Valná hromada FK Jaroměř se koná v pátek 21. června 2024 od 18.00 hodin v areálu klubu v Růžové ulici 440.

Úplný text pozvánky zobrazíte zde.


Muži B - sezona 2014/2015

Problém béčka byl na jaře
 hlavně v jeho tréninkové morálce

Poslední zápas jaroměřské rezervy rozhodl o všem. Pokud by zvítězila, skupinu by vyhrála, v případě porážky by padala do Okresního přeboru. Bohužel přišla ta druhá varianta. Předseda klubu Jiří Lebedinský poskytl rozhovor Náchodskému deníku:

Nedoplatilo trochu letos béčko na ambice áčka? Tím mám hlavně na mysli poslední kolo, v němž béčko hrálo o přežití v I. B třídě, zatímco áčku šlo v podstatě už jen o prestiž?
To si rozhodně nemyslím. Ambice áčka nebyly rozhodně takové, aby na tom bylo bito béčko. Myslím si, že béčko se posilovalo hráči A-týmu v dostatečném počtu jak na podzim, tak na jaře. Bohužel ke konci sezóny se sešlo dohromady tolik zranění a vykartovaných hráčů jak v A-týmu, tak v B-týmu, že nebylo de facto kým výrazně posílit béčko v posledním zápase. Když se podíváme na sestavu áčka v zápase proti Olympii ve které „o nic nešlo", tak zde bylo k dispozici pouze 11 hráčů, z toho dva byli pod prášky a nebylo vůbec jasné, zdali zápas vydrží, a tři mladší dorostenci, kteří měli svůj předchozí zápas v nohách. Nešlo riskovat zranění některého z nich, aby A-tým hrál proti Olympii v deseti lidech. I přesto jsem přesvědčen, že B-tým měl natolik kvalitní kádr v tomto posledním utkání, že ho měl bez problémů vyhrát. Bohužel vinou špatného výkonu týmu a nedisciplinovanosti některých jednotlivců se to nepovedlo. Věřte, že z toho nemá radost nikdo a rozhodně to nebyl žádný úmysl vedení B-tým potopit, neboť bychom byli sami proti sobě. Další věcí je fakt, že kdyby se v zápase zvítězilo, tak B-tým skončí první a navíc obdrží dotaci pět tisíc korun, která by pro náš oddíl byla rovněž zajímavá a potřebná.

muži B FK Jaroměř B - Lokomotiva Borohrádek 13.6.2015, foto: Václav Mlejnek Vlastní gól v zápase s Borohrádkem symbolicky zakončil účinkování týmu B v krajské 1.B třídě. Foto z videa: Václav Mlejnek.

Rezervní tým si pobyl v I. B třídě pouze jednu sezónu, budete se snažit o brzký návrat, nebo necháte béčko v okrese?
Ano máte pravdu, působení to bylo bohužel velmi krátké. Momentálně řešíme intenzivně v jaké formě, a zdali vůbec B-tým bude dál fungovat. Pokud to bude v okresním přeboru, tak určitě bude jeho cílem brzký návrat do B-třídy.

Z komentářů a hodnocení se mi zdálo, že souznění áčka s béčkem nebylo zcela ideální. Jak jste to vnímal vy?
Nevím, jaké komentáře máte na mysli, ale propojení áčka a béčka bylo vždy velmi veliké a rozsáhlé. Proto si nemyslím, že souznění nefungovalo. Jedna věc je, že když se B-třída vykopala, tak chodili pomáhat hráči áčka, a to se některým béčkařům nelíbilo, že nehrají. Tady měli možnost hrát, ale někteří dali přednost jiným činnostem a koníčkům. Bohužel problém béčka byl na jaře hlavně v jejich tréninkové morálce, neboť se nebyli schopni sejít za celé jaro více jak dvakrát na trénink ve více jak osmi lidech. To se pak fotbal (B-třída) hraje těžko.

 

Michal Rojšl, Náchodský deník, 26.6.2015

Bengo prohrálo poslední zápas sezóny s Borohrádkem a sestupuje do OP!

14. kolo-1.B. třída ,,o sestup H"- 13.6.2015 od 17:00-hřiště Jaroměř.

FK Jaroměř ,,B" - Loko Borohrádek 2:4 (0:2)

Branky: 52. Seifert, 85. Křivský - 33. Karkula, 41. Brendl (z p.k.), 68. vlastní, 68. Brendl.

FK Jaroměř ,,B": Schejbal - Křivský, Matějček P., Špaček, Matějíček R., Seifert, Klíž (68.Valčík), Vít, Emlar, Koller (46.Böhm), Ulrych

Loko Borohrádek: Vašata - Duda, Jehlička (60.Kněžour), Moravec, Čermák (54. Uhnavý), Sazima T (89. Lifka).,Matějus J., Matějus P., Karkula (84.Malý), Bílek, Brendl (82.Sazima R.)

Tomáš Paleček, vedoucí FK Jaroměř: Zasloužená prohra a hořké mé narozeniny. Blahopřeji áčku druhému místu už po sobotě.

Radek Sazima, trenér hosté: Naše zasloužená výhra. Domácímu trenérovi gratulujeme k narozeninám a přejeme brzký návrat do 1.B třídy.

Rozhodčí: Havlík, Janota, Říha M.

DS: Střížka

ŽK: 41. Schejbal, 69. Ulrych, 71. Matějček P.

ČK: 69. Emlar

Diváků: 25

muži B FK Jaroměř B - Lokomotiva Borohrádek 13.6.2015, foto: Václav Mlejnek Tým B dostal v krajské soutěži třídy 1.B červenou kartu. Foto z videa: Václav Mlejnek.

TVcom

Videozáznam kvůli předcházející bouřce začíná až v 6. minutě a je ke shlédnutí na webu TVcom.cz.

 

Ohlasy v tisku:

Béčko zabralo a po výborném 2 poločase rozstřílelo Deštné !

PŘIDÁNA FOTOGALERIE

13. kolo-1.B. třída ,,o sestup H"- 7.6.2015 od 17:00-hřiště Jaroměř.

FK Jaroměř ,,B" - Deštné v O. horách 7:0 (0:0)

Branky: 50. Ulrych, 60. Ulrych, 68. Ulrych, 69. Seifert, 82. Seifert, 85. Ulrych, 87. Böhm

FK Jaroměř ,,B": Schejbal - Špaček, Křivský, Kučera-K, Klíž - Ameti (29. Koller), Böhm, Horák, Seifert - Ulrych, Vít (71. Valčík)

Sokol Deštné v Orlických horách: Vých - Vítek, Tuček, Lanta, Macháček, Balek, Drapák, Zatloukal, Valášek, Hochmann (12.Fidler), Vávra

Už v páté minutě vystřelil Vít z hranice vápna, brankář Deštného Vých ale střelu odklonil. V desáté minutě vypálil zblízka po zemi Seifert, jenže gólman stihl střelu zalehnout. Po nepřesném ataku na naší bránu odpověděl ve 12. minutě Horák bombou do pravého horního rohu, ale míč se odrazil od tyče. Brejky soupeře odrážel suverénně chytající bránkář Schejbal. V prvním poločase byl ale i hostující gólman oporou týmu (zejména v 19. minutě chytil nadějnou střelu Böhma, ve 32. minutě míč od Kollera nebo ve 44 minutě od Klíže) a tak se skóre do přestávky nepohnulo. Špatnou zprávou bylo i zranění Ametiho, který si bolestivě pochroumal kotník ve 25. minutě při kopu na bránu.

Druhý poločas měl zcela jiný průběh. Už v 50. minutě vystihl Vítovu přihrávku Ulrych a dotáhl míč až do soupeřovy brány (1:0). Po krátkém hlavičkovém intermezzu Deštného před ostražitým Schejbalem přišlo v 60. minutě déjà vu a duo Vít - Ulrych skórovalo podruhé - 2:0. Hned po rozehrání spálil jednu z největších šancí Deštného Valášek, když Schejbal jeho předchozí střelu jen vyrazil před sebe. Valášek ovšem svou dorážku hlavičkou nasměroval nad bránu. Pokus Deštného nastěhovat se do vápna Jaroměře přerušil Seifert, který v 67. minutě utekl po levé lajně, aby nahrál Ulrychovi na hattrick - 3:0. Jenže ten se teprve střelecky rozehříval. V 70. minutě se revanšoval za nahrávku Seifertovi a poslal mu míč napříč vápnem - 4:0. Následující Ulrychův útok odvrátil hostující Vítek těsně před vápnem, když přibrzdil našeho útočníka držením za ruku. Zákrok zůstal rozhodčím nepovšimnut a karetně nedoceněn. V 74. minutě se brankář Vých obětavě vrhnul před uniknuvšího Seiferta a sebral mu gól takřka z kopačky. V 81. minutě přihrál Böhm na Seiferta a bylo to 5:0. V 85. minutě se Vých pokusil zúžit střelecký úhel Ulrychovi, který opět kličkoval k bráně. Další pohromě zabránit nedokázal - 6:0. Posledním úspěšným střelcem byl v 87. minutě Böhm, který prostřelil brankáře včetně za ním stojících obránců - 7:0.

muzi B FK Jaroměř B - Deštné v Orlických horách 7.6.2015, foto Václav Mlejnek Roman Ulrych střílel góly do brány Deštného podle kopíráku. Foto Václav Mlejnek. Galerie k zápasu zde.

Tým B body velmi potřeboval, protože o sestupujících v poměrně vyrovnané skupině H není před závěrečným kolem stále rozhodnuto. Navíc Ulrych i Seifert si zachovali díky posledním úspěchům teoretickou šanci stát se (neoficiálně) nejlepšími střelci skupiny H třídy 1.B (se započítáním gólů z podzimní skupiny D), byť vedoucí Králík z Vabmerka před nimi uniká o tři branky.

Tomáš Paleček, vedoucí FK Jaroměř: V první půli jsme nemohli trefit brankové zařízení. To se nám povedlo až druhou půli, a to hned sedmkrát. Zasloužené vítězství.

Komentář hostí: Tímto utkáním jsme definitivně potvrdili naši okresní příslušnost.

Rozhodčí: Mlynář, Šmída, Lavrenčíková

DS: Holbík

ŽK: 37. Horák - 42. Fidler, 65 Vávra, 68. Macháček

Diváků: 55

 

Ohlasy v tisku:

Hattrick Míry Seiferta znamená pro bengo export 3 důležitých bodů do Jaroměře

1. kolo-1.B. třída ,,o sestup H"-3.6.2015 od 17:30-hřiště Lípa n.O. 

Lípa nad Orlicí - FK Jaroměř ,,B" 1:3 (0:1)

Branky: 59. Doleček - 9., 51. a 77. Seifert

Lípa nad Orlicí: Dvořák - Šreibr ml. (46. Charvát), Mondík, Palán, Škop (81. Grim) - Brzokoupil, Šreibr st., Vašata, Doleček - Sikora, Kafka-K

FK Jaroměř ,,B": Schejbal - Rejchrt, Kučera-K, Ruml, Novák (68. Koller)- Ameti (46. Vít), Böhm, Horák, Hekele (60. Klíž) - Beneš (64. Špaček), Seifert (88. Valčík)

Jan Zemánek, trenér domácích: Zasloužené vítězství hostů. Bylo na nich vidět, že potřebovali 3 body více než my. Těžko jsme hledali motivaci a hostům jsme zápas ulehčili.

Milan Svoboda, trenér FK Jaroměř: Zasloužené vítězství našeho týmu. První poločas jsme mohli vyhrát vyšším rozdílem, ale neproměnili jsme jasné gólové šance. Ve druhém poločase domácí po naší hrubé chybě v obraně snížili, ale naštěstí jsme vstřelili další gól a připsali si tak důležité a zasloužené 3 body.

Rozhodčí: Kánská, Pešava, Ludvík

DS: Židík

ŽK: 80. Horák

Diváků: 85

Béčko v 11ti lidech nestačilo na Zdelov a je neustále ohroženo sestupem !

12. kolo - 1.B. třída ,,o sestup H" - 31.5.2015 od 17:00 - hřiště Zdelov. 

Sokol Zdelov - FK Jaroměř ,,B" 3:0 (2:0)

Branky: 40 Sehnal z p.k., 44. Zeman, 78. Hrbáč

Sokol Zdelov: 

FK Jaroměř ,,B": Schejbal - Křivský, Kučera-K, Koller, Klíž - Hekele, Beneš, Vít, Ameti - Ulrych, Valčík

 

Milan Svoboda, trenér FK Jaroměř: V 11ti lidech to dnes na domácí bohužel nestačilo. Zasloužená výhra domácích.

Rozhodčí: Otava, Hron, Stejskal

DS: Mudruňka

ŽK: 65. Vít, 70. Klíž

Diváků: 120

Wednesday the 12th.
Template © socoolapps | free joomla 2.5 templates - All rights reserved.