Áčko sehrálo v koncovce hodně smolný zápas, a tak odešlo s krutou porážkou

9. kolo VOTROK KP - hřiště Jaroměř - 9.10.2016 - od 16:00.

FK Jaroměř - FC Spartak Rychnov 2:4 (2:3)

Branky: 1. Čenovský, 43. Čenovský - 14. Valášek, 18. Počtýnský, 37. Pups, 63. Počtýnský

FK Jaroměř: Ondráček - Rejchrt, Holub (K), Michálek, Ruprich (40. Horák) - Klouček (60. Vladeka), Bano (70. Müller), Böhm, Knap (84. Valášek) - Korenčík, Čenovský

FC Spartak Rychnov: Vrána - Pups, Bárnet (K), Brandejs, Mňuk - Šrefl (70. Drašnar), Stieber F. (84. Hillebrand), Pohl, Stieber O. - Počtýnský (89. Bažo), Valášek

Dnešní zápas nemohl pro domácí začít lépe. Hned v 1. minutě přišla rychlá akce po straně, kdy Klouček nacentroval před branku na Čenovského a ten hlavou skóroval - 1:0. Jaroměř měla i nadále více ze hry. V 8. minutě přihrával Klouček ve vápně hostů pod sebe na Böhma, ale jeho bombu k tyči hostující brankář konečky prstů vyrazil na roh. Ve 14. minutě přišla zničehonic vyrovnávací branka. Hosté odkopli míč dopředu, tam byl rychlonohý Valášek, a ten dokázal přehodit Ondráčka - 1:1. V 16. minutě postupoval úplně sám na hostujícího brankáře ze strany Korenčík, ale nedal. V 18. minutě přišel rychlý brejk hostů, křížný míč na Počtýnského a ukázkový volej na zadní tyč - 1:2. Domácí hráče tento průběh značně zmrazil a nedokázali se dostat více do tempa. Ještě hůře pak bylo ve 37. minutě. Odražený míč, který vyrazil Ondráček, vrátil do sítě domácích Pups - 1:3. Ve 43. minutě přišla hrubka v obraně hostů a krásné sólo Čenovského přes dva hráče včetně brankáře a snížení 2:3.

KP muži A FK Jaroměř - FC Spartak Rychnov, 9.10.2016, foto: Václav Mlejnek Foto: Václav Mlejnek.

Druhý poločas začala Jaroměř velmi dobře. V 50. minutě postupoval sám na branku hostů Böhm s Čenovským, když byl před brankářem, volil přihrávku na Čenovského, který dal gól, ale ten nebyl pro údajný ofsajd uznán. V 55. minutě se probil do hostujícího vápna Klouček, ale vystřelil jen těsně vedle hostující branky. V 59. minutě zahrávala Jaroměř TK, ale Bano trefil bohužel pouze tyč hostující branky. Tlak domácích gradoval a hosté byli v tuto chvíli na ručník. V 62. minutě se ve vápně hostů obtočil hezky Böhm, ale jeho bombu zastavilo břevno hostující branky. První návštěva na polovině domácích skončila gólem. V 63. minutě nedokázala obrana pokrýt ve vápně Počtýnského, který prostřelil vše co mu stálo v cestě - 2:4. V 78. minutě nacentroval Böhm na zadní tyč na úplně volného Holuba, který ale ve 100% šanci branku hostů minul. Do konce zápasu Jaroměř marně dobývala branku hostů, kteří jen s vypětím všech sil ubránili velmi šťastné vítězství.

Jaroměř se ujala velmi brzy vedení, které jí ale spíše uškodilo. I přes další šance nedokázala skórovat, naopak hosté ze tří odkopů od branky vsítili tři góly. Druhý poločas přinesl místy až drtivou převahu domácích. Ti ale nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance, a tak hosté z dalšího brejku vstřelili 4. gól, který tak definitivně rozhodl o osudu tohoto zápasu.

Roman Kyral, trenér FK Jaroměř: Z naší strany jsme prohospodařili 1. poločas. Soupeř jednoduchou hrou a neskutečně vysokou produktivitou nemilosrdně trestal naše chyby. Ve 2. poločase jsme měli jasnou herní převahu, dostali jsme se do několika 100% šancí, které jsme ale neproměnili. Rychnov dal po jedné takové naší šanci čtvrtou brankou a rozhodl tak definitivně o osudu tohoto utkání. Pro nás je to dnes velmi krutá porážka.

Jan Čermák, trenér hostů: Překvapení? Nikoliv. Tak jako pilné včely sbírají sladký mok, tak i my sbíráme zasloužené body… Je však nutné konstatovat, že domácí nám v některých fázích utkání pěkně zatopili. Ustáli jsme to, hráli trpělivě svoji hru, využili podivizní kocovinu domácích, přálo nám i štěstí, vyrovnaný výkon odvedli sudí a výsledek se dostavil. S duhou nad hlavou a radostným úsměvem se můžeme připravovat na další utkání…. Fotbal je radost…

Rozhodčí: Šiling, Gereg, Prokůpek

DS: Holbík

ŽK: 79. Knap - 24. Pohl, 46. Šrefl