Trenér Miloš Exnar pro portál khfotbal.cz

Uděláme vše, aby nebyla Jaroměř v divizi jen rok

Jako nováček mají za sebou těžkou půlsezonu. Fotbalisté Jaroměře v divizi C poznali rozdíl mezi krajským přeborem a vyšší soutěží. Jsou předposlední, nastříleli nejméně branek.

Uděláme vše pro to, aby naše divizní působení nebylo pouze roční epizodou, říká v rozhovoru trenér Miloš Exnar.

Jste ve velmi svízelné situaci. Proč jste se do ní na podzim dostali?
V divizní tabulce jsme předposledním místě a máme na svém kontě pouhých devět bodů. Hlavním důvodem je to, že jsme nebodovali na domácím hřišti a paradoxně dvě třetiny bodů jsme přivezli z hřišť soupeřů. Z tohoto pohledu jsme skutečně ve svízelné situaci. Na druhou stranu jsme odehráli patnáct kvalitních divizních zápasů a tyto zkušenosti již mým hráčů nikdo nevezme.

Do divize jste šli jako druhý tým se zpožděním. Mělo to vliv na přípravu na podzimní část?
Bohužel jsme už nedokázali zapracovat do naší přípravy více zápasů s kvalitnějšími týmy a na divizní úroveň jsme si museli zvykat až v samotných mistrovských zápasech. To byl určitý handicap.

Čekali jste, že v nynějším složení bude divize složitá?
Naše účinkování v divizi bylo primárně postaveno na vlastních hráčích nebo na hráčích majících vztah k Jaroměři. Jako klub máme filosofii pracovat v první řadě s vlastními odchovanci. Být úspěšný v divizi si však žádá mít zkušené a kvalitní hráče. Jsou kluby, které si tuto zkušenost a kvalitu mohou koupit. Jaroměř mezi tyto kluby zatím nepatří. Jako trenér jsem šel do divize s dvouletými zkušenostmi s mužským fotbalem na úrovni krajského přeboru, což znamená, že jsem byl v podobné situaci jako drtivá většina celého hráčského kádru. Pokud se nevyhrává, je složitá každá soutěž.

Je opravdu tak velký skok mezi přeborem a divizí? V čem?
Divizní fotbal je ve srovnání s tím krajským agresivnější a rychlejší. A samozřejmě divácky atraktivnější. A to svou fotbalovou úrovní a samozřejmě i fotbalovými jmény, které se v ní objevují. Mnohé týmy úzce spolupracují s kluby z vyšších soutěží, a tak kvalita s krajským přeborem je velmi těžko srovnatelná. Zásadní rozdíl je pak v intenzitě tréninku. A samostatnou kapitolou je pak samozřejmě kapitola finanční.

Je pro Jaroměř záchrana životně důležitá?
Cíl zůstává v Jaroměři stejný jako před samotným startem soutěže. Uděláme vše pro to, aby naše divizní působení nebylo pouze roční epizodou. O životní důležitosti bych ale nemluvil… Sestoupit můžeme, je to sport. Vždy ale se vztyčenou hlavou.

Jak bude vypadat zimní příprava?
Narozdíl od té letní se hodně zaměříme na konfrontaci s týmy z vyšších soutěží, aby se nám agresivní a rychlý styl, který se praktikuje v divizi, dostal takříkajíc pod kůži.

Mluvilo se o příchodu Jiřího Kořínka z Kratonoh. Proč to nedopadlo?
Jiří Kořínek je hráč, který má vztah k Jaroměři a jeho góly by se nám určitě hodily. Myslím, že je stále časový prostor na jednání o jeho případném působení v našem týmu.

Kdo by měl mužstvo posílit?
Do zimní přípravy se zapojí hned několik nových tváří. Personifikovat však v tuto chvíli nechci, na to je příliš brzy.

Celý článek je dostupný na internetovém portálu khfotbal.cz zde.

Miloš Exnar a Matěj Exnar, 7.11.2015, foto: Václav Mlejnek Miloš Exnar (vlevo) s Matějem Exnarem, 7.11.2015, foto: Václav Mlejnek.

Friday the 31st.
Template © socoolapps | free drupal themes - All rights reserved.