusí řešit haly. Jsou samozřejmě výjimky, jako je třeba Nové Město, které umělku má, ale letos se mu nedaří a jeho A-tým mužů skončí s velkou pravděpodobností v I.B třídě. Ale za mě je umělka ohromné plus, jako předseda klubu o umělou trávu velmi stojím.
   Historicky jsme tu měli myšlenku hřiště s umělou trávou na místě asfaltového parkoviště u kina, což je blízko našeho zázemí v Růžovce. Velký smysl by dávala i umělka vedle ASVAJe. Museli by se ale řešit atleti, kteří tam trénují, a přírodní trávu potřebují například pro hod oštěpem. Ti by mohli využívat přírodní trávu třeba u hřiště v Josefově. Je tam k dispozici zázemí, včetně šaten.

   Jak se vyvíjí projekt nových hráčských kabin, které by měly sousedit s prodejnou Hruška?
   Projekt je plánován jako kabiny plus technické zázemí, včetně nové klubovny. Dostali jsme již stavební povolení. Když bychom chtěli, můžeme zítra začít stavět. Problém je najít ideální dotační titul, který bude vyžadovat minimální finanční vklad ze strany klubu. Odhad je kolem 15 milionů korun a na to klub prostředky samozřejmě nemá.

   K novinkám patří i červnový turnaj mladší přípravky.
   Turnaj maximálně podporuji, je dobře, že tady bude. Je to hlavně zásluha Ondry Častvaje, který získal praxi v pořádání turnajů díky FOTTUR turnajům na ASVAJi. Vždycky je to ale dáno tou věkovou kategorií, která se daného turnaje bude za FKJ účastnit. V tuto chvíli ten zájem vznikl u mladší přípravky, kde fungují čtyři trenéři plus vedoucí týmu Vladimír Doubek, který je duchovním otcem nového turnaje.

   Bude se opakovat úspěšná loňská účast klubu na Dni dětí?
   Ano, budeme se účastnit i letos. Budeme tam mít klasický stánek s cenami pro účastníky. Detaily ještě budu ladit s Radkem Beranem.

Trénink A+B, 19.7.2023, foto: Václav Mlejnek Na loňském Dni dětí si malé zájemkyně, za asistence trenéra nejmladší přípravky Radka Berana, mohly vyzkoušet i to, jak by jim slušel klubový dres.

   Na závěr otázky na vás jako trenéra Áčka. Jaký očekáváte závěr jara?
   Rád bych, abychom se dotáhli na čelo tabulky krajského přeboru. V mezidobí jsme se dostali spíš ke konci, což mě hodně vadilo. Na toto téma jsme měli zásadní debatu s celým týmem před utkáním v Rychnově. Ve zbývající necelé třetině soutěže bychom se chtěli dostat pod tři vedoucí týmy, pod Polici, Solnici a Náchod. Tam za mě náš tým v tuto chvíli patří.

   A plány do příští sezóny 2024/2025?
   U A týmu jsem s výjimkou několikaměsíční přestávky deset let. Momentálně velmi intenzivně přemýšlím, co dál. Není pro mě úplně jednoduché skloubit časově roli předsedy a trenéra A týmu. A stejně tak přemýšlím, co pomůže týmu. Na stole jsou de facto dvě varianty. Tou první je, že Áčko od příští sezóny převezme někdo jiný. Druhou pak je mé setrvání u Áčka, ovšem s početně výrazně vyšším realizačním týmem. O trenérském obsazení, nejen u A týmu, ovšem rozhoduje Výkonný výbor Fotbalového klubu Jaroměř. Tuto debatu povedeme v nejbližších dnech.

13. galavečer krajského fotbalu

Na 13. galavečeru, který proběhl v prostorách nového stadionu FC Hradec Králové za účasti primátorky města Mgr. et Mgr. Pavlíny Springerové Ph.D., hejtmana a senátora Mgr. Martina Červíčka a předsedy KFS KHK a člen VV FAČR Václava Andrejse byli oceněni i zástupci klubu FK Jaroměř.

Záložník týmu mužů Radek Gorol byl zařazen do nejlepší jedenáctky kraje v sezóně 2022/2023, trenér staršího dorostu Dušan Petráček se umístil mezi šesti oceněnými trenéry mládeže a obránce Adam Horák exceloval nejkrásnějším gólem roku 2023! Gratulujeme!

Podrobnosti k akci najdete na webu Krajského fotbalového svazu KHK zde.

Galavečer KFS KHK, 22.3.2024, foto: Lubomír Douděra

Galavečer KFS KHK, 22.3.2024, foto: Lubomír Douděra

Galavečer KFS KHK, 22.3.2024, foto: Lubomír Douděra

Foto 3x: Lubomír Douděra

Fotogalerie Lubomíra Douděry z galavečera zde.

Změny v kádru mužů na jaře 2024

Aktualizováno.

V neděli 22. března zajíždí "A" tým mužů FK Jaroměř k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání VOTROK krajského přeboru do Solnice. Solničtí, kteří přezimovali na prvním místě tabulky, porazili v prvním zápase Týnště 0:2. Na podzim v Jaroměři skončilo utkání nerozhodně 2:2 (1:1).

Kádr A-týmu se přes zimu nerozšiřoval o nové hráče. Na hostování, a to právě do Solnice, odchází Daniel Valášek. Po půlročním působení v Jaroměři se do TJ Jiskry Aš vrací Tadeáš Ščasný.

Příchody A-tým

Nejsou.

Odchody A-tým

   Daniel Valášek – půlroční hostování v SK Solnice
   Tadeáš Ščasný – návrat do TJ Jiskry Aš


Soupiska zde.
Realizační tým zde.

Přehled přípravných zápasů A-týmu:

MFK Trutnov A - FKJ 4:2 (1:2) 27. Exnar Mi., 38. Votrubec
FKJ - FC Libišany 4:2 (4:0)18. Votrubec, 23. Kocourek,
39. Častvaj, 42. Votrubec
FKJ - TJ Sokol Moravany 1:3 (1:3) 15. Votrubec
MFK Trutnov B - FKJ 1:4 (0:2) Kocourek 2x, Exnar Mi., Častvaj
FC Slavia HK B - FKJ 0:1 (0:0)65. Častvaj
SK Pardubičky - FKJ 9:5 (4:2)15. Kocourek, 37. Kocourek,
56. Exnar Mi., 68. Votrubec, 85. Bano

 
Již o den dřív, v sobotu 21. 3., nastoupí v Růžovce "B" tým mužů proti SK Babí v AGRO CS okresním přeboru. Babímu se v přípravě dařilo, minulý týden porazilo tým z trutnovské třetí třídy SK Janské Lázně 1:3, předtím vyhrálo nad Bóbry z polské Opawy 11:2. Na podzim v Babím skončilo utkání vítězstvím FK Jaroměř B 0:5 (0:4).

Změny v kádru B-týmu vypadají následovně:

Příchody B-tým

   
Michal Dufek
brankář (06)
z dorostu
Radim Smetana
záložník (03)
SK Smiřice
Matěj Horký
záložník (04)
TJ Velichovky
Matěj Štohanzl
záložník (03)
návrat po pauze
Jan Beneš
obránce (71)
návrat po pauze


Odchody B-tým

   Artur Musil – přerušení hráčské kariéry
   Miroslav Seifert – návrat do SK Spartak Hajnice
   Pavel Mareček – přerušení hráčské kariéry


Soupiska zde.
Realizační tým zde.

Přehled přípravných zápasů B-týmu:

1. FK Nová Paka - FKJ B 2:4 (0:2)3. Sekyra, 39. Michálek,
47. Bano, 82. Sekyra
FK Hředle - FKJ B 4:5 (1:3)
4x Ulrych, Vach
FC Slavia HK U19 - FKJ B 7:0 (4:0) -
SK Smiřice - FKJ B 1:4 (1:1) 20. Pohořálek, 50., 62. Bano,
93. Smetana

 


Aktualizace 11.3.2022 14:30 h.:

Doplněn krátký rozhovor s trenérem Milošem Exnarem a upřesněna informace k přestupu bránkáře Oleha Prochyry

Wednesday the 22nd.
Template © socoolapps | free joomla 2.5 templates - All rights reserved.