Muži otočili zápas a body zůstaly v Jaroměři

7. kolo AM Gnol 1.A třídy mužů - neděle 22.9.2019 od 16:30 h., Jaroměř, Růžovka

FK Jaroměř - SK Bystřian Kunčice 2:1 (0:0)

Branky: 77. Exnar Mi., 83. Častvaj - 49. Bendig Ji.

FK Jaroměř: Finke - Horák, Michálek (C), Pácalt, Valášek, Častvaj (88. Konrád), Exnar Ma., Čenovský, Poděbradský, Chalupa (73. Exnar Mi.), Emlar Lukáš

SK Bystřian Kunčice:  Gall - Šulc, Koza (C), Matějka, Gazdík, Faltus, Charvát, Bendig Gejza, Zákravský, Stránský (67. Sentivan), Bendig Jiří (67. Žahourek)

V 15. minutě se po rohu trefil hostující Matějka do Finkeho nohou, v 16. minutě vypálil kunčický Šulc propagační střelu vysoko nad domácí bránu, a to bylo v kostce vše, čím hosté v první půli zahrozili. Jaroměř dotírala víc. V 17. minutě si řekla o dvojitý rohohý kop. Ve 22. minutě sehrál Matěj Exnar v Gallově brankovišti kuželkový ťukes s kunčickými obránci, který vyřešil až hlavičkující Matějka. Po dvou dalších šancích si na bránu vystřelil ještě Horák. Ve 30. minutě z přímého kopu dobře mířil Čenovský, ale jeho líný míč vyrazil Gall plavným skokem. Ve 36. minutě se do gólové megašance dostali těsně za sebou Čenovský a Častvaj, brankář Gall ale dokázal být v jedné chvíli na dvou místech. Ve 38. minutě to Poděbradský zkusil silou, ale Gall odolal i prudké ráně. O devátou prověrku brankáře se ve 42. minutě pokusil ještě Matěj Exnar.

1.A FK Jaroměř - Sk Bystřian Kunčice, 22.9.2019, foto: Václav Mlejnek Zákrok jaroměřského brankáře v 81. minutě. Foto: Václav Mlejnek

Na začátku druhé půle završila Jaroměř desátou střelu na bránu Kunčic. Jenže ve 49. minutě padl gól překvapivě do sítě domácí Jaroměře. Po přihrávce Gejzy Bendiga skóroval Jiří Bendig a Kunčice, které přijely bez svého nejlepšího střelce Laštovičky, vedly 0:1. V 50. minutě unikl domácím obráncům Faltus a Finke musel zasahovat. Ale od 70. minuty zatlačila Jaroměř na pilu. Po střele Poděbradského v 75. minutě vytáhl eso z rukávu trenér a poslal na trávník Miloše Exnara, který v 77. minutě po přihrávce Matěje Exnara vyrovnal k levé tyči - 1:1. V 81. minutě po rohovém kopu musel Finke zalehnout míč, ale za dvě minuty se domácí znovu radovali. Po přihrávce Miloše Exnara se trefil pod břevno Častvaj - 2:1. V 85. minutě minul dvakrát za sebou pravou tyč Čenovský, v 86. minutě minul levou tyč Matěj Exnar a v devadesáté minutě minul obě tyče Emlar.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Dnes jsme získali důležité tři body. Jsem rád, že jsme zvládli otočit nepříznivý vývoj utkání. Pro naše herní sebevědomí je to velké plus.

Z. Šulc, vedoucí týmu SK Bystřian Kunčice: Ještě čtvrt hodiny před koncem jsme vedli,ale závěr zápasu jsme vůbec nezvládli a dvakrát inkasovali ...

Rozhodčí: Stejskal, Vitvar, Šiling