Valná hromada FK Jaroměř se koná v pátek 21. června 2024 od 18.00 hodin v areálu klubu v Růžové ulici 440.

Úplný text pozvánky zobrazíte zde.


Muži B - sezona 2013/2014

Hodnocení sezóny ,,B" týmu

Sezóna 2013/2014 již skončila, a tak přichází čas na bilancování. Jak hodnotil tuto sezónu ,,B" týmu předseda oddílu Jiří Lebedinský pro Náchodský deník? To si můžete přečíst níže:


Do nové sezóny jsme vstupovali s vizí zapojit do ,,B“ týmu mladé hráče a naše odchovance a rovněž s cílem nespadnout. To, že podzim vyšel na výbornou a možná trochu nad očekávání, bylo samozřejmě jen veliké plus. Tým hrál výborně a měl ve svém středu TOP střelce OP, mladého Míru Seiferta, který tuto soutěž nakonec i vyhrál s 29 góly (24 na podzim / pouze 5 na jaře).

Bohužel jarní část už tak kvalitní nebyla a mnoho hráčů svou podzimní formu hledalo (viz. střelec Seifert). Do toho přišla zranění a muselo přijít na řadu doplňování ,,benga“ hráči ,,A“ týmu. Tento krok byl samozřejmě logický, ovšem určitým způsobem byl možná na škodu. Na škodu v tom smyslu, že hráči béčka, kteří dříve hráli a momentálně neměli formu, byli nahrazeni hráči ,,A“ týmu.

Béčko však tímto možná na chvilku ztratilo svou tvář a spoléhalo více než na sebe, na hráče ,,A“ Týmu, že to ,,nějak udělají“. Když už se blížil finiš okresního přeboru, tak jsme ve vedení oddílu vyhodnotili jako žádoucí postup do vyšší soutěže (1. B třída), ve které by se naši dorostenci a hráči béčka daleko lépe adaptovali na své možné budoucí působení v áčku. Velikou roli samozřejmě sehrál i fakt dalekého ježdění po náchodském okrese (Hejtmánkovice, Meziměstí, Stárkov, Teplice, Police, Broumov).

V klíčových zápasech jsme tak logicky ,,B“ tým posílili a vrcholem celé sezóny bylo utkání s Hejtmánkovicemi, které bylo naprosto fantastické, a to i díky veliké kvalitě soupeře. Byla jen škoda, že jsme přímo po tomto utkání nemohli slavit postup doma a museli o něj bojovat do poslední chvíle v těžkém zápase v Dolanech.

Všem hráčům a realizačnímu týmu v čele s Tomášem Palečkem a Milanem Svobodou patří veliké poděkování za celou sezónu 2013/2014.

Bengo vybojovalo v Dolanech historický postup do 1.B třídy!

30. kolo OP NA - 14.6.2014 od 17:00 - hřiště Dolany.

TJ Dolany - FK Jaroměř ,,B" 1:3 (1:1)

Branky: 4. Černohlávek - 8. Emlar, 75. Vít, 79. Ulrych

FK Jaroměř ,,B": Sodomka - Matějíček R., Ruprich, Emlar (70. Vokál), Kučera - Ulrych, Jirka, Holeček, Špaček (55. Böhm) - Vít, Ameti (55. Škoda)

TJ Dolany: Kubásek - Jalovičár, Vondra, Žďárský (60. Praslička), Karel (65. Najman) - Berger, Kejzlar, Černohlávek (80. Cipra), Dax - Semanišin, Duben

Jaroměř byla od začátku zápasu aktivnější, ale do vedení šli domácí. Ve čtvrté minutě si Černohlávek naběhl na centr z pravé strany a prostřelil Sodomku v jaroměřské brance - 1:0. Vyrovnání přišlo vzápětí, když v osmé minutě vyrovnal z přímého kopu Emlar 1:1. Od tohoto gólu zahazovala Jaroměř jednu šanci za druhou, nevyužila bohužel ani jedinou. Domácí se pouze bránili, někdy jen za cenu odkopů. 

FK Jaroměř B - TJ Dolany 14.6.2014, foto: Václav Mlejnek

Gól Jakuba Emlara, kterým dorovnal náskok domácích na 1:1

Druhý poločas přinesl stejný obrázek hry. Domácí obětavě a dobře bránili a hosté naráželi na zformovanou obranu. Vedoucí gól se podařilo Jaroměři vstřelit až v 70. minutě, kdy se trefil hlavou Vít - 1:2. Pojistku na vedení hostů pak přidal v 80. minutě po pěkné akci Ulrych - 1:3. Jaroměř si konec zápasu již pohlídala a mohla tak oslavit historický postup do 1.B. třídy.

ŽK: Semanišin Lukáš - Emlar Jakub

Rozhodčí: Svoboda Filip, Šedivý Michal, Prokeš Jiří

Diváků: 85

FK Jaroměř B - TJ Dolany 14.6.2014, foto: Václav Mlejnek FK Jaroměř B - TJ Dolany 14.6.2014, foto: Václav Mlejnek FK Jaroměř B - TJ Dolany 14.6.2014, foto: Václav Mlejnek

Foto: Václav Mlejnek. Fotogalerie k zápasu zde.

Bengo vyhrálo nervydrásající šlágr kola a je jednou nohou v 1.B třídě !

PŘIDÁN VIDEOSESTŘIH

29. kolo OP NA - 8.6.2014 od 17:00 - hřiště Jaroměř.

FK Jaroměř ,,B" - Sokol Hejtmánkovice 3:2 (1:0)

Branky: 44. Emlar, 68. Seifert, 90+3 Škoda - 48. Franc, 69. Jirman

FK Jaroměř ,,B": Kořen - Matějíček R. (81. Vít), Hrobský, Horák, Plhal (36. Böhm) - Seifert, Emlar, Jirka, Kučera - Kořínek, Škoda

Sokol Hejtmánkovice: Bouška - Syrovátko, Gago, Harasevič V., Dítě - Franc, Harasevič M., Jirman, Prokeš - Holub, Šprinc (76. Holeček (91. Pražák)

Jaroměř začala šlágr kola výborně a hned ve 20 vteřině měla gólovku, kdy Kořínek jen těsně minul tyč hostující branky. Poté měli 2 nebezpečné standardní situace hosté, když exekutor Harasevič vždy řádně pozlobil domácí obranu v čele s brankářem Kořenem. Ve 20 minutě prošel středem hřiště Plhal, ale jeho dělovka šla metr nad. Ve 28 minutě měl další gólovku Kořínek, když po samostatné akci dělovkou trefil břevno a z následného rohu přišla jeho další nevyužitá šance. Jaroměř byla lepším týmem a od 35 minuty začal hostům docházet dech. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za bezbrankového stavu zahrával standardku z 35ti metrů Emlar a krásnou bombou na zadní tyč překonal hostujícího brankáře - 1:0. Po této standardce ještě hosté obdrželi červenou kartu, když byl za druhou žlutou vyloučen hostující Václav Harasevič.

FK Jaroměř B - Sokol Hejtmánkovice 8.6.2014, foto z videa: Václav Mlejnek

Také rozhodčí se v rozbouřené atmosféře na ploše i v hledišti museli vypořádat s několika vypjatými situacemi. Na snímku první vyloučený Václav Harasevič. Foto z videa.

Druhý poločas začala Jaroměř dobře, ale brzy inkasovala. Ve 48 minutě zahrával Gago standardku na Haraseviče, který sklepl na nabíhajícího France a ten trefil krásně růžek domácí branky - 1:1. V 50 minutě utekl po lajně Kučera a předložil pod sebe Kořínkovi, který z hranice penalty bombou jen těsně minul hostující branku. Tlak Jaroměře sílil a v 51 minutě měl další obrovskou šanci Jirka, ovšem střílel nad. V 53 minutě obešel Kořínek brankáře a střílel do prázdné branky, ovšem na brankové čáře vyhlavičkoval míč Jirman. V 60 minutě měl další obrovskou šanci Kořínek, ovšem hosté opět z brankové čáry vykopli jasný gól. V 61 minutě měli další standardní situaci hosté, kdy Gagův nákop propadl a odrazil se nečekaně od země do spojnice břevna s tyčí domácí branky. V 68 minutě kopala Jaroměř roh a Seifert skóroval přímo z něj ! - 2:1. Vedení Jaroměři však nevydrželo dlouho a opět ze standardní situace srovnali skóre. Harasevič zahrával standardku z 35ti metrů, kterou Kořen vyrazil před sebe, kde nebyl nikdo z domácích obránců a Jirman dorazil pohodlně do prázdné branky - 2:2. Jaroměř vsadila od té doby vše na útok. V 78 minutě byl navíc po druhé žluté vyloučen další hostující hráč, tentokrát kapitán Gago. Dvojnásobnou přesilu však nehráli domácí dlouho. V 80 minutě se za protesty nechal naprosto nepochopitelně a zbytečně vyloučit domácí kanonýr Kořínek. V 85 minutě mohl postupovat sám na branku Böhm, ovšem v poslední chvíli zakopl a upadl. Když už se zdálo, že utkání skončí pro domácí nedostačující remízou prošel do vápna domácích Kučera a předložil ideálně Škodovi, který propálil hostujícího brankáře a odšpuntoval tak obrovské emoce a radost v hledišti i na hřišti! Chviličku po rozehrání rozhodčí pak zápas ukončil a mohla propuknout obrovská radost domácích hráčů a fanoušků.

FK Jaroměř B - Sokol Hejtmánkovice 8.6.2014, foto z videa: Václav Mlejnek

Zápas byl opravdovým finále okresního přeboru a kvalitou si nezadal s utkáním z vyšších soutěží. Jaroměř byla od začátku herně lepším týmem a neproměnila obrovské množství gólových šancí. Hosté hrozili hlavně ze standardních situací zahrávaných Miroslavem Harasevičem. Nutno uznat, že hosté se představili jako kvalitní tým, který nepřijel bránit remízu, ale hrál od začátku na vítězství. Rovněž velikou pochvalu zaslouží jeho fanoušci, kteří vytvořili zápasu skvělou atmosféru. Určitou kaňkou je chování hráčů hostů v kabinách....Těžké utkání zvládl na jedničku i mladý rozhodčí Šedivý. 

ŽK: 29. Matějíček R., 70. Kořínek, 93. Hrobský, 93. Škoda - 27. Jirman, 31. Gago, 36. Harasevič V., 45. Harasevič M., 59. Šprinc, 92. Syrovátko

ČK: 80. Kořínek - 45. Harasevič V., 78. Gago  (všichni po 2 ŽK)

Rozhodčí: Šedivý, Vaníček, Bárta

Delegát: Tomáš Bous

Diváků: 186!

Zkrácený sestřih: nejlepší momenty zápasu.


TVcom

Videozáznam můžete shlédnout na webu TVcom.cz.

Odkaz na předzápasovou pozvánku zde.

Bengo vyhrálo vysoko v Meziměstí a příští víkend se utká s lídrem OP z Hejtmánkovic o postup !

28. kolo OP NA - 31.5.2014 od 17:00 - hřiště Meziměstí.

Loko Meziměstí - FK Jaroměř ,,B" 1:6 (0:2)

Branky: 74. Meziměstí - 38. Kořínek, 40. Kučera, 60. Hrobský, 66. Kučera, 70. Seifert, 86. Horák

FK Jaroměř ,,B": Kořen - Matějíček R., Hrobský, Horák, Plhal - Seifert (83. Vokál), Emlar (69. Böhm), Jirka, Kučera (73. Ameti) - Kořínek (80. Vít), Ulrych

První poločas přinesl vyrovnaný fotbal s mírnou převahou našeho týmu. Nakonec se nám podařilo vstřelit 2 góly rychle za sebou, a to trochu netradičně oba z rohů.

Druhý poločas bylo bengo již jednoznačně lepší a zaslouženě přidalo další branky a připsalo si tak vysoké vítězství. Tým přistoupil k utkání zodpovědně a po dobrém týmovém výkonu zaslouženě zvítězil a v příštím kole si to rozdá o postup s lídrem OP z Hejtmánkovic !

Komentář Tomáše Palečka: Tento zápas se dá také říct, že byl naruby. Dát čtyři branky z rohu, když hlavou Jirka Kučera dal dva a Jirka Kořínek jeden. Míra Seifert dokonce dal roh přímo. Dále místo, aby Jirka Kořínek tresný kop hrál přímo na bránu dal míč zpět dozadu na seběhlého Honzu Hrobského z půlky, který z 25. metrů poslal nechytatelně míč do brány. A nesmím zapomenou na průnik Adama Horáka přes půl hřiště, který nekompromyslně zakončil k tyči. Moc děkuji všem hráčům za odmakaný celý zápas a jejich bojovnost v soubojích, i když to někdy hodně bolelo !!!!

ŽK: 27. Plhal, 63. Emlar

Rozhodčí: Šedivý, Linhart, Prokeš

Diváků: 65

Bengo si nedokázalo poradit se zachraňujicími se Teplicemi a ostudně doma prohrálo

27. kolo OP NA - 25.5.2014 od 17:00 - hřiště Jaroměř.

FK Jaroměř ,,B" - Teplice nad Metují 1:2 (0:0)

Branky: 90. Škoda - 48. Moravec, 87. Kohl

FK Jaroměř ,,B": Kořen - Emlar, Ponikelský, Horák A., Plhal (72. Ameti)- Kučera-K (46. Škoda), Kašajík, Jirka, Böhm (60. Holeček) - Vít, Seifert

Náchodský deník: První poločas nabídl vyrovnané utkání s řadou nepřesností na obou stranách. Ve druhé půlce se hosté z brejkové situace ujali vedení, které ještě v závěru zvýraznili. Poslední slovo sice měli domácí, jenže jejich trefa už jen zmírnila překvapivou porážku. „Od první minuty byli hosté lepší a zasloužili si vyhrát. My jsme předváděli plážový fotbal a párty. Někteří hráči se musejí zamyslet nad svým přístupem, protože i s týmem ze spodku tabulky musejí hrát na sto procent," nechal se po zápase slyšet nazlobený jaroměřský trenér Tomáš Paleček.

Facebook TJ Slavoj: Za horkého počasí na horkou jaroměřskou půdu. Jenže nám se z toho nohy nepodlomily a po odmakaném zápase jsem si odvezli celé 3 body. První poločas jsme byli velmi vyrovnaným soupeřem domácímu favoritovi. Na vyložené šance jsme možná prohráli tak 2:3, ale přesto poločas skončil bez branek. Do druhé dostal Martin Moravec jasný pokyn od trenéra Dušana Kalaše a díky jeho naplnění jsme v 50. minutě najednou vedli 1:0. Jaroměř sice přidala na obrátkách, ale díky naší precizní obraně, někdy až na hranici sebeobětování, z toho nic nevytěžila, a tak jsme z jednoho kontru v cca 80. minutě dokázali Danem Kohlem naše hubené vedení navýšit. A protože domácí dotlačili za Martina Oubrechta, který si opět zasloužil na brankové čáře absolutorium, pouze jediný balon, odvážíme si cenné vítězství.

Tomáš Paleček, FK Jaroměř: Všem divákům, kteří nám přišli fandit místo hokeje, se moc omlouvám za předvedenou hru. Tato blamáž, která se předvedla proti Teplicím, se bude řešit tak, aby se v posledních třech zápasech neopakovala.

ŽK: 86. Kašajík - 7. Kalaš, 27. Veselík, 32. Moravec

Rozhodčí: Šolc, Nymsa, Vlk

Diváků: 60

Wednesday the 12th.
Template © socoolapps | free wordpress templates - All rights reserved.