Bídný výkon áčka znamenal prohru v prvním domácím zápase

19. kolo VOTROK KP - hřiště Jaroměř - 1.4.2018 od 16:00.

FK Jaroměř - FC Slavia HK 0:1 (0:0)

Branky: 67. Pilný

FK Jaroměř: Ondráček - Horák, Michálek (K), Heidler - Valášek (76. Exnar), Holub, Čenovský, Knap - Častvaj (76. Németh), Škoda, Petráček (14. Jirásek)

FC Slavia HK: Moník - Polanský, Šolc, Klicnar, Erber - Derner (83. Knyrek), Fišera, Špaček, Chobotský (60. Rolník) - Lihnart (K) (89. Mukařovský), Pilný

Od začátku zápasu bylo jasné s jakou taktikou hosté do Jaroměře dorazili. Pozorně bránili od poloviny hřiště a v případě zisku míče se snažili podnikat rychlé brejky, které však obrana Jaroměře celkem bezpečně odvracela. Ve 13. minutě se dostala Jaroměř na dostřel hostující branky, ale Čenovský těsně minul. Ve 22. minutě se probojoval domácí obranou hostující Erber, ale střílel vedle. Do konce poločasu se pak již Jaroměř přes pozornou obranu hostů nedokázala prosadit.

muži A FK Jaroměř - Slavia HK, 1.4.2018, foto: Václav Mlejnek

Druhý poločas se očekával velký tlak domácích, který však nepřicházel. Domácí hráli bez nápadu a myšlenky a hosté vyráželi do nebezpečných brejků. Tlak domácích se přece jen postupem času dostavil, ale udeřilo na druhé straně. V 66. minutě házeli hosté dlouhý aut, ve skrumáži v domácím vápně se nejlépe orientoval hostující Pilný a bombou do víka skóroval - 0:1. Jaroměř se nadechla k náporu, ale nedokázala si vypracovat žádnou vyloženou šanci, neboť ani jednou nevystřelila na hostující branku. V 79. minutě mohl pečetit hostující vítězství Pilný, ale při brejku dva na jednoho minul Ondráčkovu branku. V 86. minutě kopala Jaroměř roh, odražený míč se dostal před vápno, k nejlepšímu domácímu hráči - Holubovi, který vypálil, bohužel však pouze nad hostující branku.

Jaroměř si za celý zápas nedokázala poradit s těsnou obranou hostů a chyběl jí moment překvapení a větší fotbalová kvalita ve finální fázi. V součtu 90ti minut pak netrefila hostující branku ani jednou, a tak odešla poražena.

muži A FK Jaroměř - Slavia HK, 1.4.2018, foto: Václav Mlejnek Foto 2x: Václav Mlejnek

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Sehráli jsme velmi nepovedený zápas. Za celých devadesát minut jsme nevystřelili na soupeřovu branku, což je před domácím publikem doslova trestuhodné. Jsme dole, zvednout se musíme pouze sami poctivým přístupem k tréninku. Jiná cesta neexistuje.

Josef Pleskot, trenér FC Slavia HK: Dnes nám vycházela defenzivní činnost a zejména ve druhém poločase jsme se dokázali dostat do zakončení. Proto si myslím, že naše vítězství je zasloužené.

Rozhodčí: Klečka, Šiling, Havlík

DS: Pokrupa

ŽK: 46. Jirásek, 56. Knap, 68. Častvaj - 10. Erber, 37. Chobotský, 55. Fišera, 68. Derner, 83. Linhart, 87. Špaček, 92. Moník