Exnar: Chci vstoupit do soutěže úspěšně. Herně i výsledkově.

Před prvním mistrovským zápasem Jaroměře přinášíme rozhovor s trenérem mužů Milošem Exnarem.Již o tomto víkendu začíná nová sezóna VOTROK Krajského přeboru mužů. Jste vy osobně připraven?
Myslím, že o mě ani tak nejde, ale otázkou bude, jak bude připraven jaroměřský tým. A tady si dovoluji tvrdit, že bude připraven dobře.

Jak jste spokojen s letní přípravou svého týmu? Všichni víme, že zimní příprava se hrubě nepovedla….
Jsem spokojen. Hlavním důvodem je vysoká účast hráčů na trénincích. První dva týdny jsme pracovali na fyzické připravenosti. Další dva týdny již byly zaměřeny na herní projev týmu.


Trenér Miloš Exnar. Foto: Václav Mlejnek

Který zápas v přípravě hodnotíte jako nejpovedenější, a který naopak?
S oblibou říkám, že každý zápas má svůj vlastní příběh. K zápasům v přípravném období jsme přistupovali  jako k zápasům, kde jsme hledali pro konkrétní hráče ty správné posty. Výsledky nebyly prioritou. Herně nejpovedenější bylo utkání v Trutnově a druhý poločas v poháru v Polici. Výsledkově jsme v očích fanoušků selhali ve Smiřicích, kde jsme o těsném vítězství rozhodli až v samotném závěru. Ten zápas byl hodně utrápený, ale i v něm lze najít pozitiva.

Tým je složen z drtivé většiny z odchovanců a navíc je extrémně mladý. Myslíte, že v náročné soutěži a konkurenci obstojí?
Pevně tomu věřím. Toto mužstvo má do budoucna obrovský potenciál. Navíc se ukazuje, že tento tým může být velmi silný mentálně a bude se vyznačovat velmi silným týmovým charakterem.

Máte o základní sestavě na zápas s Bělohradem již jasno? Co od tohoto zápasu očekáváte?
Úplně jasno nemám, ale do neděle určitě mít budu. Tým je hodně vyrovnaný. Hráči vědí, že vyběhnout na trávník v úvodu jich může pouze jedenáct. Mou úlohou je zajistit, aby každý hráč byl součástí týmu a byl týmu prospěšný. A vlastní zápas? Chci vstoupit do soutěže úspěšně. Herně i výsledkově.

S jakým cílem vstupujete vy a váš realizační tým do nové sezóny?
Chceme naším fotbalem bavit sebe a hlavně naše fanoušky. Věřím, že jich bude chodit více než na jaře. Naším sportovním cílem je znovu vykopat divizi. A čím to bude dříve, tím lépe.

Koho tipujete na přední příčky v KP a koho naopak na sestup?
Nechci tipovat, chci se hlavně soustředit na svůj vlastní tým. Sestup nepřeji nikomu, hrát v dolních patrech jsme si prožili letos na jaře a není to nic příjemného. Fotbal je spravedlivý, minimálně ve střednědobém horizontu. Kolik hráči fotbalu dají, tolik jim fotbal vrátí.

Kdo myslíte, že bude z vašeho týmu plnit v této sezóně roli lídra a proč?
Jak jsem již říkal, hlavní devizou tohoto mužstva by měla být hlavně týmovost. Lídrem může být kdokoliv a nemusí být pouze jeden. A v každém zápase to může být někdo jiný.Zahajovací soupiska sezóny 2017/18


Brankáři:

Ondráček Michal  (86)

Kořen Karel (93)

Rejchrt Lukáš  (90)

 

Obránci:

Horák Adam (95)

Holub Jan  (81)

Knap Martin (97)

Müller Lukáš  (97)

Ponikelský Milan  (90)

Heidler Pavel (96)

 

Záložníci:

Michálek Martin  (86)

Čenovský Martin  (92)

Kilevník Martin  (77)

Valášek Daniel (98)

Petráček Matěj  (99)

Častvaj Ondřej  (98)

Bano Jan  (98)

 

Útočníci:

Németh Mário  (97)

Vondrouš Filip  (93)

Jirásek Milan  (88)

 

Thursday the 27th.
Template © socoolapps | free joomla 2.5 templates - All rights reserved.