Mladší žáci zahájili svou finálovou skupinu velmi dobrým domácím turnajem

1. MÚ mladší žáci - 7.4.2019 - finálová skupina - hřiště Jaroměř.

Dlouhá zimní přestávka skončila a jde se na to. Dnes jsme sehráli první turnaj finálové skupiny jarní části mladších žáků, kdy jsme doma přívítali soupeře z Hoříněvse a České Skalice. Opět jsme bohužel nemohli na turnaj počítat s Jirkou Karlem, ale i tak jsme šli do tohoto turnaje s cílem oba zápasy vyhrát.

FK Jaroměř - TJ Sokol Hoříněves  2:0 (1:0)

Branky: Libich, Pospíšil

První poločas se hrál celkem vyrovnaný zápas, kdy nás soupeř zlobil rychlými brejky na své útočníky. Naše obrana dnes ale pracovala skvěle a soupeři jsme nedovolili žádnou vyloženou šanci. V útoku jsme se naopak v každém poločase dokázali trefit alespoň jednou a bylo z toho zasloužené vítězství na úvod. Penalty jsme pak prohráli 1:2.

MZ FK Jaroměř - Hoříněves, 7.4.2019, foto: Václav Mlejnek

FK Jaroměř - SK Rozkoš Česká Skalice  1:1 (1:0)

Branky: Dítě - Kaněra

Věděli jsme, že nás ve druhém zápase čeká daleko těžší soupeř a zápas, což se nakonec bezezbytku vyplnilo. Kluci však vlétli do utkání s chutí a hned v 1. minutě se ujímáme vedení. Soupeř se poté tlačí do útoku, ale daří se nám odolávat. Hned na začátku 2. poločasu jsme měli obrovskou šanci, kterou jsme však nevyužili. Poté již oběma týmům začal docházet trochu dech a nakonec bohužel pro nás soupeř vyrovnal hodně šťastným gólem minutu před koncem. I přes obrovskou hned po rozehrání jsme na vítězství již nedosáhli. Je však určitě nutné uznat kvalitu soupeře, který má ve svém středu několik výborných individualit a remíza je z tohoto zápasu určitě zasloužená. Penalty jsme pak opět prohráli 0:1.

Sestava FK Jaroměř: Dufek - Bělohlávek, Mrkos, Hemelík, Pospíšil, Lebedinský, Dítě, Kadlec, Poděbradský, Libich, Olexa

Jiří Lebedinský, Martin Čenovský - trenéři FK Jaroměř: Hodně jsme se na dnešní první turnaj těšili a na klukách to bylo vidět. I přes drobné chybičky hráli s chutí, pohybem a zaujetím, o což nám hlavně jde. Dnes jsme hráli velmi pozorně směrem dozadu, kdy obrana řízená Bělasem inkasovala za 80. minut hry pouze jednou, a to hodně šťastnou střelou soupeře v poslední minutě závěrečného zápasu. Vzhledem k okolnostem dnes 4 body určitě bereme a věříme, že na tento výkon navážeme i příští víkend, kdy hrajeme opět doma s Třebší a Dobruškou/Opočnem.

Veliká pochvala všem klukům za dnešní přístup, nasazení a výkon.

Děkujeme rodičům za podporu během turnaje a za přípravu a úklid hřiště.

Rozhodčí: Janeček

MZ FK Jaroměř - Rozkoš Č. Skalice, 7.4.2019, foto: Václav Mlejnek Foto 2x: Václav Mlejnek