Vysoké vítězství áčka ve čtvrtfinále poháru proti Hronovu

Pohár hejtmana KFS KHK - středa 19.4.2023 od 17:00 hřiště Velké Poříčí.

AFK Hronov - FK Jaroměř 1:5 (0:4)

Branky: 63. Vursta - 2. Pohořálek, 20. Bano, 34. Valášek, 39. Valášek, 50. Horák

AFK Hronov: Swaczyna - Puraš (K), Pylyp, Exner (68. Ansorge), Schreiber (46. Kubeček) - Pavelka, Lemko, Pohl, Kollert (46. Zita) - Tichý, Vursta

FK Jaroměř: Prokhyra - Valášek, Michálek, Podolník ((66. Lebedinský), Sekyra - Pohořálek, Exnar Ma. (K), Beran, Horák, Rind (66. Skalický) - Bano

Zatímco domácí od začátku sázeli na zahuštěnou obranu a vykopávání balónů co nejdál k Prochyrovu jaroměřskému vápnu, hosté kombinovali a drželi si míč na noze. Už ve druhé minutě zasprintoval po pravé lajně Rind a přes Bana přihrál na Pohořálka. Hronovští ho v sedmi obklopili jako bílé krvinky škodlivý bacil. Chladnokrevný Pohořálek si míč v klidu připravil, a po kličce z poměrně ostrého úhlu zavěsil pod břevno - 0:1. Rind mohl mít slavné sólo o dvě minuty později, když mu přes půlku hřiště poslal nahrávku Podolník, souboj s brankářem jeden na jednoho ale zakončil pár centimetrů vedle levé tyče. Ve 21. minutě si produktivní trio hostí prohodilo role, míč přivezl po levé straně Pohořálek, a do sítě ho přes přihrávku Rinda propasíroval Bano - 0:2. Od 25. minuty se začal prosazovat Valášek. Jeho podražení brankářem v pokutovém území po odehrání míče rozhodčí neřešil, ačkoliv za totéž ukázal ve druhé půli žlutou kartu hostujícímu Prochyrovi. Domácího gólmana ale vytrestal sám Valášek, a to hned dvakrát. Nejprve ve 34. minutě ukradl rozehrávku domácím, položil brankáře do rozkleku a trochu drze poslal míč do brány těsně pod jeho rukou - 0:3. Podobně Valášek zaúřadoval ve 39. minutě. Tentokrát brankář na míč dosáhl alespoň prsty, zvýšení skóre ale neodvrátil - 0:4.

Pohár hejtmana mužů AFK Hronov - FK Jaroměř, 19.4.2023, foto: Václav Mlejnek Foto: Václav Mlejnek.

Fotogalerie k zápasu zde.

Ve druhé půli se tolik branek neurodilo. Jaroměřskou sklizeň završil v 50. minutě Horák. Bano našel ve vápně opuštěné místo, a jeho přihrávku Horák bez námahy přesměroval do hronovské sítě. Ke cti domácím slouží, že je ani stav 0:5 psychicky nezlomil. Domácí Swaczyna se v bráně rozchytal a zmařil několik velmi nadějných šancí Jaroměře, včetně Podolníkovy dobře mířené pumelice z půlky hřiště. Nakopávací taktika nakonec Hronovu vyšla. Tichý vyslal vzduchem míč od domácí lavičky na předsunutého Vursta, ten popoběhl před Michálka a v 62. minutě zakončil vysokým obloučkem, na který Prochyrovi chyběl dobrý půlmetr výšky - 1:5

Ansorge Miroslav - asistent trenéra AFK Hronov: Dnes jsme spokojeni s výkonem našich hráčů, zejména nových tváří a mladých pušek.Výsledek odpovídá dění na hřišti.Soupeř vyhrál zaslouženě a gratulujem k postupu do semifinále.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Podařilo se nám vsítit velmi brzy úvodní gól a mohli jsme tak pohodlně kontrolovat vývoj zápasu. Domácí jsme předčili hlavně v rychlosti. Těšíme se na semifinále s Libčany, kterým budeme chtít oplatit prohru z mistrovského utkání.

ŽK: 78. Prokhyra

Rozhodčí: Žerovnický, Nývlt, Kafka