Hodnocení podzimu 2018 očima trenérů starších žáků

V seriálu zimního hodnocení jaroměřských týmů z pohledu jejich trenérů pokračujeme kategorií starších žáků. Na ročníky 2004 - 2005 jsme se zeptali trenéra Jiřího Skalického mladšího. Tomu v relizačním týmu sekunduje Jiří Rezek spolu s Petrem Voslařem, který zde zastupuje druhou část žákovského souklubí, FK Černilov. Vedoucím týmu je Jiří Skalický.


Jak byste zhodnotili podzimní část sezóny 2018/19?


Pro kompletní statistiku starších žáků klikněte na obrázek.

Před sezónou jsme už věděli, že nebudeme mít dostatek dětí a tak jsme to museli řešit souklubím s Černilovem, přičemž nikdo z nás neměl s tímto žádné zkušenosti. Takže po pár schůzkách jsme se domluvili jak si to každý klub představuje, a jaké budou pravomoce. Začali jsme už trénovat na konci července, bohužel jsme se scházeli tak max. v 6 -7 lidech a to se muselo projevit v sehranosti týmu. Rozlosování soutěže k nám bylo milostivé a na první 3 soutěžní kola nám přidělilo slabší soupeře a my uhráli 9 bodů a to byl základ k našemu postavení v tabulce, kde nám patří 6. příčka ze 14 týmů, což asi odpovídá našim možnostem.


Který ze zápasů hodnotíte jako nejpovedenější a naopak?
Asi na všech, ve kterých jsme uhráli nějaký bod, bylo něco pozitivního. Hezké kombinace, po kterých padaly krásné góly nebo i to, že jsme neinkasovali branku. Na druhé straně pro nás jednoznačně nejhorší bylo domácí utkání s Broumovem, které jsme vysoko prohráli. Kluci úplně rezignovali, dovolili soupeři úplně vše. Tak z toho opravdu bolely oči.


Co máte s týmem nyní v plánu do dalších měsíců?
V listopadu a prosinci jsme klukům dali pauzu a trénovali jenom ve čtvrtek v Jaroměři na umělce. Od ledna budeme trénovat 3x týdně. Chceme se zaměřit na tři věci. Na fyzickou přípravu kluků, aby vydrželi běhat celý zápas a ne jen první poločas. Dále je potřeba zapracovat na defenzivní části hry, protože náš tým má třetí nejhorší obranu z celé soutěže a s tím určitě potřebujeme něco udělat. Je to dáno určitou nesehraností kluků. Třetí a neméně podstatná věc je neproměňování vyložených šancí při utkání.


Cíl týmu pro jarní část?
Tak určitě více potrápit týmy z horní části tabulky, být jim vyrovnaným soupeřem po celý zápas, urvat jim nějaký ten bod a posunout se v tabulce o nějaké to místečko výš. Ale to si budou muset kluci vybojovat sami, svým přístupem k tréninku a k zápasu.


oslava gólu, foto: Václav Mlejnek Vítězný zápas na půdě Červeného Kostelce 13.10.2018. Jaroměřští hráči mají žlutočerné dresy partnerského klubu FK Černilov. Foto: Václav Mlejnek.

Tuesday the 18th.
Template © socoolapps | free joomla 2.5 templates - All rights reserved.