Áčko statečně vzdorovalo lídrovi soutěže, nakonec však padlo

PŘIDÁN VIDEOSESTŘIH

23. kolo Divize ,,C" - hřiště Jaroměř - 1.5.2016 od 17:00 hodin.

FK Jaroměř - FC Olympia 0:2 (0:1)

Branky: 29. Ptáček, 52. Jukl

FK Jaroměř: Ondráček - Matějka, Hrabík, Horák, Knap - Štajer, Michálek (75. Rejchrt), Čenovský, Častvaj (67. Böhm) - Škoda, Bano (67. Holub)

FC Olympia: Kobos - Strasser, Karal, Poděbradský - Kosař (57. Krejčík), Novotný, Klapka, Ptáček - Kuťák (64. Haupt), Jukl (86. Malinský), Očovan (79. Korba)

Ná 1. Máje přijel do Jaroměře absolutní favorit a vedoucí tým Divizce ,,C" - hradecká Olympia, která je prošpikována ,,exligovými" jmény (Poděbradský, Klapka, Očovan, Ptáček, Karal, Rolko...). Domácí Jaroměř vstoupila do zápasu s lídrem Divize nebojácně a odhodlaně. Ve 3 minutě přihrál Škoda do běhu Banovi, ten vystřelil a Kobos měl s jeho střelou plné ruce práce. Ve 13 minutě postupoval sám ze strany na branku hostů agilní Škoda, ale Kobos jeho prudkou střelu s námahou vytěsnil na roh. Po tomto snovém úvodu hosté přeci jen trochu více přidali a začali lépe kombinovat. Pozorná domácí obrana je však do žádné vyložené šance nepustila, a tak udeřilo z ničeho nic. Ve 29 minutě přišel centr z pravé strany na zadní tyč, kde se v tísni a trochu šťastně prosadil Ptáček - 0:1. Jaroměř tento gól nepoložil a dále byla velmi aktvní. Do poločasu se však nic vážného před žádnou z branek neudálo, a tak se šlo do kabin.

FK Jaroměř - Olympia Hradec Králové 1.5.2016, foto: Václav MlejnekGól hradeckého Matěje Ptáčka (č. 7) ve 29. minutě. Foto: Václav Mlejnek

Do 2 poločasu vstoupila lépe Olympie, která dostala v kabině zřejmě pořádný ,,kartáč", a ten se vyplatil. V 52 minutě přišla ,,ligová" akce. Jirka Poděbradský přihrál do vápna na Klapku, ten se krásně uvolnil a předložil před prázdnou branku úplně volnému Juklovi, který se nemýlil - 0:2. Olympii tento gól značně pomohl. Domácí hráči začali kazit jednoduché přihrávky a dostávali se tak zbytečně pod tlak. V 62 minutě měl další šanci Jukl a po něm i Krejčí, ale oba přestřelili. V 79 minutě střílel po přihrávce Ptáčka nad hostující Jukl. V 86 minutě vypálil bombu na Ondráčkovu branku hostující Novotný, ale domácí gólman ji vyrazil. V 87 minutě kopal roh Klapka a hlavička Korby skončila na břevně domácí branky.

Jaroměř sehrála s nabitou Olympií velmi dobrý zápas. Hlavně pak v 1 poločase byla více než vyrovnaným soupeřem, ovšem nedokázala vstřelilt branku. Ve 2 poločase se již projevila zkušenost a kvalita hostujícího týmu, který zaslouženě zvítězil. I přesto se Jaroměř nemá za co stydět a pokud bude pokračovat v takovýchto výkonech, může v dalších zápasech pomýšlet na bodový zisk.

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: Povedl se nám vstup do utkání, což bylo důležité pro naše sebevědomí do dalších minut.  Soupeř nás postupem času přehrával, ale i přes prohru jsem s výkonem týmu spokojen.  Tato porážka je z kategorie zasloužených, ovšem s hlavou nahoře.  

Miloš Sazima, trenér FC Olympia Hradec Králové: Začali jsme laxně, přesto jsme se v první půli dostali do vedení. Po vstřelení druhé branky v úvodu druhého poločasu už na hřišti existovalo jen jedno mužstvo. Mohli jsme dát více gólů, ale ledabyle jsme zacházeli s vytvořenými brankovými příležitostmi.

Rozhodčí: Paták, Kříž, Kubec

DS: Langer

ŽK: 56. Hrabík - 71. Krejčík

Diváků: 301

 

TVcom

Záznam můžete shlédnout na webu TVcom.cz.


Zkrácený sestřih zápasu:


Monday the 25th.
Template © socoolapps | free wordpress templates - All rights reserved.