Skvělá patnáctiminutovka a pak útlum. Body zachránil Jakub Emlar.

6. kolo AM Gnol 1.A třídy mužů - neděle 27.9.2020 od 15:30 - hřiště Jaroměř, Růžovka

FK Jaroměř - MFK N. Město n. M. 3:1 (1:1)

Branky: 13. Emlar J., 67. Emlar J., 84. Michálek (p.k.) - 43. Lehovec

FK Jaroměř:  Červenka - Častvaj, Michálek (C), Filip - Horák (89.Toman Ondřej), Gorol, Poděbradský, Exnar Mi. (73. Hykš), Valášek - Emlar J. (68. Emlar L.), Kořínek (81. Vach)

MFK N. Město n. M.: Holý - Zamastil, Lelek Ivo, Srubjan, Jelen, Holčík (79. Novák), Lelek Adam, Zákravský (C), Ťokan, (84. Dudek), Valášek A., Lehovec (46. Hůlek)

Malé derby s blízkým sousedem se zprvu vyvíjelo podle papírových předpokladů. Jaroměř dokázala být smysluplně agresivní, kombinovala, a po sérii rohových kopů byla ve 13. minutě odměněna prvním gólem z kopačky Jakuba Emlara - 1:0. Pak někdo zmáčkl reset a domácí tým zapomněl všechno, co dosud předváděl. Hráči nervydrásajícím způsobem statovali sólovým únikům fyzicky disponovaného soupeře, které ve 43. minutě vyústily v gól hostujícího Lehovce - 1:1.

1.A FK Náchod B - FK Jaroměř, 27.9.2020, foto: Vaclav Mlejnek Z této nepřehledné situace po rohovém kopu ve 13. minutě skóroval Jakub Emlar (číslo 5). Foto: Václav Mlejnek

Druhý poločas začal stejně. Od 50. minuty se ale přece jen objevovaly nadějné záblesky jaroměřské aktivity před novoměstskou bránou. Trvalo ještě dalších 18 minut, než Jakub Emlar vystoupil ze škatulky anonymního týmového pracanta a druhým gólem v 67. minutě utkání na sebe strhl pozornost fotbalových agentů - 2:1. Přestože hosté ještě zkoušeli štěstí, Michálkova penalta v 84. minutě stvrdila vítězství Jaroměře 3:1.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Do zápasu jsme šli v roli jasného favorita. Soupeř hrál zodpovědně z obranného bloku a sázel na rychle brejky. Jeden z nich na konci první půle proměnil a nám nezbývalo po změně stran nic jiného, než znovu dobývat novoměstskou branku. Definitivní pojistka přišla až proměněnou penaltou.

Trenér MFK N. Město n. Metují: Domácí měli ze začátku prvního poločasu uzemní převahu a ujali se vedení.Postupem času se hra vyrovnala a nám se podařilo vyrovnat.Druhý poločas měl podobný průběh.O výsledku v náš neprospěch opět rozhodla penalta jako v minulém kole na domácím hřišti.

1.A FK Náchod B - FK Jaroměř, 20.9.2020, foto: Vaclav Mlejnek Druhý gól vsítil Jiří Kořínek.

Rozhodčí: Stejskal, Šnajdr, Žerovnický

Delegát svazu: Antonín Vancl

ŽK: 0 - 0

ČK: 0 - 0

Diváků:  225

YouTube

Záznam na kanálu KFS HK: 1. poločas a 2. poločas.

Karel Binar, nejstarší fanoušek, 27.9.2020, foto: Václav Mlejnek Karel Binar, nejstarší fanoušek, 27.9.2020, foto: Václav Mlejnek Karel Binar, nejstarší fanoušek, 27.9.2020, foto: Václav Mlejnek

Před začátkem utkání byl oceněn Karel Binar, nejstarší jaroměřský fotbalový fanoušek, který v Růžovce poprvé fandil v roce 1947. Od starosty Josefa Horáčka, předsedy klubu Tomáše Čekala a kapitána týmu Martina Michálka obdržel permanentní vstupenku, klubovou šálu a podepsanou fotografii týmu mužů. Trenér mládeže AC Sparta Praha Jan Ruprich mu coby jednomu z prvních členů poválečného Spartaklubu oficiálně předal jménem pražského klubu pamětní sparťanský dres s jeho jménem. Foto 4x: Václav Mlejnek