Miroslav Martinovský zhodnotil fotbalové jaro 2018

Skvělé umístění fotbalistů !

V neděli 17.6.2018 (na Den otců) byl dohrán krajský přebor dospělých pro sezónu 2017/18. Konečné druhé místo FK Jaroměř je po problémech v minulém ročníku až nečekaně skvělým umístěním. Protože některá utkání byla pro nepříznivé počasí odložena, bylo narušeno tradiční střídání domácích zápasů s venkovními.

Zahájili jsme utkáním s Kostelcem nad Orlicí. Téměř žádné gólové příležitosti, mnoho nepřesných přihrávek a čekání na rozhodující okamžik. Ten se bohužel pro nás dostavil šest minut před koncem a proto si tři body za výhru 1:0 připsali domácí hráči. Při druhém měření sil k nám zavítala Slavia Hradec Králové. Hrálo se za nepříznivého počasí s velice silným větrem, který však soupeři na rozdíl od nás vůbec nevadil. Dobře bránící hosté vyráželi k nebezpečným útokům a jeden z nich rozhodl o naší porážce 0:1. Po dvou utkáních, kdy se nám nedařilo vytvářet gólové příležitosti, jsme jich měli v Novém Městě nad Metují dostatek. Střelecká pohotovost však opět zůstala v šatně a tak ani poslednímu mužstvu tabulky jsme nedali gól. V penaltovém rozstřelu se nikdo z našich hráčů nemýlil a proto putovaly do Jaroměře první jarní body.


Kostelec nad Orlicí - FK Jaroměř, 24.3.2018, foto: Václav Mlejnek Matěj Petráček (zcela vpravo v kontaktu s hráčem Kostelce nad Orlicí) nastoupil na jaře kvůli zranění jen do dvou utkání.

V Libčanech to byl z naší strany po herní stránce vynikající výkon. Až překvapivě snadno se našim útočníkům dařilo procházet domácí obranou, bohužel bez efektu. Branka z kategorie hloupých nakonec rozhodla o naší porážce 1:0. V Jičíně jsme byli jasně lepším celkem, ale střelecké trápení pokračovalo. Až minutu před koncem utkání se trefil Müller takovou dělovkou, že při oznámení střelce branky dostal pochvalu od domácího moderátora. Konečně vstřelený gól a výhra 1:0! V domácím zápase s Hořicemi jsme kombinační hrou dostávali soupeře pod drtivý tlak. Knap dal nádherný gól a vše vypadalo na zopakování podzimního výsledku. Hosté však z penalty vyrovnali a tak o výhře 2:1 rozhodl střídající Škoda, který byl na hřišti pouhou minutu.


FK Jaroměř - Jiskra Hořice, 29.4.2018, foto: Václav Mlejnek Michal Ondráček vychytal za celou sezonu osm nul a obsadil sdílené čtvrté místo v žebříčku nejlepších brankářů krajského přeboru.

Další domácí utkání s Chlumcem nad Cidlinou bylo celý první poločas v režii hostujícího mužstva, které vstřelilo branku a neproměnilo penaltu. V druhé části však došlo z naší strany k podstatnému zlepšení a zaslouženému vyrovnání. V penaltových rozstřelech jsme mistři a tak dva body zůstaly doma. V Náchodě se nám aktivní hrou podařilo suveréna tabulky zaskočit, ale do kabin se v přestávce odcházelo s bezbrankovým stavem. V 65. minutě se favorit ujal vedení a zcela ovládl hru. Výhra 2:0 byla pro domácí celek vzhledem k závěrečné půlhodině zasloužená. Do Lázní Bělohrad jsme přijeli v roli favorita a domácí hráči z nás měli viditelný respekt. Gólové příležitosti jsme však neproměnili, za což nás domácí v 57. minutě potrestali. Za čtvrt hodiny Škoda krásnou střelou vyrovnal na 1:1 a potom už oba celky hrály na jistotu. V penaltovém rozstřelu byl dvakrát úspěšný brankář Ondráček a tak dva body již tradičně získala Jaroměř


FK Jaroměř - Chlumec, 1.5.2018, foto: Václav Mlejnek Krajský přebor si v týmu mužů vyzkoušelo během roku i osm dorostenců. Vpravo v zápase s Chlumcem nad Cidlinou Radek Chalupa, po Miloši Exnarovi druhý nejlepší střelec staršího dorostu (25 branek).

V domácím utkání s RMSK Cidlina se hrál atraktivní fotbal, který se musel divákům líbit. Zpočátku byli lepší hosté, později domácí. Výsledek 2:4 pro hosty neodpovídá průběhu hry, ale tři až neuvěřitelně hrubé chyby se těžko dohánějí. Ve Vrchlabí se hrálo na špatné umělé trávě. Zápas byl nervózní jako by šlo o život. Rozhodčí byli na nás přísní a zvláště druhý poločas bylo obtížné založit útok, protože asistent rozhodčího měl praporek stále nad hlavou. Na druhé straně skutečnost, že naše podrážděné reakce (většinou protesty) byly oceněny „pouze“ šesti žlutými kartami bez vyloučeného hráče, lze označit jako malý zázrak. O výhře Jaroměře 2:1 rozhodl necelých deset minut před koncem zkušený Kilevník. Ve Vysoké nad Labem se nám podařilo sehrát utkání, které vůbec neodpovídalo dosavadnímu průběhu jarní sezóny. Až na jednu příležitost jsme vše proměnili! Tak efektivní jsme už dlouho nebyli a proto není divu, že si vezeme tři cenné body za výhru v poměru 4:2.


FK Jaroměř - RMSK Cidlina, 13.5.2018, foto: Václav Mlejnek Obránce Adam Horák (vpravo) v zápase FK Jaroměř - RMSK Cidlina, 13.5.2018. Díky kvalitní obraně dostala Jaroměř po Náchodu a Kostelci nad Orlicí třetí nejmenší počet branek v soutěži (35).

V 28. kole k nám přijelo mužstvo Červeného Kostelce, se kterým je to vždy zajímavý souboj. Hrálo se před solidní návštěvou 298 platících diváků. Oba celky prokázaly dobrou fyzickou kondici, když hrály za velkého vedra s plným nasazením do poslední minuty. Na každé straně byl během prvního poločasu nařízen pokutový kop. Zatímco Michálek bezpečně zavěsil, pro hostujícího hráče byla branka malá. V posledních vteřinách zápasu se nám podařilo zvýšit na 2:0 a dosáhnout tak třetí výhry v řadě. Za zmínku stojí spolehlivý výkon nadějného jaroměřského brankáře Červenky, který „zaskočil“ na poslední chvíli. V předposledním kole k nám zavítal celek Rychnova nad Kněžnou. Již po třech minutách hry jsme vedli, ale za necelou půlhodinu prohrávali o dva góly. Do konce poločasu se podařilo vyrovnat a po přestávce už hrála jen Jaroměř. Hosté v obraně vůbec nestíhali a tak docházelo k velkému množství gólových šancí. Diváci se dočkali i hokejového blafáku, který předvedl Bano. Výsledek 6:3 se dá nazvat jako tenisový, ale při proměnění všech příležitostí mohlo jít o výsledek z házené! V posledním utkání k nám přijelo mužstvo Třebše. Je třeba připomenout, že dle hlasování fanoušků a správců hřišť našeho kraje se hrálo na nejlépe připraveném hřišti, za což patří dík Tomáši Čekalovi. Od začátku bylo jasné, kdo bude v tomto střetnutí pánem. Jedna hezká akce střídala druhou, a tak se zrodil další tenisový výsledek. Až v závěru utkání se podařilo hostujícímu celku vstřelit čestný gól a snížit na konečných 6:1. Pátá výhra za sebou potvrdila skvělou formu fotbalistů FK Jaroměř na závěr sezóny!


FK Jaroměř - RMSK Cidlina, 10.6.2018, foto: Václav Mlejnek Vhazuje Ondřej Častvaj, spolu s Martinem Škodou nejlepší střelec týmu (oba po devíti gólech), FK Jaroměř - RMSK Cidlina, 10.6.2018.

Ještě statistika: celkové 2. místo se ziskem 58 bodů (15-6-1-8) při skóre 61:35. Z toho doma zisk 30 bodů, skóre 37:20. Na cizím hřišti 28 bodů, skóre 24:15. První poločas 25:16, druhý 36:19. Střelci branek: Škoda a Častvaj 9, Valášek a Kilevník 8, Bano a Jirásek 6, Petráček a Michálek 3, Holub, Müller a Knap 2, Čenovský, Heidler a Exnar 1.

Trenér Miloš Exnar to po úspěšném ročníku nebude mít jednoduché. Skvělé umístění bývá těžší obhájit, než získat. Fotbalovou činnost v Jaroměři ukončili dva Martinové, kteří rozdávali divákům radost mnoho let. Při jménech Martin Škoda a Martin Kilevník se nám vždy vybaví vzpomínka na mimořádné osobnosti a pohotové střelce - děkujeme!

A jakou cestou se bude ubírat fotbal v příštích letech? Většina mužstev bude mít solidní fyzickou kondici a dobrou taktickou přípravu. Nezničitelné hrubé chyby budou stále ovlivňovat výsledky. Nejvíce ze všeho však bude rozhodovat moment překvapení. To by však bylo na dlouhé povídání...

Miroslav Martinovský
V Jaroměři 18.6.2018

Napsáno pro Jaroměřský a josefovský zpravodaj.


muži FK Jaroměř, 10.6.2018, foto: Václav Mlejnek, horní řada zleva: Evžen Zvolánek (vedoucí týmu), Michaela Zvolánková (zdravotnice), Jan Bano, Matěj Petráček, Martin Kilevník, Ondřej Častvaj, Milan Jirásek, Lukáš Müller, Martin Michálek, Petr Panenka, Miloš Exnar (trenér), dolní řada zleva: Martin Čenovský, Daniel Valášek, Adam Horák, Lukáš Červenka (brankář), Martin Knap, Jan Holub, Martin Škoda, chybí Michal Ondráček (brankář). muži FK Jaroměř, 10.6.2018, horní řada zleva: Evžen Zvolánek (vedoucí týmu), Michaela Zvolánková (zdravotnice), Jan Bano, Matěj Petráček, Martin Kilevník, Ondřej Častvaj, Milan Jirásek, Lukáš Müller, Martin Michálek, Petr Panenka, Miloš Exnar (trenér), dolní řada zleva: Martin Čenovský, Daniel Valášek, Adam Horák, Lukáš Červenka (brankář), Martin Knap, Jan Holub, Martin Škoda, chybí Michal Ondráček (brankář). Foto 6x: Václav Mlejnek.

Friday the 19th.
Template © socoolapps | free joomla 2.5 templates - All rights reserved.