Klubový medailon: Matěj Exnar

Útočník A týmu a trenér dorostu Matěj Exnar slaví své narozeniny vždy na konci fotbalové sezony. Letos 25. června mu bude 23 let. Studijní povinnosti ho ale koncem ledna odvály do Nikaraguy, kde hodlá pilovat španělštinu. Návrat si naplánoval na červenec, a tak Jan Ruprich vyzpovídal několik jeho spoluhráčů v půlročním předstihu.


Martin Škoda, útočník týmu A:

Bylo hezký si s tebou zahrát v jednom týmu a doufám, že se ve zdraví vrátíš ze studijního pobytu v zajímavé destinaci a povyprávíš nám své zážitky.


Závěr podzimu sledoval zraněný Matěj Exnar z divácké tribuny.

Hlavně věřím, že si spolu ještě kopneme. Jen nevím, v jaké soutěži to bude... Takže, šťastnou cestu a brzy naviděnou.


Lukáš Emlar, dorostenec:

Matěj nás trénuje už od starších žáků. Věděl jsem o něm jenom to, že hraje za chlapy. Pod jeho vedením se naše výkony jenom a jenom zlepšovaly, tréninky měly o hodně vyšší úroveň než předtím.

Myslím si, že můžu říct za všechny, že nás naučil hrát kombinační fotbal a to, že jeho tréninky nám budou chybět. Doufám, že se opět vrátí nejen do role trenéra, ale i hráče.


Ondřej Častvaj, záložník:

Matěj bude chybět nám všem, nejen na hřišti, ale i v kabině. Sice někdy spálil i nemožné, ale vždycky byl platným hráčem, a v minulé sezóně byl i nejlepším střelcem.

Kdybych si měl vzpomenout na jeho nejlepší okamžiky, vypíchnul bych dva. Jeho gól proti hradecké Slávii, kdy jsme otočili ze stavu 0:2 na 4:2 a Matěj dal gól na bližší tyč na 3:2. Druhý je z posledního kola minulé sezóny, kdy skóroval v závěru zápasu s Olympií a my vyhráli 1:0.

Matěj Exnar
(* 25.6.93)


Po žákovských letech v dresu Jiskry Jaroměř přestoupil v roce 2004 do Regionálního mládežnického Sportovního klubu Cidlina.

Na podzim 2012 se do Jaroměře vrátil. Za tým A od té doby nastřílel 27 branek a odehrál 6157 minut v 80 zápasech. V sezóně 2014/15 se stal nejlepším střelcem týmu.

V červnu 2014 získal trenérskou UEFA licenci B, jako trenér vede mladší dorostence.

Nebudou ho postrádat jenom muži, ale i dorostenci, které úspěšně trénuje. Rok trénoval i mě a hodně mi to dalo. Jako trenér je velmi přemýšlivý. Když jsem byl malý, říkal jsem mu, že jednou bude hrát za Slovácko. Musím se opravit. Jednou bude Slovácko trénovat.


Miloš Exnar ml., dorostenec a mladší bratr:

Mácejko. Nečekej tu ode mne žádný dojemný texty, zapřisáhnul jsem se v Parťákodexu, že nebudu brečet. Kvůli tvé skleněné postavě jsi prodělal mnoho zranění a nakonec jsi nám oznámil, že s hraním fotbalu končíš. Štve to nás všechny, protože víme, jak moc fotbal miluješ. Od svých 14 let jsem si říkal, jak by bylo skvělý, kdybych si s tebou mohl zahrát v jednom týmu za muže. Teď jsi mi to trochu zkomplikoval. Ale uvidíme, co bude za půl roku.

Jako hráč jsi výbornej, akorát jsi někdy spálil i nemožné a párkrát jsi měl rychlejší nohy než mozek. Chtěl bych ti strašně moc poděkovat za těch pár sezon, ve kterých jsi mě vedl jako trenér. Naučil jsi mě toho strašně moc. Nejen mě, ale i kluky z týmu. Pokud se budeš i nadále takhle zlepšovat v trénování, nevidím důvod, proč by ses tím jednou nemohl živit. Možná, že bys měl toho Wengera v Arsenalu vystřídat právě ty!

Už od mala jsme bráchové, to je jasný, ale od tý doby co mě trénuješ, mě přijde, že jsme se dost sblížili. Byli jsme spolu každý den, a proto mě tady budeš neuvěřitelně chybět.

P.S.: Slibuji, že než se vrátíš, dohraju alespoň jednu sezónu na počítači ve hře FIFA.

P.S. 2: Porušil jsem Parťákodex, můžeš mě praštit baseballovou pálkou do rozkroku.


Matějovy nezapomenutelné zářezy do historie klubu:

videosestřih: Jan Ruprich

Thursday the 22nd.
Template © socoolapps | free joomla 2.5 templates - All rights reserved.