Muži A - sezona 2012/2013

Celkové shrnutí Krajského přeboru mužů 2012/2013

Podrobné, rozsáhlé a přehledné statistiky z uplynulé sezóny 2012/2013 Krajského přeboru mužů převzaté z webu www.khfotbal.com naleznete v textu níže. Určitě největší zajímavostí je fakt, že jediná Jaroměř v Krajském přeboru v sezóně 2012/2013 neobdržela za všech 30ti !!! kol ani jednu červenou kartu. Dále, že na 2. místě kanonýrů KP v počtu vstřelených branek se umístil s 24 zásahy jaroměřský Martin Škoda. Rovněž i to, že na 3. místě v počtu vychytaných nul (9) se umístil náš brankář Jaroslav Klofanda

 

Uplynulá sezona krajského přeboru je uzavřena. Podívejme se na nejlepší týmy, kanonýry, brankáře a hráče.

 

Vítězný Trutnov vstřelil jasně největší počet gólů (86) a nejméně obdržel (31). Stal se tak zaslouženým vítězem a postupujícím. Naopak nejhorší střelce mají v Hořicích (44) a nejhorší obranu ve Dvoře Králové (111).

Kanonýrské tabulce vévodil červenokostelecký Martin Vít se 30 góly, což je lehce spočítatelný průměr 1 gól na zápas. Na druhém místě skončil jaroměřský Martin Škoda s rovněž úctyhodným počtem 24 gólů. O třetí místo se podělili střelci týmů ze závěru tabulky Miroslav Rychecký z Lázní Bělohradu a českoskalický Martin Diviš. Až 5. místo patří kanonýru postupujícího Trutnova Michalu Kamitzovi. Celá tabulka zde.

V soutěži brankářů o nejvíce vychytaných čistých kont se dělil trutnovský Jan Šťastný o primát s jičínským Michalem Pušem. Oba nedostali branku v 11 zápasech. Na pomyslný bronzový stupínek vystoupal Jaroslav Klofanda z Jaroměře s devíti nulami. Celá tabulka zde.

Rozhodčí udělili ve 240 zápasech 61 červených karet. Dvakrát byli vyloučeni Tomáš Kabeláč z Olympie, Ladislav Kočí z Hořic a broumovský Martin Růžička. Celá tabulka zde.

Tabulka žlutých karetních trestů je díky nedostatečným zdrojům nekompletní, ale i do těchto statistik je zajímavé nahlédnout. Rekordmanem v obdržených napomínáních se stal Jaroslav Linhart z hradecké Slavie se 16 kartami, za ním se 12 Jakub Loner a trio Martin Vít, Martin Růžička a Ondřej Krempa s 11. Celá tabulka zde.

Jediným týmem, který odehrál všech 30 zápasů bez vyloučení je Jaroměř, nejvíce jich má hradecká Olympia - 7. Po dvou červených kartách inkasovalo Týniště, Trutnov a Rychnov.

Ve žlutých kartách jsme ze statistik vyjmuli Dvůr Králové, který u několika zápasů ignoroval uvádění karet. Ze zbylých mužstev měl nejméně napomínaných Jičín (43), Červený Kostelec (47) a Nový Bydžov (49), nejvíce naopak hradecká Slavia (87), Lázně Bělohrad (75) a Jaroměř (68).

I tabulka návštěvnosti, zvláště při tak malých počtech, je zkreslena. Na krajský přebor přišlo průměrně tristních 147 diváků, což je zhruba stejně jako v minulém roce (140). Přes průměr 200 se dostalo pouze kvarteto Červený Kostelec (307), Hořice (268), Trutnov (243) a Lázně Bělohrad (215 diváků na zápas). Na fotbal prostě diváci zanevřeli. Celá tabulka zde.

Z rozhodčích je rekordmanem v počtu účastí na zápasech této soutěže v pozici hlavního i asistenta Leon Horský (22 zápasů), o jeden méně má na kontě Václav Ježek, z 20 skončil sezonu Filip Stieber. Celá tabulka zde.

Nejvíce gólů (40) padlo ve 14. (25:15), 20. (16:24) a 28. kole (21:19), nejméně (20) ve 23. kole (domácí : hosté 10:10). Celkem bylo vstřeleno 939 gólů, což je 3,91 na zápas. Průměrný poměr gólů na zápas je 2,24 : 1,68 ve prospěch domácího celku.

Nejvyšší výhra v soutěži se narodila v Rychnově proti béčku Dvora - 9:1, nejvyšší vítězství hostujícího celku ve Dvoře, kde vyhrál Trutnov 2:8.

Převzato z webu www.khofotbal.com

Miroslav Martinovský hodnotí uplynulou sezónu

Jarní část krajského přeboru dospělých 2012 – 2013 sehráli jaroměřští hráči již pod novým názvem FK Jaroměř. Po velice solidním umístění v první polovině soutěže měli někteří příznivci obavy, zda nováček přeboru dobrou výkonnost udrží. Již v prvním utkání v Novém Bydžově s rezervou domácích však hráči Jaroměře potvrdili, že podzimní výsledky nebyly náhodné. Po dvou obdržených gólech z pokutových kopů jsme dokázali otočit výsledek na konečných 3:2. V dalším utkání doma s Rychnovem n.Kn. překvapili hosté aktivní, nebojácnou hrou, která se od mužstva ze spodních pater tabulky nečekala a tak výsledek 1:1 byl spravedlivý. V odloženém utkání s Českou Skalicí jsme střelecky zklamali. Při závěrečném náporu jsme otevřeli obranu a hosté z rychlých protiútoků trestali až na konečných 0:3. Důležitou výhrou v Hořicích v poměru 2:0 jsme však udrželi bezpečný střed tabulky, což přineslo do dalších bojů uklidnění. Porážka v domácím prostředí s Týništěm 1:4 byla poučením nejen v disciplíně (proti nám nařízeny dva zcela zbytečné pokutové kopy), ale především v herním projevu. Ve zpracování míče, pohybu a využívání volného prostoru byl značný rozdíl. Tak skvělou hru v jarní části žádný jiný celek v Jaroměři nepředvedl. V Broumově jsme vedli 2:0, ale potom domácí přidali a v poslední minutě vyrovnali na 2:2. Zbytečně ztracené body! V dalším utkání jsme hostili Olympii Hradec Králové. Ve vyrovnaném utkání jsme měli větší vůli po vítězství a když k tomu ještě brankář Klofanda „čaroval“, zůstali tři body doma za výhru 2:1. V Trutnově jsme se postarali o jedno z největších překvapení celého přeboru. Drtivá prostorová převaha nebyla domácím nic platná a tak jsme s mimořádným nasazením vydřeli nečekanou výhru 1:0. V odloženém utkání v Kratonohách prokázali domácí hráči, kteří byli ohroženi sestupem, větší touhu po důležitých bodech a vyhráli 4:2. Domácí porážka s mužstvem Libčan 0:2 byla dílem výborné taktiky hostí, kteří však po fotbalové stránce jako druhý nejlepší celek nic neukázali. Porážka v Jičíně 1:7 nebyla v nedávné historii jediným debaklem v tomto městě. Rumcajs nás zřejmě dokáže občas pořádně zastrašit. Drtivým závěrečným tlakem a brankou v 89. minutě  jsme rozhodli o výhře 1:0 v domácím prostředí s Lázněmi Bělohrad. Ve Dvoře Králové na nás mladá rezerva nestačila a v posledních minutách se zcela „rozsypala“. Výsledkem 5:0 jsme si vylepšili poměr branek. V posledním utkání na domácím hřišti k nám přijela Slavia Hradec Králové. Zatímco první poločas nepřinesl nic zajímavého, ve druhém to bylo jiné. Viděli jsme  mnoho rychlých protiútoků a dva nařízené pokutové kopy, z nichž jeden byl odvolaný a druhý neproměněný. Navíc asistent při druhém gólu na čáře „usnul“ a potom to kompenzoval neuznáním třetího gólu, při kterém signalizoval „mrtvý offside“. Výsledek 2:0  byl však za druhý poločas zasloužený. V posledním, odloženém a závěrečném utkání celého krajského přeboru jsme podlehli v Červeném Kostelci 0:2, když nás v obou polovinách přehrál soupeř o gól.

Na závěr trochu statistiky. Obsadili jsme 7. místo se ziskem 48 bodů (15-3-12) při skore 51:54. Z toho na podzim 25 bodů (8-1-6), skore 28:26 a na jaře 23 bodů (7-2-6), skore 23:28. První poločas se nám příliš nedařilo, což ukazuje poměr branek 19:26. Naopak druhý poločas byl značně lepší s aktivním poměrem 32:28. Z toho vyplývá, že nám trvá dlouho než se rozehrajeme, ale máme dobrou fyzickou kondici. Střeleckou tabulku vyhrál opět s velkým náskokem Martin Škoda. Na všech 51 gólech se podíleli: Škoda 24, Holub 10, Ponikelský 5, Ruprich 3, Michálek a Kučera 2, Klofanda, Ulrych, Svoboda, J.Horák a Strakatý 1. Jako nováček jsme dopadli skvěle, ale těžší bývá druhý rok. Zbývá dodat, že na úspěchu mají velký podíl trenér Vlastimil Horák a vedoucí mužstva Václav Michálek. Předseda klubu Jiří Lebedinský vidí příští sezónu optimisticky a věří v ještě  lepší umístění. Takže – nechme se překvapit!

Miroslav Martinovský (předseda šachového oddílu TJ Jiskra Jaroměř)

V Jaroměři 19.6.2013

PRO JAROMĚŘSKÝ A JOSEFOVSKÝ ZPRAVODAJ

Áčko v posledním utkání sezóny prohrálo

Muži "A" - 29. kolo KP HK – 19.6.2013, středa 17:30

SK Červený Kostelec - FK Jaroměř 2:0 (1:0)

Branky: 13. Trudič, 77. Dvořáček

SK Červený Kostelec: Macek – Bárta, Škoda, Vít, Janko – Hundák (79. Hlava David), Hypius (84. Fireš), Dvořáček, Martínek – Koval, Trudič (64. Kováčik)

FK Jaroměř: Klofanda – Hořínek, Hrobský, Svoboda, Rejchrt – Jirka (46. Ulrych), Michálek, Ruprich, Horák Adam (46. Ponikelský) – Škoda, Strakatý (46. Holub)

                Hned v 1. minutě mohli domácí skórovat. Po centru Hundáka a teči Hrobského skončil míč těsně vedle jaroměřské branky. Ve 3. minutě vyslal nebezpečnou střelu z 18 metrů Dvořáček, ale mířil vedle. Ve 13. minutě dostal dlouhý pas zezadu Trudič, přešel přes Jirku a nadvakrát překonal zblízka Klofandu. Domácí měli více ze hry, Jaroměř spíše bránila. Ke konci poločasu Jaroměř vyrovnala hru. Ve 31. minutě vyslal Ruprich bombu z 20 metrů a brankáře Macka zachránila tyč.

                Začátek druhé půle patřil opět domácím. V 54. minutě hlavičkoval po centru zprava v pádu Martínek, ale mířil těsně vedle. Jaroměř po čtvrthodině Jaroměř začala útočit. V 62. minutě zacentroval zprava Ulrych, Škoda ve skluzu poslal míč vedle. V 73. minutě střílel domácí Hundák zblízka z voleje nad. Další velkou šanci domácí promarnili minutu nato. Tak dlouho si přihrávali před brankou Jaroměře, až poslali míč vedle. V 77. minutě se po váhavé rozehrávce Jaroměře dostal k míči Dvořáček, šel sám na branku a dal. V 86. minutě srazil Svobodovu střelu z 12 metrů Bárta hlavou vedle branky. V závěru mohl snížit Ruprich, ale ze 12 metrů nedokázal překonat domácího brankáře.

Žluté karty: 59. Dvořáček, 59. Hypius

Komentář domácích:

Komentář hostů: V zápase si domácí vypracovali více šancí a dvě dokázali proměnit. Jaroměř se v útoku neprosadila.

Rozhodčí: Hůlka, Šlezingr, Frič

mich

Vítězné loučení s věrnými fanoušky

Muži "A" - 30. kolo KP HK – 15.6.2013, neděle 15:00

FK Jaroměř – Slavia Hradec Králové 2:0 (0:0)

Branky: 57. Škoda, 61. Škoda

FK Jaroměř: Klofanda – Hořínek, Hrobský, Svoboda, Rejchrt – Horák, Michálek (86. Kučera), Ruprich, Ulrych – Škoda, Strakatý (73. Holub)

Slavia HK: Mašek – Klicnar, Ibrmajer, Krempa, Baťka – Linhart, Erber, Kašpar, Lán, Hutla - Špaček

            První poločas proběhl bez většího vzruchu. Jaroměř měla o něco víc ze hry, ale žádné mužstvo si nedokázalo vytvořit větší šanci. Jen ve 40. minutě vystřelil z dobré pozice na vápně Strakatý, ale mířil vedle.

            Po změně stran Jaroměř přidala. V 57. minutě vyvezl míč z obrany Michálek, poslal do brejku Škodu a ten šel sám na brankáře Maška a s přehledem proměnil. V 61. minutě si Škoda nájezd na branku zopakoval. Po Strakatého přihrávce překonal Maška jesličkami. V 77. minutě využili hosté špatnou rozehrávku jaroměřské obrany. Linhart prošel do pokutového území a od lajny přihrál zpátky Lánovi. Jeho střelu Klofanda stačil vyrazit. V 80. minutě prošel Holub obranou Slavie až před brankáře a přihrál do stoprocentní šance Škodovi. Ten z pěti metrů minul branku. V 81. minutě byl ve vápně faulován Holub. K penaltě se postavil Škoda, poslal míč doprostřed branky a trefil Maška.

 

Žluté karty: 68. Michálek, 84. Hrobský – 54. Ibrmajer

Komentář domácích: Jaroměř si v druhé půli dokázala vytvořit šance a svou převahu proměnila ve vítězství.

Komentář hostů:

Rozhodčí: Medlík Karel, Odvárko Jakub, Špáta Vladimír

29 diváků

mich

Muži vítězně ve Dvoře Králové

Muži "A" - 28. kolo KP HK – 11.6.2013, úterý 17:30

TJ Dvůr Králové  „B“ - FK Jaroměř 0:5 (0:2)

Branky: 31. Ponikelský, 38. Škoda, 70. Škoda, 86. Holub, 90. Ruprich

FK Jaroměř: Klofanda – Hořínek, Hrobský, Svoboda, Rejchrt – Jirka (72. Ulrych), Michálek, Ruprich, Ponikelský (67. Horák Adam) – Škoda (81. Ameti), Holub

TJ Dvůr Králové: Švejdar – Picha, Hruška, Novotný, Ruprich – Hlava, Krušina, (46. Hák Michal), Hák Václav, Černý – Vondrouš, Žaba

Jaroměři se v začátku utkání nedařilo. Často kazila přihrávky a nechávala domácí hrát. Ve 13. minutě využil chybné přihrávky v jaroměřské obraně Vondrouš a postupoval zprava sám k jaroměřské brance. Ze 14 metrů vypálil a Klofanda jeho střelu vyrazil. Ve 31. minutě dovedl míč k vápnu domácích Škoda, poslal přihrávku za obranu a Ponikelský z 12 metrů umístil míč k tyči. Ve 38. minutě vysunul Ruprich do křídla Hrobského, ten zprava od lajny ideálně zacentroval a Škoda poslal míč hlavou do sítě. Ve 42. minutě domácí rychle rozehráli přímý kop, ale Žaba z dobré pozice střílel vedle. Ve 45. minutě si Jirka narazil s Ruprichem, prošel za obranu Dvora, ale brankář Švejdar dobře vyběhl a Jirkovi míč sebral.

           Po změně stran v 58. minutě poslal Jirka za obranu Škodu, Škoda šel sám na branku, ale nedokázal překonat již ležícího brankáře. V 64. minutě po rychlém útoku a Škodově centru zleva překonal hlavou brankáře Hořínek. Picha však dokázal na brankové čáře míč hlavou odvrátit. V 70. minutě poslal Michálek přihrávku mezi stopery Holubovi, ten šel sám na branku a před brankářem přihrál Škodovi. Škoda nadvakrát dokázal překonat Švejdara. V 73. minutě si nekrytý Holub zpracoval přihrávku na penaltě a trefil břevno. V 85. minutě šel po Holubově přihrávce sám na branku Michálek, přehodil brankáře, ale oblouček skončil na břevně. V 86. minutě prošel Holub sám dvorskou obranou a podél brankáře skóroval. V  90. minutě poslal Ulrych zpětnou přihrávku od brankové čáry a Ruprich z jedné přidal pátý gól Jaroměře.

Žluté karty:

Komentář domácích:

Komentář hostů: Jaroměři stačil proti mladému mužstvu domácích průměrný výkon k výraznému vítězství. Vytvořila si hodně šancí a pět jich dokázala proměnit.

Rozhodčí: Průcha, Krucký, Slavíček

mich

On-line přenos utkání naleznete opět na webu tvcom.cz

Tuesday the 16th.
Template © socoolapps | free joomla 2.5 templates - All rights reserved.