Starší dorost - sezona 2018/2019 (ročník 2000 a mladší)

Rozhovor s trenérem dorostu Petrem Kollerem

Starší dorost se pod vedením Petra Kollera dlouhodobě drží na horních místech tabulek dorosteneckých přeborů. Zahájení přípravy, stanovené na 30. července, je ještě daleko, a tak jsme letní přestávku využili ke krátkému rozhovoru.


Dorost U-19 letos obhajoval loňský triumf v JUTAGRASS Poháru, ve finále nakonec skončil druhý. Pokud k tomu přičteme čtvrté místo v krajském přeboru (stejně jako vloni), můžeme v porovnání s očekáváními na začátku sezóny hovořit o úspěchu, splněném očekávání, nebo neúspěchu?
Na začátku sezóny jsme měli ambice bojovat o co nejvyšší příčky tabulky. Po zimní přípravě se však vše změnilo, přišlo zranění dvou hráčů základní sestavy, Pepy Filipa a Radka Berana, a v průběhu jarní části se posunuli do Áčka brankář Jarda Tomášek a hráč Radek Chalupa, takže jsme museli bojovat do konce v počtu 12 – 13 hráčů. I když to bylo náročné, tak jsem velmi spokojený, že to kluci zvládli (až na lajdácký přístup některých jednotlivců k tréninkům). Dostat se po roce opět do finále JUTAGRASS Poháru byl úspěch. Takže za mě byla sezóna úspěšná.


 Petr Koller (* 1986)


Člen jaroměřského klubu od roku 1998. Starší dorost vede od jeho znovuobnovení v roce 2016.

Od roku 2018 je držitelem trenérské UEFA B licence. V loňské sezóně získal s týmem zlatý Pohár KFS U-19.

V uplynulé sezóně neměla Jaroměř samostatný tým mladšího dorostu. Jak se podařilo v jednom celku funkčně skloubit čtyři ročníky hráčů 2000 - 2003? Vyžaduje to jiný přístup?
Myslím si, že se to podařilo dobře, i když se sem tam objevily nějaké komplikace. Pro mě i pro hráče to byla nová zkušenost jak přistupovat k trénování i k zápasům.

Vzhledem k nejistému počtu dorostenců pro příští sezónu uvažoval výbor o vytvoření dorosteneckého soutýmí s vhodným klubem z okolí. Jak jednání dopadla? Bude mít starší dorost v nové sezóně dostatek hráčů? A jakých ročníků?
Nějaká jednání proběhla, ale všechna dopadla negativně. V příští sezóně bude opět jen jeden dorost, kde budou ročníky 2001 – 2004. Věřím, že mladí kluci, kteří do dorostu přijdou, zapadnou do kolektivu, i když to pro ně třeba z počátku nebude nic jednoduchého. Početně nám teď v týmu vychází 16 – 17 hráčů, což je ideální. Ale nebudu zatím radši předbíhat.

Má už dorost vyřešenu pozici brankářské jedničky, když vypůjčený hořický Tomášek dospěl do kategorie dospělých?
Ano, má. Brankářem bude Artur Musil, který už na jaře odchytal pár zápasů právě za Tomáška. Prezentoval se velmi slušně, a zkušenosti už má také.

Foto: Václav Mlejnek

Čeká svěřence před rozjezdem nové sezóny, kromě přípravných zápasů, náročný tréninkový dril, nebo spíš odpočinek a stmelovací akce?
Čeká je spíše odpočinek a určitě také proběhnou nějaká ta stmelovací setkání.

A nějaké vize a ambice trenéra dorostu pro nastávající sezónu?
Určitě hrát na předních příčkách tabulky, dostat se opět do finále poháru, ale hlavně předvádět krásnou hru a připravit kluky na dospělý fotbal.

Chtěl bych popřát těm, kteří odchází jak do kategorie mužů, tak i do jiných klubů, ať se jim daří nejen ve fotbalovém životě.


Nejbližší zápasy staršího dorostu

  • úterý 30.7. 17:30 zahájení přípravy
  • neděle 4.8. 15:30 FKJ - Sokol Třebeš (příprava)
  • středa 11.8. Trutnov U-17 - FKJ (příprava)
  • sobota 18.8. 14:15 FKJ - SK Třebechovice p. O. (krajská liga SD)

Krásné druhé místo v JUTAGRASS Poháru staršího dorostu U-19

PŘIDÁN VIDEOSESTŘIH

JUTAGRASS pohár dorostu - 22.6.2019 od 9:30 - hřiště Trutnov - Horní Staré Město.

FK Jaroměř - FK Kostelec n.O./AFK Častolovice 5:2 (3:1)

Branky: Orct, Vach, Čekal, Hykš, Musil - Kytlík, Cvejn

FK Jaroměř: Tomášek - Báno, Pácalt ( C ), Hanusík, Kudrnáč - Rind, Čekal, Grmela, Orct - Vach, Hykš

Průběžně střídali: Císař, Musil

Petr Koller, trenér FK Jaroměř: Do osmifinále jsme vstoupili velmi aktivně a s chutí, již ve 2 minutě jsme vedli 2:0. Soupeř dokázal snížit, ale jinak jsme si zápas už dokázali pohlídat.

FK Chlumec nad Cidlinou/ Nové Město - FK Jaroměř 1:0 (0:0)

Branky: Staněk

FK Jaroměř: Tomášek - Báno, Pácalt ( C ), Hanusík, Kudrnáč - Rind, Čekal, Grmela, Orct - Vach, Hykš

Průběžně střídali: Císař, Musil

Jaroměřští hráči si vytvořili největší gólovou šanci zápasu už v osmé minutě, kdy po pravém křídle proklouzl Vach chlumeckému obránci Jelínkovi a po kličce před dobře postaveným brankářem přihrál doleva nabíhajícímu Čekalovi, který z první pálil do odkryté brány. Jenže Jelínek četl situaci o tah dopředu a sprintem před Čekalovu kopačku svou předchozí chybu napravil. Jaroměřští borci dali do finálového zápasu všechno. Přesto si další gólové tutovky vytvářeli chlumečtí hráči, které psychicky drtil skvěle odkopávající brankář Jaroměře Jaroslav Tomášek. Kopačkou překřížil gólové trajektorie chlumeckých střel ve 21., 22., a nakonec i ve 24. minutě, kdy se ocitl tváří v tvář tabulkově druhému nejlepšímu střelci soupeře Staňkovi. Rukavice si pak ošoupal ve dvou zákrocích proti přímým kopům.

Finále Poháru U-19 KHK, FK Jaroměř - FK Chlumec nad Cidlinou, 22.6.2019 foto Štěpán Rind

Foto: Štěpán Rind.


Kritický zlom nastal krátce po přestávce. Ve 44 minutě (poločas se hrál 40 minut) se chlumecký Staněk prosadil proti dvěma obráncům, a z ostrého úhlu Tomáška, který na přízemní míč nedosáhl, podstřelil. Nicméně ve 48. minutě předvedl Tomášek opět skvělý zákrok nohou. Bránkář soupeře Vlk se zřejmě poprvé dotkl míče až dvě minuty před koncem, když Čekal nahrál na vysunutého Orcta, a kolenem vychýlil míč za levou tyč brány. Poslední slovo měl ale opět Tomášek, který se jako hráz postavil Kyceltovi a připravil ho o míč a šanci vylepšit skóre.


Petr Koller, trenér FK Jaroměř: Ve finále nám uškodila více než čtyř hodinová pauza, bohůžel jsme se nedokázali dostat do tempa a navázat na ranní zápas.

Rozhodčí: Roman Nývlt, Zbyněk Prinz, David Žerovnický

Po složité jarní části sezóny se po roce opět dostat do finále byla pro nás strašně báječná věc. Myslím že jsme ostudu neudělali a ukázali že Jaroměř má kvalitní mládež. Klukům děkuji a blahopřeji. 

TVcom

Záznam můžete shlédnout na webu TVcom.cz.Zkrácený sestřih zápasu:Poslední utkání v soutěži SD nezvládl

26.  kolo KP KHK U19 - 15.6.2019 od 11:15 - hřiště Rychnov n. K.

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - FK Jaroměř 3:1 (2:0) 

Branky: 15. Hanyk, 34. Herman, 57. Zemánek - 81. Rind

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou: Tobiška - Vacek, Vavera, Kocman, Zemánek ( 77. Dapecí ), Herman, Diblík ( 57. Effenberk), Kernal ( C ), Zimmer ( 77. Nosek), Rücker ( 68. Brůžek), Hanyk ( 77. Plocek)  

FK Jaroměř: Tomášek - Rind, Pácalt ( C ), Hanusík, Kudrnáč - Musil, Čekal, Grmela, Hykš - Vach, Císař

Petr Koller, trenér FK Jaroměř: Utkání pro nás nebylo pozitivní, druhý poločas jsme dohrávali o 10 po zranění hráče, nedokázali jsme využít spoustu standardních situací, a hlavně nám chyběla síla a chuť.

Rozhodčí: Miroslav Martínek

ŽK: 

ČK:

Diváci: 65

Starší Dorost si opět po roce zahraje Finálový turnaj poháru

Čtvrtfinále JUTA GRASS pohár dorostu - 12.6.2019 od 17:30 - hřiště Růžovka.

FK Jaroměř - FC Vrchlabí 2:1(0:1) 

Branky:  30. Kršík - 60. , 74. Hykš

FK Jaroměř: Tomášek - Báno ( 70. Musil ), Pácalt ( C ), Hanusík, Kudrnáč - Rind, Čekal, Grmela, Orct - Vach ( 82. Hepnar ), Hykš ( 85. Císař ) 

FC Vrchlabí :  Matoušek - Šimůnek, Štefan, Tauchman, Šafář ( C ), Hawel, Mlejnek, Slavík, Kršík, Binar, Hladík ( 72. Pacholík )

Petr Koller, trenér FK Jaroměř: Od začátku jsme měli herní převahu, kterou jsme bohůžel nedokázali využít. Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně a dokázali vstřelit 2 branky. Po roce budeme opět hrát finálový turnaj na který se moc těšíme. Poděkování patří všem hráčům za velmi bojovný a aktivní zápas.

Rozhodčí: Janeček Štěpán

ŽK: 74. Štefan 

ČK: 

Diváci: 25

Další prohra SD

25. kolo KP KHK U19 - 9.6.2019 od 14:15 - hřiště Růžovka.

FK Jaroměř - FC Nový Hradec Králové 2:4(1:3) 

Branky:  9. Vach, 77. Grmela - 12. Ležík, 25. Mrštík, 36. Andrýs, 52. Andrýs 

FK Jaroměř: Tomášek - Báno, Pácalt ( C ),Čekal, Kudrnáč - Musil, Hykš, Hanusík ( 46. Orct ), Rind - Vach, Grmela 

FC Nový Hradec Králové :  Lankaš - Keprta, Dostál, Ležík ( C ), Lorenc, Andrýs, Karel ( 23. Mejzlík ), Mrštík ( 65. Bičiště), Čermák, Janča, Veselka ( 65. Benák )

Petr Koller, trenér FK Jaroměř: Začátek nám vyšel dobře, ale ve 12. minutě jsme dostali branku po faulu na našeho hráče, přičemž u toho stál i hlavní rozhodčí RIABEC. Toto nás položilo. I když jsme si vypracovali nějaké šance, bohužel se nám nepodařili proměnit.

Rozhodčí: Riabec Petr

ŽK: 12. Tomášek, 85. Grmela

ČK: 

Diváci: 30

Friday the 19th.
Template © socoolapps | free drupal themes - All rights reserved.