Jaroměř uzavřela Letní pohár vítězným obratem

4. kolo LP mužů KFS AGRO CS - 24.6.20 18:00 - Jaroměř, Růžovka

FK Jaroměř - MFK Trutnov B 3:2 (0:2)

Branky: 47. Gorol, 63. Exnar Mi., 66. Gorol - 22. Landa, 30. Landa

FK Jaroměř: Červenka - Horák, Michálek (C) (46. Filip), Poděbradský, Emlar L. (75. Orct), Exnar Mi., Čenovský, Častvaj (60. Emlar J.), Valášek (75. Toman O.), Gorol, Kořínek, dále střídali Vach J., Hykš J.

MFK Trutnov B: Hofírek - Groer (C), Hrnčíř, Makovský, Macek, Jirousek, Turner, Štěpánek, Kamitz, Landa, Kučera, dále střídali Křížek, Svoboda, Kalhous, Toman O., Karmáček

Přes masivní podporu bubnujících, řehtajících a skandujících fandů z řad starší přípravky se prvních 35 minut zápasu Jaroměři nedařilo nic fotbalového vymyslet. Ve 22. minutě poslal trutnovský Štěpánek míč Landovi, který sám postupoval na Červenku. Domácí brankář zúžil střelecký prostor rozklekem, ale nestačilo to - 0:1. Ve 29. minutě prostřelil Landa obranu z hranic malého vápna a zvýšil na 0:2. Jenže od 35. minuty se něco změnilo. Jaroměř zahrála několik rohových kopů za sebou, když hosté vyráželi míče od Miloše Exnara a vzápětí Radka Gorola. Tlak pokračoval až do hvizdu rozhodčího, ale gól nepadl.

muži A - Letní pohár AGRO CS, FK Jaroměř - MFK Trutnov B, 24.6.2020, foto: Václav Mlejnek Gól Miloše Exnara (ve výskoku) v 63. minutě.

Druhá polovina byla ovšem ještě lepší. Ve 48. minutě si po vhazování udělal Gorol jednoduše prostor v brankovišti a míč nasměroval k levé tyči - 1:2. O chvíli později se blýskl Červenka, když vychytal Tomanovu dorážku míče odraženého od břevna. Nešlo o pokus o další vlastní gól, kterými je Letní pohár pověstný. Hráč jménem Ondřej Toman hrál dnes totiž v obou týmech. S Častvajovou, Kořínkovou i Exnarovou šancí si hostující Hofírek poradil. Exnar se ale v 63. minutě vrátil a s ním přišel i gól z výskoku po břevnu od Kořínka - 2:2. V 66. minutě vystřelil Gorol z poloviny hřiště a překvapivě tím dovedl Jaroměř k obratu skóre a do vedení - 3:2. V 69. minutě se prodral před soupeřovu bránu Valášek, na druhé straně trutnovský Toman. Oba ale stav nezměnili.

muži A - Letní pohár AGRO CS, FK Jaroměř - MFK Trutnov B, 24.6.2020, foto: Václav Mlejnek První Landův gól (modrá třináctka) do jaroměřské sítě.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: V dnešním zápase jsme zkoušeli jiné herní rozestaveni a jiný způsob hry. První půle byla z naší strany v některých pasážích více než rozpačitá. Po změně stran jsme však na hřišti jasně dominovali a nepříznivý poločasový výsledek zcela po zásluze otočili v konečnou výhru.

trenér MFK Trutnov B:

Rozhodčí: Kiezler, Vítek, Nožka

Diváků: 60

Žluté karty: 90. Emlar J. - 70. Turner

muži A - Letní pohár AGRO CS, FK Jaroměř - MFK Trutnov B, 24.6.2020, foto: Václav Mlejnek Hlasitá klaka přípravky hnala jaroměřské áčko na zteč. Foto 3x: Václav Mlejnek