ban 20190724 muzi PU CeskeMezirici2 ban 20190724 muzi PU CeskeMezirici

Novinky

V prvním přípravném utkání využil Kostelec každou šanci

1. PU - Muži - 20.7.2019 10:30 Městský stadion Kostelec n.O.

FK Kostelec n. O. - FK Jaroměř 8:2 (4:1)

Branky: Jedlička 3x, Holman 2x, Forche 2x, Cvejn J. - 11. Toman, 75. Čenovský

FK Kostelec n. O.: Kozel – Kaplan, Vodička, Klapal, Ježek, Jedlička, Cvejn M., Cvejn D., Holman, Vilímek, Forche, Matoušek, Kytlík

FK Jaroměř: Javůrek T. (46. Miller) - Toman, Michálek, Mertlík, Valášek - Častvaj, Konrád, Čenovský, Exnar Mi. - Neméth, Exnar Ma.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Výsledkově nám vstup do letní přípravy hrubě nevyšel. Domácí nás nekompromisně trestali z každé své šance. Nejpovedenější pasáží zápasu byla z naší strany úvodní pětadvacetiminutovka druhé půle, kdy jsme soupeře dostávali pod trvalý tlak. I přes nelichotivý výsledek utkání splnilo svůj účel.

Rozhodčí: Bogdan

Diváků: 40

muži A - první PU, 20.7.2019, foto: Václav Mlejnek Tadeáš Javůrek v bráně Jaroměře. Foto: Václav Mlejnek.

Aktualizace: Opraveno skóre podle podkladů FK Kostelec n. O.

Známe termíny zápasů nadcházející sezony.

AKTUALIZOVÁNO
doplněny zápasy starších žáků

5.7.2019 - Jaroměř, Růžová ulice

První termínový nástřel na městském portálu

Na webu města Jaroměře najdete první známé termíny zápasů mužů, dorostu a starších žáků, tak jak je uvádí informační systém FAČR.


Kluby mají nyní čas na vznášení návrhů na úpravu termínů. Na našem webu budou data utkání uveřejněna po jejich definitivním upřesnění.


Tip: Ve výchozím nastavení je vidět jen nejbližší měsíc. Celý podzim si na portálu města zobrazíte výběrem období (najdete v levém sloupci).

Hodnocení sezóny 2018/19 SP

Tým starší přípravky (ročníky 2008/09) vstoupil do sezóny 2018/2019 pod vedením trenérů Martina Slezáka a Lukáše Müllera. Co řekli trenéři starší přípravky k právě ukončené sezóně

.

VÍTĚZNÉ JARO

Do sezony jsme vstupovali s menšími obavami, jestli krajskou soutěž vzhledem k početnímu stavu hráčů ročníků 2008/09 zvládneme důstojně odehrát. Soutěž jsme nakonec úspěšně zvládli i díky výpomoci v některých zápasech hráčů z mladší přípravky, pro které to byla určitě cenná zkouška poměření dovedností se staršími kluky. I přesto jsme některé zápasy odehráli téměř bez střídání.


 Lukáš Müller
Martin Slezák

trenéři starší přípravky
r. 2008-2009

Podzimní část jsme skončili na krásném třetím místě za týmy Třebše a Vysoké n/L. V jarní části jsme skupinu dokonce vyhráli s náskokem 11 bodů před druhým, spojeným týmem Černilova a Nového Hradce.

V přestávce mezi podzimní a jarní částí jsme poctivě trénovali v místních tělocvičnách na zdokonalování herních činností. Dále jsme se zúčastnili několika halových turnajů, kde jsme předváděli pohledný fotbal a některé zaslouženě vyhráli.

Někteří kluci, a nebylo jich málo, se dostali do výběrů okresního fotbalového svazu Náchod, kde měli možnost poměřit své dovednosti v turnajích proti vrstevníkům z ostatních okresů.

Kluky teď čeká krátká prázdninová pauza od fotbalu a trénování. Trénovat začneme někdy v druhé polovině srpna. Ročník 2008 se posouvá do mladších žáků na větší hřiště a jiné rozestavění. Přejeme klukům úspěšný přechod a hlavně chuť se dále zdokonalovat. Ročník 2009 a 2010 bude následující sezonu pokračovat v herním systému 5+1.

foto -

   Foto: Lukáš Müller.

U hodně kluků byl vidět veliký progres, který by mohl být rozhodně ještě větší, ale doufáme, že tréninkem a přístupem se to bude jenom lepšit a lepšit, jelikož každý z kluků je výborný fotbalista.

Pro kluky ročníku 2008 to byla rozlučka s menším hřištěm. Od nové sezony se už musí poprat s větším hrištěm a novým rozestavením, kde už se bude hrát 7+1.

Na závěr chceme poděkovat klukům za předváděnou hru a přístup v trénincích během celého roku. I přesto, že naše hra někdy nebyla optimální, což se ve sportu stává, můžeme kluky za posun v herních činnostech a dovednostech pochválit. Samozřejmě nesmíme zapomenout na podporu rodinných příslušníků, bez kterých by to nešlo. Děkujeme.

foto -

   Foto: Martin Slezák.

Takže kluci. Pěkné prázdniny, a v srpnu zase s chutí do toho, přejí trenéři a realizační tým v podobě pana Baudyše.

Letní příprava mužů na sezónu 2019-20 odstartovala

Letní příprava mužů začala v pátek 12.7.2019 na stadionu v Růžovce brífingem s vedením klubu. V zastoupení zraněného předsedy Tomáše Čekala, který právě zahájil rehabilitaci v náchodské nemocnici, přivítal hráče sekretář klubu Jiří Červenka. Vedoucí týmu Evžen Zvolánek zase zaskočil za hlavního trenéra Miloše Exnara, který je toho času na letní dovolené.

muži A - zahajovací trénink sezony, 12.7.2019, foto: Václav Mlejnek Foto: Václav Mlejnek.

Prvního tréninku se ujal Jiří Poděbradský, který si spolu s hráči zahrál mimo jiné velké bago (vice o tomto herním cvičení najdete zde). Do přípavy se zapojili (a postupně ještě zapojí) další noví hráči, o jejichž jménech budeme informovat začátkem srpna před ostrým startem soutěží.

Do přípravy se již nezapojil Jan Holub, který podle informací z červnové valné hromady odešel na volný přestup do České Skalice

Jaroměřský A tým čeká první zápas letní přípravy v sobotu 20.7.2019, kdy zajíždí do Kostelce nad Orlicí.

Další přípravné zápasy naleznete na webu sport.jaromer-josefov.cz, a po víkendu i v pravé sekci našeho webu.


Rozhovor s trenérem Milošem Exnarem

V pátek 12. července zahájí trenér Miloš Exnar svou sedmou sezónu u týmu mužů. Vyzpovídali jsme ho pro klubový web.


Když ze zápisů o utkání zacitujeme hodnocení trenérů jaroměřských soupeřů, tak jsme na jaře měli fyzicky připravený, sympaticky hrající a nicnevzdávající mladý tým. Pokud pomineme sérii dlouhodobých zranění na klíčových postech, co z pohledu trenéra dovedlo tým mužů na dno tabulky KP?
   Generační výměna byla příliš rychlá, v klíčových momentech pak právě zkušenost našemu týmu citelně chyběla. Navíc v zimní přestávce jsme přišli o dva kvalitní hráče v poli a po pěti letech se s jaroměřskou kabinou rozloučil gólman Michal Ondráček (video zde). Těch změn bylo prostě moc…


 Miloš Exnar (* 1971)


Odchovanec Slavoje Josefov a TJ Rasošek působil před deseti lety jako asistent a později hlavní trenér v RMSK Cidlina u družstva žáků, se kterými prošel jak žákovskou divizi, tak žákovskou první ligu.

V červenci 2013 vystřídal na postu trenéra mužů Vlastimila Horáka. V roce 2015 dovedl Jaroměř po čtyřicetileté přestávce do Divize C.

Na červnové valné hromadě zazněl dotaz z pléna, jak vedení klubu přesvědčuje fotbalisty, kteří se rozhodli v Jaroměři skončit, aby své plány přehodnotili. Jak velký vliv může mít na definitivní rozhodnutí hráče jeho trenér?
   Zásadní. Odchod každého jednotlivého hráče je však samostatný příběh. V jednom případě to je chuť zkusit vyšší soutěž, v druhém touha po změně, ve třetím je to otázka peněz. A takhle bych mohl pokračovat. Každopádně já jsem zastáncem volného pohybu hráčů. Pokud někdo nechce hrát za Jaroměř, nemá cenu jej nutit. Jako trenér nechci mít v týmu hráče, který není v Jaroměři spokojený a touží po jiném dresu.

Každoročně se před sezónou řeší nová jména, která by mohla oblékat jaroměřský dres. Letos máš asi nejtěžší rébus s budoucí brankářskou jedničkou místo stále zraněného Linharta a dočasně vypůjčeného Tomáška. Jaké další posty řešíš?
   Do týmu potřebuji nutně dostat zkušenost. Proto intenzivně jednáme o příchodu Jiřího Poděbradského (více Wikipedie). A potvrzuji, že skutečně největší rébus je post gólmana. Jsem v kontaktu s několika brankáři. Každopádně je mým cílem mít v týmu gólmany dva a nikoliv pouze jednoho, jako tomu bylo v minulosti.

Jak velký vliv může mít osobnost trenéra na rozhodnutí hráče přijmout nové angažmá v klubu?
   Osobně si myslím, že poměrně velkou, ale není to jen o trenérovi. Moje trenérská filosofie je, že dává smysl oslovovat jen hráče, kteří mají k Jaroměři určitý vztah. Musí být spádově blízko Jaroměři. Nikdo nechce trávit čas cestováním na trénink a zpět. Dalším faktorem je pak schopnost se etablovat v kabině, stát se součástí týmu. Při hledání nových tváří do Jaroměře jsou pro mě tyto dva aspekty klíčové.

Zápas s překvapením jara, týmem Rychnova nad Kněžnou. Foto: Václav Mlejnek

Po divizi a přeboru budeš trénovat i nejvyšší krajskou třídu. Po osmi letech se do 1.A třídy vrací Martin Michálek a Adam Horák, pro ostatní stávající hráče to bude nová zkušenost. Co může vědomí sestupu udělat s psychikou hráčů nebo trenéra?
   K 1.A třídě mám velký respekt a půjdu do této soutěže s velkou pokorou. Při pohledu na jednotlivé týmy nevidím momentálně moc velký rozdíl mezi KP a nejvyšší krajskou třídou. Předpokládám, že se na nás bude chtít většina týmů „vytáhnout“ vzhledem k naší divizní minulosti. Sestup už nemám v hlavě ani já, ani hráči. Mentálně jsem se s krajským přeborem „rozloučil“ po pátém jarním kole, kdy jsme doma nezvládli porazit Jičín. Od té chvíle už řeším jen to, jak se do KP co nejrychleji vrátit.

Můžeme si vzít z uplynulé sezóny něco povzbuzujícího do té další?
   Jednoznačným pozitivem je to, že mladí hráči získali zkušenosti s dospělým fotbalem. Za normálních okolností by tolik příležitostí určitě nedostali. V této sezóně budou ale zase o rok starší a o rok zkušenější. Navíc je statisticky nemožné, aby nás potkalo tolik zranění, jako tomu bylo letos na jaře. Alespoň tedy doufám… Každopádně základem pro náš případný úspěch bude tréninková morálka celého týmu. Fotbal je spravedlivý. Kolik mu dáme, tolik nám vrátí.


Nejbližší zápasy mužů

  • pátek 12.7. 18.30 zahájení přípravy
  • sobota 20.7. 10:30 FK Kostelec n. O. - FKJ (příprava)
  • středa 24.7. 18:00 FC České Meziříčí - FKJ (příprava)
  • sobota 27.7. 10:15 TJ Sokol Bílá Třemešná - FKJ (předkolo Poháru hejtmana)
  • středa 31.7. 18:00 FKJ - FK Chlumec n. C. (příprava)
  • víkend 3.-4.8. 17:30 termín rezervován pro případ postupu do 1. kola Poháru
  • sobota 10.8. 17:00 TJ Sokol Nepolisy - FKJ (první kolo 1.A)
Monday the 22nd.
Template © socoolapps | free joomla templates - All rights reserved.