Áčko otočilo nepříznivý průběh zápasu a porazilo silný Kostelec nad Orlicí

3. kolo VOTROK KP - hřiště Růžovka - 28.8.2016 - od 17:00.

FK Jaroměř - FK Kostelec nad Orlicí 3:2 (2:2)

Branky: 40. Horák, 42. Korenčík, 47. Klouček - 20. Klouda, 27. Novák

FK Jaroměř: Ondráček - Ruprich, Holub (K), Müller (82. Emlar L.), Horák (46. Valášek) - Klouček, Čenovský (75. Častvaj), Bano, Knap - Kilevník (63. Böhm), Korenčík

FK Kostelec nad Orlicí: Rolejček - Mlynář, Kaplan (K), Klapal, Šrámek - Říha, Krupka (69. Marek), Kvasnička (57. Plocek), Cvejn (25. Novák) - Klouda, Hašek

Úvod zápasu a vlastně celá jeho první půlhodina patřila hostům. Domácí hráči jakoby si nevěděli rady a jejich hra postrádala myšlenku a přesnost. Hosté naopak hýřili aktivitou a ta se jim vyplatila. Ve 20. minutě poslal krásný křížný balón skoro přes celé hřiště Klapal na Švandrlíka, ten odcentroval na zadní tyč, kde hlavou vrátil míč pod sebe Hašek na úplně volného Kloudu, který se nemýlil – 0:1. Ve 27. minutě přišel druhý gól hostů. Střídající Novák byl na hřišti teprve dvě minuty, dostal míč za obranu do běhu a se svým únikem si dokázal poradit – 0:2. Teprve až tento gól domácí probral z letargie a začali hrát. Výsledkem toho byl bleskový obrat. Ve 41. minutě si naběhl na míč do strany Klouček a nacentroval před branku na úplně volného Horáka, který se nemýlil – 1:2. Hosty tento gól opařil a hned ve 42. minutě bylo vyrovnáno. Bano přihrál ideálně na Korenčíka a ten nasadil housle hostujícímu brankáři Rolečkovi – 2:2.

Tak jak skončil první poločas, tak začal i ten druhý. Domácí byli v této chvíli jednoznačně lepším týmem a hosté působili hodně rozhozeně. Ve 47. minutě vymíchal Knap ve vápně dva obránce hostů a přihrál obloučkem před branku, kde nůžkami střihl ukázkově Klouček a svým premiérovým gólem v dresu Jaroměře zvrátil vedení na stranu domácích – 3:2. Po tomto gólu byla dál lepší domácí Jaroměř, ale další gól již z tlaku nepřidala. Ke konci zápasu se hosté tlačili za vyrovnáním a několikrát stálo při domácích štěstí. V 73. minutě hlavičkoval Klouda doprostřed branky, kde byl však připravený Ondráček. V 79. minutě se připoměli domácí, když Častvaj střílel jen těsně vedle hostující branky. V 85. minutě se dostal k odraženému míči v domácím vápně Mlynář, ale jeho bomba šla nad Ondráčkovu branku. V 88. minutě měl obrovskou šanci na vyrovnání Klouda, ale při své střele z úrovně penalty podklouzl a míč šel vedle Ondráčkovy branky. V 90. minutě mohla Jaroměř vítězství v hektickém závěru pojistit, ale přihrávku Knapa na úplně volného Častvaje domácí obránce na poslední chvíli přečetl a zneškodnil. Závěr zápasu se dohrával díky úmornému vedru na krev, kdy oba týmy bojovaly víceméně na morál, ale skóre zápasu se již nezměnilo.

Jaroměř začala utkání velmi špatně a po půlhodině hry zaslouženě prohrávala o 2 góly. Poté však zabrala a ve střední pasáži hry byla lepším týmem a rychle otočila skóre. Konec zápasu se hrálo hodně nahoru-dolů se šancemi na obou stranách, ale ani jeden z týmů je nedokázal využít, a tak si domácí hráči připsali důležité tři body do tabulky

KP muži A FK Jaroměř - FK Kostelec nad Orlici, 28.8.2016, foto: Václav Mlejnek Dobře postavený Adam Horák pohotovým zakončením skvělé přihrávky Filipa Kloučka zahájil obrat ve vývoji zápasu. Foto: Václav Mlejnek.

Roman Kyral, trenér FK Jaroměř: Dnes jsme měli špatný vstup do zápasu a po 30ti minutách jsme zaslouženě prohrávali. Ve 40. minutě se nám povedla pěkná akce po pravé straně a Horák snížil, a hned minutu nato bylo vyrovnáno. Vstup do 2. poločasu byl z naší strany o mnoho lepší a otočili jsme zápas v náš prospěch. Závěr zápasu jsme v úmorném vedru ubojovali silou vůle, za což bych chtěl klukům poděkovat a smeknout před nimi.

Pavel Krupka, trenér Kostelce n. Orlicí: Začali jsme výborně. Hned v 1-vní min jsme měli kopat penaltu a hrát proti 10 ale jen rozhodčí Dujsík to neviděl. Pak jsme vedli 2 : 0, ale ani to nestačilo. Domácí snížili a po faulu na našeho hráče domácí vyrovnali. Ve 2-hé půli šli domácí lacině do vedení. Na konci utkání jsme bohužel 3x selhali ve 100% šancích. Dnes jsme při vší úctě k soupeři 3 body ztratili a velkou měrou se na tom podílel "rozhodčí" Dujsík.

Rozhodčí: Dujsík, Bačo, Koutník

ŽK: 62. Bano, 80. Častvaj, 89. Ondráček - 38. Říha, 56. Mlynář, 62. Krupka

Diváků: 258

 

TVcom

Záznam můžete shlédnout na webu TVcom.cz.

Penaltový rozstřel z mobilu Jana Rupricha zde:

 


Saturday the 16th.
Template © socoolapps | free joomla 2.5 templates - All rights reserved.