Zasloužená výhra starších žáků proti lídrovi tabulky.

SŽ - 13. kolo DAHASL KP - skupina B - neděle 24.10.21 9:30 - hřištš Růžovka.

FK Jaroměř - FC Vrchlabí/MFK Trutnov "B" 5:4 P (1:3)

Branky: 29. Dítě, 46.vlastní, 65. Hochsteiger, 79. Koudelka - 6. Zeman, 10. Pospíšil D., 18. Zeman, 63. Barák

FK Jaroměř: Šitev - Nguen, Mrkos (C), Hanák, Wache - Svoboda, Dohnal, Baudyš, Pospíšil, Dítě - Hochsteiger

Průběžně střídali: Libich Š., Koudelka

V neděli, 24.10.2021, přivítali starší žáci na domácím hřišti lídra tabulky - FC Vrchlabí/MFK Trutnov "B". K již tak úzkému kádru přibyli další nemocní, které jsme nahradili znovu mladšími žáky, kterým moc děkujeme a kteří zápas také v celku zásadně ovlivnili, včetně premiérového startu gólmana Víťi Šiteva. Po blamáži z minulého týdne v Rasoškách jsme také měli určitě co napravovat. Od prvních minut jsme se snažili hrát nebojacně a poctivě. Avšak soupeř nás během úvodních 18ti minut třikrát potrestal po našem nedůrazu před pokutovým územím a nevypadalo to s námi dobře. Od té chvíle jsme však na hřišti byli lepší my a bylo nás plné hřiště. Po pár dobrých kombinacích a šancích nám bylo odměnou snížení ve 29.minutě z kopačky Adama Dítěte, který se dostal hbitě za obranu a svůj nájezd proměnil. Poločas 1:3. Do druhé půlky jsme chtěli se zápasem ještě něco udělat. Cítili jsme, že toho dnes dokážeme víc než být vedoucímu týmu tabulky pouze rovnocenným soupeřem. Na rozdíl jedné branky jsme snížili hned ve 45.minutě, kdy si hosté po dobře zahraném rohu vstřelili vlastní gól, 2:3. Poté přetrvával náš tlak, kopali jsme hodně přímých kopů a rohů, avšak k brance to zatím nevedlo. Naopak soupeř po ojedinělé akci vstřelil velice šťastný gól na 2:4. Nás toto nepoložilo a hned o dvě minuty později snížil znovu na rozdíl jediné branky Hochsteiger. Naše snaha o vyrovnání nekončila. Zaslouženého gólu na 4:4 jsme se však dočkali až v předposlední minutě, kdy se krásně z vápna trefil "pod víko" Koudelka. V penaltové loterii jsme byli šťastnější my a zaslouženě tak získali bod navíc.

Martin Čenovský - trenér FK Jaroměř: Na klukách byla již na trénincích viděl velká touha o nápravu za minulý víkend. Vypořádali jsme se s nekončícími problémy se sestavou a první tým tabulky přehráli. Dokázali jsme otočit stav 0:3 z 18.minuty, za což jsem velice rád. Hráči dnes předvedli výborný výkon a ukázali, že umějí hrát s každým. Čekají nás poslední dvě kola podzimu, kde budeme chtít určitě navázat na dnešní předvedenou hru.

Rozhodčí: Šotek